Jak zainstalować i skonfigurować W3 Total Cache dla początkujących

Często otrzymujemy komplementy od użytkowników dotyczące szybkości ładowania naszej witryny. Każdy chce poznać sekret szybkiego ładowania strony WordPress. Oprócz dobrego hostingu i dobrze zakodowanych wtyczek, musisz upewnić się, że używasz odpowiedniego buforowania i mieć CDN (sieć dostarczania treści). Do naszej konfiguracji używamy wtyczki o nazwie W3 Total Cache. Ze względu na dużą liczbę zapytań postanowiliśmy stworzyć przewodnik krok po kroku, jak zainstalować i skonfigurować W3 Total Cache dla początkujących.


W tym artykule pokażemy, jak zainstalować W3 Total Cache i odpowiednio ją skonfigurować, aby zmaksymalizować korzyści. Pokażemy Ci również, jak połączyć W3 Total Cache z usługą CDN, aby Twoja strona ładowała się jeszcze szybciej.

Przed rozpoczęciem zalecamy sprawdzenie wydajności witryny za pomocą narzędzi Google Page Speed ​​i Pingdom. To da ci porównanie przed i po.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu wyników Pingdom:

WPBeginner Pingdom 21 listopada

Zacznijmy od naszej konfiguracji W3 Total Cache.

Film instruktażowy

Subskrybuj WPBeginner

Jeśli film Ci się nie podoba lub potrzebujesz więcej instrukcji, czytaj dalej.

Co to jest W3 Total Cache?

W3 Total Cache to najszybsza i najbardziej kompletna wtyczka do optymalizacji wydajności WordPress. Zaufany przez wiele popularnych witryn, w tym: AT&T, Mashable, Smashing Magazine, WPBeginner i miliony innych. W3 Total Cache poprawia komfort użytkowania witryny, poprawiając wydajność serwera, buforując każdy aspekt witryny, skracając czas pobierania i zapewniając przejrzystą integrację sieci dostarczania treści (CDN).

Instalowanie W3 Total Cache w WordPress

Przed zainstalowaniem W3 Total Cache musisz upewnić się, że odinstalowałeś wszystkie inne wtyczki buforujące (na przykład WP Super Cache). Jeśli nie zrobisz tego przed instalacją, wtyczka będzie mieć problemy podczas aktywacji.

Mamy bardzo dokładny przewodnik wyjaśniający, jak zainstalować wtyczkę WordPress, którą możesz śledzić. Lub postępuj zgodnie z krótkim przewodnikiem poniżej:

Przejdź do panelu administracyjnego WordPress i kliknij Wtyczki »Dodaj nowe. Wyszukaj „W3 Total Cache” i powinieneś zobaczyć wyniki takie jak na poniższym obrazku:

Instalowanie wtyczki Total Cache dla W3 dla WordPress

Kliknij przycisk Zainstaluj teraz, a następnie aktywuj wtyczkę.

Ustawienia i konfiguracja W3 Total Cache

W3 Total Cache to bardzo potężna wtyczka, więc ma mnóstwo opcji. To może być dobra lub zła rzecz. Dla tych, którzy wiedzą, jak korzystać z tych opcji, są kopalnią złota. Dla większości początkujących opcje te mogą być dość trudne i mylące. Odwiedzimy każdą z tych opcji szczegółowo, abyś mógł poprawnie skonfigurować W3 Total Cache. Zacznijmy od ustawień ogólnych.

Ustawienia główne

Możesz przejść do strony Ustawienia ogólne, klikając przycisk menu Wydajność w panelu administracyjnym WordPress. Tutaj skonfigurujesz wtyczkę, konfigurując podstawowe ustawienia. Upewnij się, że jesteś na stronie ustawień ogólnych, a nie na stronie promocyjnej panelu, którą ma ta wtyczka.

W3 Total Cache Strona ustawień ogólnych

Co to jest pamięć podręczna stron?

Pierwszą opcją widoczną na tej stronie jest pamięć podręczna stron. Jest odpowiedzialny za tworzenie statycznych stron pamięci podręcznej dla każdej ładowanej strony, więc nie jest dynamicznie ładowany przy każdym ładowaniu strony. Po włączeniu tej opcji znacznie skrócisz czas ładowania. Zobacz obraz poniżej, aby zobaczyć, jak działa pamięć podręczna strony:

Co to jest pamięć podręczna stron?

