Jak zainstalować i skonfigurować wtyczkę SEO WordPress firmy Yoast

Czy chcesz poprawnie zainstalować i skonfigurować wtyczkę Yoast SEO w WordPress??


Yoast SEO to najlepsza wtyczka SEO WordPress na rynku i oferuje najbardziej wszechstronny zestaw narzędzi do optymalizacji witryny.

Jednak wielu początkujących nie zna żargonu SEO i trudno jest zdecydować, które opcje wtyczek powinny włączyć.

W tym przewodniku przeprowadzimy Cię przez kompletną wtyczkę Yoast SEO skonfigurowaną w WordPress i poprawimy SEO Twojej witryny.

Prawidłowa instalacja i konfiguracja wtyczki Yoast SEO dla WordPress

funkcje

Yoast SEO to najbardziej wszechstronna wtyczka SEO WordPress z wieloma wbudowanymi narzędziami i funkcjami. Oto krótki przegląd niektórych z tych funkcji.

 • Zmień tytuł posta i opis meta posta dla poszczególnych postów.
 • Obsługa tytułu i meta opisu dla taksonomii (np. Kategorii i tagów).
 • Podgląd fragmentów wyników wyszukiwania Google.
 • Testowanie kluczowych słów kluczowych.
 • Konfiguracja Meta Robots:
  • Z łatwością dodawaj meta tagi noodp, noydir.
  • Łatwo noindex lub nofollow strony, taksonomie lub całe archiwa.
 • Ulepszona obsługa kanoniczna, dodawanie kanonicznej do archiwów taksonomii, pojedynczych postów i stron oraz strony głównej.
 • Konfiguracja stopki / nagłówka RSS.
 • Łącza do czyszczenia, jednocześnie pozwalając na wyszukiwanie niestandardowe Google.
 • Obsługa bułki tartej, z konfigurowalnymi tytułami bułki tartej.
 • Mapy witryn XML z:
  • Obrazy
  • Konfigurowalne usuwanie typów postów i taksonomii
  • Strony lub posty, które nie były indeksowane, nie będą wyświetlane w mapie witryny XML (ale mogą, jeśli chcesz, też).
 • Mapy witryn wiadomości XML
 • .edytor htaccess i robots.txt
 • Możliwość weryfikacji Google Search Console, Yahoo Site Explorer i Bing Webmaster Tools
 • Podstawowa funkcjonalność importu dla Platinum SEO Pack i wtyczek SEO wszystko w jednym. (Możesz także użyć SEO Data Transporter do przeniesienia funkcjonalności z motywów takich jak potomne motywy Genesis).

Wersja premium Yoast SEO ma jeszcze więcej funkcji.

 • Menedżer przekierowań, który pozwala łatwo skonfigurować przekierowania.
 • Możliwość użycia wielu słów kluczowych
 • Wewnętrzne propozycje linków
 • Możliwość eksportu kluczowych słów kluczowych
 • Samouczki wideo, które pomogą Ci zrozumieć każdą funkcję wtyczki.
 • Wsparcie Premium zapewniane przez ludzi z Yoast, aby pomóc Ci w pełni wykorzystać SEO witryny.

Aby uzyskać więcej funkcji i szczegółów, możesz zobaczyć nasze porównanie Yoast SEO vs. Wszystko w jednym pakiecie SEO.

Film instruktażowy

Subskrybuj WPBeginner

Jeśli film Ci się nie podoba lub potrzebujesz więcej instrukcji, czytaj dalej.

Jak zainstalować wtyczkę Yoast SEO

Po pierwsze, musisz zainstalować i aktywować wtyczkę Yoast SEO. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem krok po kroku, w jaki sposób zainstalować wtyczkę WordPress.

Po aktywacji zauważysz nowy element menu na pasku administracyjnym WordPress oznaczony SEO z logo Yoast SEO.

Zainstalowana wtyczka Yoast SEO

Po zainstalowaniu i aktywowaniu wtyczki przyjrzyjmy się, jak poprawnie skonfigurować tę potężną wtyczkę.

