Jak zainstalować i skonfigurować komentarze na Facebooku w WordPress

Facebook to największa sieć społecznościowa na świecie. Dlatego niektóre z najlepszych blogów WordPress używają komentarzy na Facebooku zamiast domyślnych komentarzy na WordPress.


Jeśli planujesz dodać system komentarzy na Facebooku do swojej witryny WordPress, to jesteś we właściwym miejscu.

W tym artykule pokażemy, jak zainstalować i skonfigurować komentarze na Facebooku w WordPress. Wyjaśnimy również, jak wyświetlać liczbę komentarzy na Facebooku w Twojej witrynie.

Zainstaluj i skonfiguruj komentarze na Facebooku w WordPress

Plusy i minusy korzystania z komentarzy na Facebooku w WordPress

Zanim zaczniemy samouczek, omówmy zalety i wady korzystania z komentarzy na Facebooku w porównaniu z domyślnymi komentarzami WordPress.

Jedną z najbardziej oczywistych korzyści jest to, że komentarze na Facebooku zwiększają widoczność Twojej witryny na Facebooku.

Gdy ktoś pozostawi komentarz na Twojej stronie, może zaznaczyć opcję „Opublikuj również na Facebooku”, aby udostępnić swój komentarz znajomym na Facebooku. Ma to ogromny potencjał dla dodatkowego ruchu na Twojej stronie.

Formularz komentarza na Facebooku

Ponadto spamerzy będą trzymać się z dala od Twojej witryny, ponieważ nie otrzymają linku zwrotnego SEO poprzez komentowanie Twoich postów.

Kolejną zaletą korzystania z komentarzy na Facebooku jest to, że usuwa czynnik anonimowości, więc użytkownicy rzadziej zostawiają komentarze ze spamem, ponieważ są powiązane z ich profilem na Facebooku.

Może to jednak również stanowić poważną wadę.

Niektórzy użytkownicy nie czują się komfortowo, zostawiając komentarz za pomocą swojego profilu na Facebooku, ponieważ lubią poczucie anonimowości.

Kolejną wadą korzystania z komentarzy na Facebooku jest to, że nie są one przechowywane ani synchronizowane z WordPress, podczas gdy systemy do komentowania innych firm, takie jak Disqus, synchronizują się z WordPress.

Jeśli masz starsze posty z domyślnymi komentarzami WordPress, komentarze te mogą pojawić się przed komentarzami na Facebooku lub po nich.

Jednak lepiej jest całkowicie usunąć system komentarzy WordPress, jeśli używasz systemu komentarzy Facebook na swojej stronie. W przeciwnym razie spamerzy i boty wykorzystają komentarze WordPress do spamowania Twojej witryny.

Teraz, gdy znasz zalety i wady, spójrzmy, jak zainstalować komentarze na Facebooku w WordPress.

Film instruktażowy

Subskrybuj WPBeginner

Jeśli film Ci się nie podoba lub potrzebujesz więcej instrukcji, czytaj dalej.

Konfigurowanie komentarzy na Facebooku w WordPress

Najłatwiejszym sposobem dodawania komentarzy Facebooka w WordPress jest użycie wtyczki WordPress.

Będziemy używać Leniwe komentarze FB wtyczka na potrzeby tego samouczka. Ta bezpłatna wtyczka nie tylko dodaje do Twojej witryny system komentarzy na Facebooku, ale także leniwie ładuje komentarze, aby poprawić szybkość strony.

Najpierw musisz zainstalować i aktywować wtyczkę Lazy FB Comments. Szczegółowe instrukcje można znaleźć w naszym przewodniku na temat instalowania wtyczki WordPress.

Po aktywacji musisz odwiedzić Ustawienia »Leniwe komentarze FB skonfigurować wtyczkę.

Lazy FB Komentarze Strona ustawień wtyczek

Aby korzystać z komentarzy Facebooka w swojej witrynie, musisz utworzyć aplikację Facebook, a następnie dodać identyfikator aplikacji do strony ustawień wtyczki.

Jeśli wcześniej utworzyłeś aplikację dla swojej witryny, możesz użyć tego identyfikatora aplikacji tutaj. W przeciwnym razie musisz utworzyć nową aplikację, przechodząc na stronę Facebook dla programistów.

Aby rozpocząć, musisz zarejestrować konto programisty Facebook, jeśli go nie masz. Następnie będziesz musiał kliknąć Moje aplikacje link, obecny w prawym górnym rogu strony.

Utwórz przycisk aplikacji Facebook

Zostanie otwarte menu rozwijane, w którym należy kliknąć przycisk Utwórz aplikację opcja. Otworzy się okno modalne, w którym będziesz musiał podać swój adres e-mail i nazwę swojej aplikacji.

Utwórz nową aplikację na Facebooku

Po zakończeniu kliknij przycisk Utwórz identyfikator aplikacji przycisk. Otworzy się okienko wyskakujące i poprosi o wprowadzenie liter CAPTCHA. Po prostu wypełnij pole tekstowe CAPTCHA, a następnie kliknij Zatwierdź przycisk.