Jak widać normalnie, gdy użytkownik odwiedza Twoją witrynę, WordPress uruchamia skrypty PHP i zapytania MySQL do bazy danych, aby znaleźć żądaną stronę. Następnie PHP analizuje dane i generuje stronę. Ten proces wymaga zasobów serwera. Włączenie buforowania strony pozwala pominąć ładowanie serwera i wyświetlać kopię strony w pamięci podręcznej, gdy użytkownik tego zażąda.

W przypadku hostingu współdzielonego, z którego korzysta większość początkujących, wysoce zalecana jest metoda Disk: Enhanced. Należy zaznaczyć pole Włącz pamięć podręczną strony i zapisać wszystkie ustawienia.

Konfigurowanie pamięci podręcznej strony w W3 Total Cache dla WordPress

Dla większości ludzi to wszystko, co musisz zrobić z buforowaniem stron. Ponieważ ten przewodnik jest przeznaczony dla użytkowników na poziomie początkującym, pomijamy zaawansowane ustawienia buforowania stron, ponieważ wystarczają wystarczające opcje domyślne.

Pominiemy także Minify, pamięć podręczną bazy danych i pamięć podręczną obiektów. Prostym powodem jest to, że nie wszystkie serwery zapewniają optymalne wyniki przy tych ustawieniach. Następną opcją, którą zobaczysz, jest pamięć podręczna przeglądarki.

Co to jest pamięć podręczna przeglądarki?

Za każdym razem, gdy użytkownik odwiedza witrynę internetową, jego przeglądarka internetowa pobiera wszystkie obrazy, pliki CSS, skrypty JavaScript i inne pliki statyczne z folderu tymczasowego w celu zwiększenia wygody użytkownika. W ten sposób, gdy ten sam użytkownik przejdzie do następnej strony, ładuje się znacznie szybciej, ponieważ wszystkie pliki statyczne znajdują się w pamięci podręcznej przeglądarki.

Opcja pamięci podręcznej przeglądarki w W3 Total Cache ustawia limit czasu dla pamięci podręcznej przeglądarki. Biorąc pod uwagę, że nie zmieniasz logo codziennie, przechowywanie takich plików statycznych w pamięci podręcznej przez 24 godziny nie zaszkodzi Ci. Wystarczy zaznaczyć opcję Włącz w pamięci podręcznej przeglądarki i kliknąć przycisk Zapisz wszystkie ustawienia. Gdy to zrobisz, odwiedź stronę Wydajność »pamięć podręczna przeglądarki strona, aby uzyskać więcej ustawień.

Konfigurowanie opcji pamięci podręcznej przeglądarki w W3 Total Cache

Jak widać na powyższym obrazku, prawie włączyliśmy wszystko oprócz 404. Gdy zapiszesz ustawienia, wszystkie poniższe ustawienia na tej stronie automatycznie się zajmą.

W naszych bezpłatnych konfiguracjach WordPress są to domyślne ustawienia, które włączamy.

Co to jest CDN?

CDN oznacza Content Delivery Network, która pozwala obsługiwać statyczne treści z wielu serwerów w chmurze, a nie tylko z jednego serwera hostingowego. Umożliwia to zmniejszenie obciążenia serwera i przyspieszenie witryny.

Stworzyliśmy infografikę na temat Co to jest CDN i dlaczego potrzebujesz CDN na swojej stronie WordPress. Zalecamy, aby to sprawdzić, abyś mógł podjąć świadomą decyzję.

W3 Total Cache obsługuje MaxCDN, Amazon S3, Rackspace Cloud i Amazon Cloud Front. WPBeginner używa MaxCDN (dlaczego używamy MaxCDN). Ta sekcja dotyczy tylko witryn korzystających z CDN lub planujących korzystanie z CDN. Jeśli uważasz, że będziesz używać CDN, zalecamy MaxCDN.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to utworzyć Strefę Pull na pulpicie nawigacyjnym MaxCDN. Zaloguj się do konta MaxCDN, kliknij Zarządzaj strefami, a następnie kliknij przycisk Utwórz strefę ściągania.

Skonfiguruj W3 Total Cache - ustawienia MaxCDN

Na następnym ekranie zostaniesz poproszony o podanie szczegółów swojej strefy ściągania.

  • Pull Zone Name: Po prostu nadaj dowolną nazwę tej strefie pull, abyś mógł ją zidentyfikować w panelu MaxCDN.
  • Origin Server URL: Wpisz adres URL swojej witryny WordPress, zaczynając od http: // i kończąc na ukośniku / na końcu.
  • Niestandardowa domena CDN: wprowadź dowolną subdomenę, na przykład: cdn.wpbeginner.com
  • Etykieta: Podaj opis tej strefy ściągania.
  • Kompresja: Włączenie kompresji pozwoli zaoszczędzić przepustowość, dlatego zaleca się zaznaczenie tego pola.