Jak skonfigurować wtyczkę SEO WordPress firmy Yoast

Pamiętaj, że ustawienia, które wybieramy, są tymi, które zalecamy. Inni eksperci mogą mieć własne preferencje i dyskrecję, więc zaawansowani użytkownicy mogą ignorować wszystko, co im się nie podoba.

Jeśli jesteś początkujący i chcesz korzystać z wtyczki Yoast WordPress SEO tak jak my, postępuj zgodnie z instrukcjami dokładnie.

Krok 1. Transfer danych

Wielu z was prawdopodobnie ma inną wtyczkę WordPress, taką jak pakiet All in One SEO, lub strukturę tematyczną, taką jak Genesis, zajmującą się danymi SEO.

Jeśli chcesz z powodzeniem korzystać z tej wtyczki, musisz się upewnić, że wszystkie poprzednie dane zostały przetransportowane do tej wtyczki przed dezaktywacją drugiej.

Aby to osiągnąć, zalecamy użycie SEO Data Transporter przez StudioPress. Jeśli konfigurujesz to na nowym blogu, pomiń ten krok.

Krok 2. Ustawienia ogólne

Kliknięcie ikony SEO powoduje przejście do strony ustawień wtyczki. Przejdź do karty „Ogólne”, a zobaczysz przycisk do otwarcia kreatora konfiguracji. Chcemy, abyś zignorował tego kreatora, ponieważ przeprowadzimy Cię krok po kroku przez każdą z opcji.

Zamknij kreatora konfiguracji

Krok 3. Funkcje

Yoast SEO ma wiele funkcji. Ta strona umożliwia łatwe włączanie i wyłączanie tych funkcji. Domyślnie wszystkie opcje na tej stronie są włączone.

Włącz lub wyłącz funkcje Yoast

Porozmawiamy o niektórych z nich w dalszej części tego artykułu. Na razie rzućmy okiem na każdy przedmiot i jego działanie.

 • Analiza SEO: Pokazuje wynik SEO i analizę dla twoich treści.
 • Analiza czytelności: Pokazuje analizę czytelności i wynik dla twoich treści.
 • Zawartość kamienia węgielnego: Ta funkcja umożliwia oznaczanie i filtrowanie zawartości kamienia w rogach. To są twoje najważniejsze artykuły filarowe.
 • Licznik linków tekstowych: Ta funkcja pokazuje liczbę wewnętrznych linków tekstowych do i od oraz artykułu.
 • Mapy witryn XML: Tworzy mapy witryn XML dla Twojej witryny.
 • Integracja Ryte: Ryte jest usługą strony trzeciej, będzie cotygodniowo sprawdzać Twoją witrynę i powiadamiać Yoast SEO, jeśli Twoja witryna jest dezindeksowana.
 • Menu paska administracyjnego: Pokazuje menu SEO Yoast na pasku narzędzi administratora WordPress.
 • Bezpieczeństwo: brak zaawansowanych ustawień dla autorów: Ukrywa zaawansowane ustawienia SEO przed autorami, aby poprawić bezpieczeństwo.

Krok 4. Narzędzia dla webmasterów

Popularne wyszukiwarki pozwalają właścicielom witryn dodawać swoje witryny za pomocą obszaru narzędzi dla webmasterów. Zobacz nasz kompletny przewodnik po Google Search Console, aby dowiedzieć się więcej o tych narzędziach.

Yoast SEO ułatwia weryfikację witryny za pomocą wszystkich najlepszych wyszukiwarek. W tym celu musisz zarejestrować się w programie narzędzi dla webmasterów dla każdej wyszukiwarki.

Następnie zostaniesz poproszony o dodanie metatagu, aby zweryfikować własność witryny. Wystarczy dodać meta kod otrzymany od wyszukiwarek w odpowiednich polach.