Facebook utworzy teraz nową aplikację, a następnie przekieruje do pulpitu nawigacyjnego aplikacji. Zobaczysz tam swój identyfikator aplikacji.

Pulpit nawigacyjny aplikacji Facebook

Następnie musisz powiedzieć Facebookowi, jak będziesz korzystać z aplikacji.

Po prostu kliknij Ustawienia »Podstawowe link z lewego paska bocznego, a następnie kliknij + Dodaj platformę przycisk znajdujący się na dole strony.

Przycisk platformy aplikacji Facebook

Na ekranie pojawi się nowe okno podręczne. Musisz kliknąć Stronie internetowej aby wybrać go jako platformę.

Wybierz platformę aplikacji Facebook

Spowoduje to dodanie nowej sekcji „Witryna” na stronie ustawień aplikacji, w której możesz wpisać adres URL swojej witryny.

Dodaj adres strony internetowej

Po zapisaniu ustawień możesz teraz skopiować identyfikator aplikacji i wkleić go w polu tekstowym identyfikatora aplikacji FB strony ustawień wtyczki na stronie WordPress.

Po zakończeniu przewiń w dół, a następnie kliknij przycisk Zapisz wszystkie zmiany przycisk, aby zapisać ustawienia.

Opcja moderowania komentarzy na Facebooku

Teraz zobaczysz nową opcję „Moderuj komentarze” obok tytułu tej wtyczki. W następnym rozdziale wyjaśnimy, jak moderować komentarze na Facebooku.

Ta wtyczka zawiera również obszerny zestaw opcji. Możesz przejść przez ustawienia, aby sprawdzić, czy jest coś, co chcesz zmienić.

Na przykład możesz zmienić opcję Ładuj komentarze na „Podczas przewijania”. Spowoduje to załadowanie systemu komentarzy na Facebooku tylko wtedy, gdy ktoś dotrze do końca artykułu. Pomoże to poprawić szybkość ładowania strony.

Leniwe komentarze FB ładują przewijanie

Poza tym domyślne ustawienia powinny działać dla większości stron internetowych.

Teraz możesz odwiedzić dowolny post na swojej stronie WordPress, aby zobaczyć, jak działa system komentarzy na Facebooku.

System komentarzy na Facebooku w akcji

Moderowanie komentarzy na Facebooku w Twojej witrynie

Jako administrator aplikacji Facebook będziesz otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach po zalogowaniu się na swoje konto Facebook.

Link do moderowania komentarzy znajdziesz również na stronie ustawień wtyczki.

Narzędzie do moderowania komentarzy na Facebooku

Podobnie jak komentarze WordPress, możesz ustawić zasady moderowania komentarzy na Facebooku, klikając Ustawienia połączyć. Spowoduje to otwarcie okna podręcznego, w którym należy kliknąć kartę „Reguły moderacji”.

FB Komentarze zasady moderacji

Tutaj możesz zdecydować o maksymalnym limicie znaków dozwolonym w komentarzu. Możesz także ustawić limit, po którym komentarze będą automatycznie zamykane na twoich postach.

Facebook umożliwia także dodawanie nowych moderatorów komentarzy. Musisz kliknąć kartę „Moderatorzy”, a następnie dodać osobę za pomocą pola tekstowego.

Dodawanie komentarzy Moderatorzy

Po zakończeniu musisz kliknąć przycisk Zapisać przycisk, aby zapisać ustawienia.

Wyświetl liczbę komentarzy na Facebooku w WordPress

Jedną z wad korzystania z wtyczki Lazy FB Comments jest to, że wyprzedza ona funkcje liczenia komentarzy WordPress i generuje wersję komentarzy pod marką Facebook.

Jeśli Twój motyw wyświetla liczbę komentarzy, nie wyglądałoby to dobrze

Jeśli nadal chcesz wyświetlać liczbę komentarzy na Facebooku, możesz to zrobić za pomocą fragmentu kodu.

Najpierw musisz połączyć się z kontem hostingowym WordPress za pomocą klienta FTP, a następnie przejść do folderu / wp-content / themes /. 

Stąd należy otworzyć bieżący folder motywu, a następnie zlokalizować plik single.php.

Pobierz plik single.php za pomocą FTP

Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy ten plik, a następnie kliknij Pobieranie.

Następnie powinieneś otworzyć plik single.php za pomocą zwykłego edytora tekstowego, takiego jak Notatnik. Po otwarciu pliku poszukaj kodu używanego przez motyw do wyświetlenia liczby komentarzy i ostrożnie zastąp go następującym kodem.

Komentarze

Ten fragment kodu pomoże Ci wyświetlić liczbę komentarzy na Facebooku w każdym poście.

Na koniec musisz zapisać plik, a następnie przesłać go z powrotem do bieżącego folderu motywu za pomocą FTP.

To wszystko! Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zainstalować i skonfigurować komentarze na Facebooku w witrynie WordPress.

Możesz także zapoznać się z naszym przewodnikiem na temat dodawania metadanych Facebooka z otwartym wykresem w WordPress lub jak uzyskać wirtualny numer telefonu dla swojej witryny.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me