Zrzut ekranu przedstawiający wygląd wyżej wymienionych ustawień:

Szczegóły strefy ściągania MaxCDN

Kliknij przycisk Utwórz, a MaxCDN utworzy strefę ściągania. Na następnym ekranie pokaże Ci URL taki jak ten „wpb.wpbeginner.netdna-cdn.com” i zapisz ten adres URL w pliku tekstowym za pomocą notatnika, ponieważ będziemy potrzebować tego później.

Teraz, gdy utworzyliśmy Strefę ściągania, następnym krokiem jest skonfigurowanie stref zawartości. Możesz to zrobić, przechodząc do pulpitu nawigacyjnego MaxCDN. Kliknij przycisk zarządzania obok utworzonej właśnie strefy pobierania. Na następnym ekranie kliknij kartę Ustawienia. Celem tworzenia stref treści jest dodanie subdomen, abyśmy mogli poprawić wrażenia użytkownika poprzez umieszczanie w kolejce treści z różnych subdomen w przeglądarce użytkownika. W tym celu kliknij przycisk Domeny niestandardowe i dodaj wiele subdomen. Zobacz zrzut ekranu poniżej:

Wiele poddomen MaxCDN

Po dodaniu domen niestandardowych wystarczy kliknąć przycisk Aktualizuj.

Następnym krokiem jest skonfigurowanie rekordów CNAME dla poddomen. Większość naszych rekomendowanych dostawców hostingu WordPress, takich jak Hostgator, Bluehost itp., Udostępnia swoim klientom cPanel w celu zarządzania różnymi ustawieniami hostingu. Opiszemy, jak skonfigurować rekord CNAME w cPanel.

Zaloguj się do pulpitu cPanel, a następnie kliknij Prosty edytor stref DNS w obszarze Domeny.

Konfiguruj całkowitą pamięć podręczną W3 - dodawanie rekordu CNAME

Na następnym ekranie zobaczysz formularz z dwoma polami. Wprowadź nazwę subdomeny, którą podałeś podczas tworzenia strefy treści. Na przykład umieścisz cdn dla cdn.wpbeginnner.com.

cPanel automatycznie wypełni pełną domenę. W polu CNAME wprowadź adres URL podany przez MaxCDN podczas tworzenia strefy pobierania. Jest to adres URL, który poprosiliśmy o zapisanie w notatniku.

Konfiguruj całkowitą pamięć podręczną W3 - dodawanie rekordu CNAME

Powtórz proces dla wszystkich swoich poddomen, np. cdn1, cdn2 itp. Pamiętaj, że za każdym razem zmienia się tylko pole nazwy, a pole CNAME zawsze zawiera adres URL podany przez MaxCDN dla twojej strefy ściągania. Po utworzeniu rekordów CNAME dla wszystkich subdomen, czas wrócić do WordPress i skonfigurować MaxCDN z W3 Total Cache.

Iść do Wydajność »Ustawienia ogólne. Przewiń w dół, aż znajdziesz pole konfiguracji CDN. Zaznacz Włącz i wybierz MaxCDN z menu rozwijanego Rodzaj CDN. Kliknij przycisk Zapisz wszystkie ustawienia.

Włączanie MaxCDN w W3 Total Cache

Po zapisaniu ustawień zobaczysz powiadomienie informujące o konieczności podania informacji w polach „Klucz autoryzacyjny” i „Zamień domyślną nazwę hosta na” i wybierz strefę ściągania. Kliknij link „Określ tutaj”, a W3 Total Cache przeniesie Cię na stronę CDN.

W3 Total Cache określa ustawienia dla MaxCDN

Na następnym ekranie kliknij przycisk Autoryzuj. Spowoduje to przejście do strony MaxCDN, na której wygenerujesz klucz autoryzacyjny. Skopiuj i wklej ten klucz z powrotem do W3 Total Cache. W polu „Zamień nazwę hosta witryny na” wpisz poddomenę, którą wcześniej utworzyłeś.