Weryfikacja narzędzi dla webmasterów w Yoast SEO

Krok 5. Wygląd wyszukiwania

Wygląd wyszukiwania w ustawieniach Yoast SEO kontroluje wygląd Twojej witryny w wynikach wyszukiwania. Obejmuje to kilka opcji dla strony głównej, pojedynczych artykułów, archiwów i taksonomii.

Przeprowadzimy Cię przez każdy z nich. Zacznijmy od ustawień ogólnych,

1. Ogólne

Tutaj możesz wybrać symbol, którego chcesz użyć separatora między tytułami. Domyślną opcją jest myślnik, możesz jej użyć, jeśli nie masz pewności, który symbol wybrać.

Wyszukaj ustawienia wyglądu w Yoast SEO

Na tej stronie możesz również wybrać tytuł SEO i meta opis strony głównej swojej witryny.

Tytuł i opis strony głównej

Następnie znajdziesz wykres wiedzy i opcje schematu dla swojej witryny. Możesz wybrać, czy Twoja witryna reprezentuje organizację, czy osobę.

Graf wiedzy i opcje schematu we wtyczce Yoast SEO

Możesz także przesłać awatar (zdjęcie profilowe) dla osoby lub logo witryny dla firmy.

2. Typy treści

Możesz wybrać tytuł i opis SEO dla każdego wpisu lub strony, którą piszesz. Yoast SEO pozwala również skonfigurować dla nich automatyczny szablon.

Jeśli zapomnisz dodać je ręcznie, te opcje pozwolą Yoast SEO na użycie ustawień domyślnych, aby automatycznie wypełnić te opcje.

Wyszukaj ustawienia wyglądu dla każdego typu zawartości w swojej witrynie

Będziesz mógł ustawić wygląd wyszukiwania, fragment daty oraz czy wyświetlać meta-box SEO dla każdego typu treści. Domyślne opcje będą działać dla wszystkich stron internetowych.

Następnie możesz ustawić szablon tytułu SEO i domyślny opis meta.

Zalecamy jednak modyfikowanie tytułu SEO i pozostawienie pustego pola opisu. Pozwoliłoby to Yoast SEO dynamicznie generować opis z pierwszych kilku wierszy Twojego artykułu.

3. Media

Domyślnie WordPress tworzy nową stronę dla każdego obrazu lub nośnika, który dołączasz do swoich postów i stron. Ta strona wyświetla tylko nośniki załącznika.

Te strony załączników nie mają znaczącego tekstu, który zapewnia kontekst wyszukiwarkom. Takie strony są uważane przez wyszukiwarki za treści niskiej jakości i mają negatywny wpływ na SEO.

Yoast SEO pomaga to naprawić, przekierowując użytkowników do pliku załącznika zamiast strony załącznika. Ta opcja jest domyślnie ustawiona na „Tak” i nie trzeba jej zmieniać.

Wyłącz strony załączników

4. Taksonomie

Na karcie taksonomie możesz skonfigurować tytuły i meta dla kategorii, tagów, niestandardowych taksonomii i archiwów w formacie post.

Domyślne zmienne szablonu powinny działać dla większości witryn. Jeśli chodzi o opisy, pamiętaj, że Yoast SEO zbiera opisy z kategorii i tagów.

Taksonomie

5. Archiwa

Karta Archiwa pozwala kontrolować opcje wyszukiwania różnych stron archiwów w Twojej witrynie. Obejmuje to autora, datę, wyszukiwanie i 404 strony.

Domyślne opcje będą działać dla większości stron internetowych. Jeśli jednak prowadzisz jednego bloga autora, musisz wyłączyć strony archiwum autora w wyszukiwarkach.

Wyłącz archiwa autora, aby nie pojawiały się w wynikach wyszukiwania

Na blogu jednego autora strony archiwum autora są dokładnie takie same jak archiwum dat lub strony blogu. Tworzy to zduplikowane treści, które wpływają na ranking SEO.