Wprowadzanie klucza API MaxCDN i konfiguracja nazwy hosta w W3 Total Cache

Zapisz wszystkie ustawienia i to wszystko. Twoja witryna jest teraz skonfigurowana do obsługi plików statycznych za pomocą MaxCDN. Teraz, jeśli załadujesz swoją witrynę, adresy URL obrazów powinny być wyświetlane z subdomeny CDN, a nie z rzeczywistej domeny witryny. Na przykład:

https://www.wpbeginner.com/wp-content/uploads/2010/08/w3totalcachecdnconfig.gif

zostanie zastąpiony przez:

http://cdn.wpbeginner.com/wp-content/uploads/2010/08/w3totalcachecdnconfig.gif

Teraz, jeśli którykolwiek z twoich plików statycznych nie ładuje się z CDN, prawdopodobnie oznacza to, że będziesz musiał określić go w ustawieniu listy plików niestandardowych w W3 Total Cache. Musieliśmy to zrobić dla wtyczki OIO Publisher, której używamy do wyświetlania reklam. Jeśli przejdziesz do strony ustawień CDN, zobaczysz opcję Zaawansowane:

Zaawansowane ustawienia CDN w W3 Total Cache

Po prostu dodaj wszystkie pliki / foldery, które chcesz dołączyć do CDN. Również jeśli zauważysz, istnieje lista odrzuconych plików. Gdy dokonasz małej aktualizacji projektu, twój style.css nie zaktualizuje się od razu. Możesz więc umieścić to na liście odrzuconych plików na czas wprowadzania zmian. Jeśli chcesz tylko jednorazowego wyczyszczenia, możesz to zrobić na pulpicie nawigacyjnym MaxCDN.

Wszystko, co do tej pory omówiliśmy, będzie działać świetnie na większości kont hostingowych. Jednak W3 Total Cache zawiera wiele innych opcji. Postaramy się jak najlepiej wyjaśnić, czym są i dlaczego nie włączamy ich we wszystkich witrynach.

Minify

Minify po prostu zmniejsz rozmiar plików statycznych, aby zaoszczędzić każdy kilobajt, jaki możesz. Czasami jednak generowanie tego zminimalizowanego pliku może wymagać więcej zasobów niż zasobów, które zapisze. Nie twierdzimy, że jest to okropna funkcja. Mówimy po prostu, że może nie być najlepszym rozwiązaniem dla każdego serwera. Słyszeliśmy, że wielu użytkowników narzeka na to, a nasz host (HostGator) zalecił nam, abyśmy to zostawili. Jeśli jesteś podobny do nas (NIE SAVVY z lingo serwera), to posłuchaj swojego dostawcy usług hostingowych.

Buforowanie bazy danych

Buforowanie bazy danych zmniejsza obciążenie serwera poprzez buforowanie zapytań SQL. Eliminuje to czas przetwarzania zapytań do bazy danych (co może nie być dużo w przypadku mniejszych witryn). Kiedy zaczęliśmy z tego korzystać, wydawało się, że obciąża nasz serwer. Nasz gospodarz polecił nam to wyłączyć. Zamiast tego włączyli dla nas wbudowane buforowanie SQL. Ponownie skorzystaj z tej opcji na własne ryzyko. Możesz go wypróbować i zobaczyć, jak wpływa on na czas ładowania witryny. Następnie po prostu wyłącz go, jeśli wpływ nie jest wystarczająco znaczący. Większość hostów nie zaleca tego w przypadku współdzielonych kont hostingowych.

Buforowanie obiektów

Jeśli masz bardzo dynamiczną witrynę, skorzystanie z buforowania obiektów pomoże. Jest to używane głównie, jeśli masz złożone zapytania do bazy danych, których regeneracja jest kosztowna. Dla większości początkujących zignoruj ​​to.

Teraz, gdy masz już wszystko skonfigurowane, najlepiej utworzyć kopię zapasową konfiguracji W3 Total Cache. W końcu w tym artykule wiele przeszliśmy. Musisz wrócić do strony ustawień ogólnych pamięci podręcznej W3 Total. Istnieje sekcja Ustawienia importu / eksportu. Kliknij, aby pobrać plik ustawień z serwera.

Mamy nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie przydatny. Dla użytkowników, którzy wciąż nie są sprzedawani na CDN, zalecamy spróbować. CDN współpracuje z twoim hostem internetowym w celu zmniejszenia obciążenia serwera i zwiększenia wydajności strony. Używamy MaxCDN i zalecamy zrobić to samo. (Wypróbuj je tylko przez miesiąc, a zobaczysz, dlaczego je zalecamy).

Jeśli masz jakieś pytania, możesz je zadać w komentarzach poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me