6. Bułka tarta

Bułka tarta doskonale nadaje się do wewnętrznego linkowania, ponieważ określa wyraźną ścieżkę lub ścieżkę do strony, na której jesteś. Te bułki tartej pojawiają się również w wynikach wyszukiwania, zapewniając Twojej stronie dodatkową przewagę w wyszukiwaniu.

Bułka tarta wyświetlana w wynikach wyszukiwania

Upewnij się, że kliknąłeś „Włączone”, to ujawni więcej ustawień nawigacyjnych.

Konfigurowanie bułki tartej w Yoast SEO

Domyślne ustawienia powinny działać dla większości stron internetowych, ale jeśli chcesz coś zmienić, to śmiało. Po zakończeniu kliknij przycisk Zapisz zmiany.

Jeśli chcesz mieć bardziej niezawodne funkcje breadcrumb, spójrz na wtyczkę Breadcrumb NavXT, tego właśnie używamy na WPBeginner.

7. RSS

Kanały RSS są często używane przez skrobaczki do kopiowania treści z Twojej witryny. Yoast SEO pozwala na dodanie linku zwrotnego do własnej witryny dla każdego posta w kanale RSS.

Ustawienia RSS w Yoast SEO

W ten sposób otrzymasz linki zwrotne z ich strony, a Google będzie wiedział, że jesteś oryginalnym źródłem.

Istnieją opcje dodania linku do autora, linku do postu, linku do bloga i opisu bloga. Bądź kreatywny. Można to również wykorzystać do dodania reklamy do kanału RSS.

Krok 6. Search Console

Sekcja Search Console we wtyczce Yoast SEO pozwala połączyć witrynę WordPress z Google Search Console (wcześniej narzędzia dla webmasterów).

Możesz także podłączyć WordPress do Search Console i pozwolić Yoast SEO pobierać i wyświetlać dane z Twojej konsoli wyszukiwania.

Po prostu idź do SEO »Search Console i kliknij przycisk „Uzyskaj kod autoryzacji Google”.

Wyszukaj konsolę

Spowoduje to przejście do Google Search Console, gdzie zostaniesz poproszony o wyrażenie zgody. Następnie musisz skopiować i wkleić kod autoryzacyjny w ustawieniach wtyczki.

Google Search Console zapewnia mnóstwo przydatnych informacji o twoich rankingach wyszukiwania. Zobacz wszystkie rzeczy, które możesz z tym zrobić, w naszym pełnym przewodniku Google Search Console.

Krok 7. Społecznościowe

Jak powiedzieliśmy wcześniej, Yoast SEO to potęga wyposażona w wiele funkcji zapewniających kompleksową optymalizację.

Jedną wielką cechą wtyczki jest to, że integruje ona Twoją witrynę z platformami społecznościowymi Facebook, Twitter i Google+.

Kliknięcie linku Społeczności w menu SEO zabierze Cię do skonfigurowania tych platform. Pokażemy Ci, jak skonfigurować każdy z nich.

1. Rachunki

Pierwsza karta w ustawieniach społecznościowych dotyczy wszystkich kont społecznościowych. Dzięki temu Yoast SEO może informować Google o twoich profilach społecznościowych. Musisz po prostu dodać adresy URL i nazwę użytkownika Twittera dla głównych profili społecznościowych swojej witryny.

Dodaj konta społecznościowe w Yoast SEO

2. Facebook

Musisz upewnić się, że opcja metadanych otwartego wykresu jest włączona na karcie Facebook. Pozwala Yoast SEO dodawać Facebook metadane z otwartym wykresem w witrynie

Włącz Facebook Open Graph w WordPress za pomocą Yoast SEO

Pomoże to Facebookowi wybrać odpowiednią miniaturę i informacje o stronie, gdy post z Twojej witryny zostanie udostępniony na Facebooku.

Następnie musisz podać identyfikator aplikacji Facebook, jeśli go posiadasz

Poniżej znajdziesz opcję umieszczenia miniatury strony głównej z tytułem i opisem SEO. Ten obraz i opis zostaną wykorzystane, gdy ktoś udostępni stronę główną Twojej witryny na Facebooku.

Ustawienia strony głównej

Ponadto możesz podać domyślny adres URL obrazu miniatury. Ten obraz zostanie użyty do wszystkich artykułów, które nie mają miniatury ani żadnego innego obrazu.

3. Twitter

Jeśli chodzi o Twittera, możesz dodawać karty Twittera do sekcji głównej witryny.

Możesz także wybrać typ karty, której chcesz użyć. Zalecamy stosowanie podsumowania z dużym obrazem.

Ustawienia kart na Twitterze w Yoast SEO

4. Pinterest

Pinterest korzysta z metadanych Open Graph, podobnie jak Facebook. Upewnij się, że masz otwarte pole metadanych wykresu zaznaczone w ustawieniach Facebooka.

Następnie wystarczy wprowadzić kod weryfikacyjny witryny podany przez Pinterest. Wystarczy odwiedzić ustawienia konta Pinterest, aby dodać i zweryfikować swoją witrynę. Otrzymasz metatag, który musisz wpisać tutaj.

Potwierdź swoją witrynę na Pinterest za pomocą Yoast SEO

Krok 8. Narzędzia

Yoast SEO zawiera wbudowane narzędzia, które pozwalają wykonywać niektóre zaawansowane zadania. Większość początkujących może nie wymagać korzystania z tych narzędzi. Jednak pokażemy Ci każde narzędzie i jego działanie.

Narzędzia w Yoast SEO

1. Importuj i eksportuj

Jeśli wcześniej korzystałeś z innej wtyczki SEO WordPress lub motywu z wbudowanymi funkcjami SEO, możesz użyć tego narzędzia do importowania danych SEO.

Importuj ustawienia i dane eksportowe SEO

Możesz go również użyć do importowania i eksportowania ustawień wtyczki Yoast SEO i używania ich w innej witrynie WordPress.

2. Edytor plików

W miarę rozwoju witryny WordPress często możesz spotkać się z samouczkami z prośbą o dodanie kodu do pliku .htaccess lub robots.txt witryny.

Oba są plikami konfiguracyjnymi i mają ogromny wpływ na SEO Twojej witryny. Yoast SEO pozwala na łatwą edycję obu plików bezpośrednio z obszaru administracyjnego WordPress.

Edytuj plik robots.txt i .htaccess w Yoast SEO

3. Redaktor masowy

Narzędzie do edycji zbiorczej w Yoast SEO pozwala szybko dodać tytuł i opis SEO do wszystkich postów i stron na blogu.

W zakładce Tytuły znajdziesz puste pole, aby dodać nowy tytuł SEO dla tego posta na blogu. Następnie kliknij Zapisz link, aby zapisać zmiany.

Zbiorcza edycja tytułu i opisu SEO

Aby dodać opisy, musisz przejść do karty opisów. Po raz kolejny będziesz mógł dodać opis do każdego postu lub strony na blogu i zapisać go.

Opis zbiorczy

Krok 9. Menedżer przekierowań (Premium)

Yoast SEO Premium dodaje potężny menedżer przekierowań. Umożliwia to szybkie skonfigurowanie przekierowań na stronie WordPress.

Za pomocą menedżera przekierowań możesz szybko naprawić błędy 404, przekierowywać użytkowników ze starego artykułu do nowego i wiele więcej.

Przekierowuje menedżera w Yoast SEO

Uwaga: przekierowania odgrywają ważną rolę w SEO Twojej witryny. Zalecamy, aby nie wiązać go z wtyczką SEO.

Zamiast tego do zarządzania przekierowaniami należy użyć dedykowanego menedżera przekierowań, takiego jak Przekierowanie. Dzięki temu przekierowania mogą działać, nawet jeśli przestaniesz używać Yoast SEO.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik na temat konfigurowania przekierowań w WordPress.

Krok 10. Optymalizacja swoich postów i stron dzięki Yoast SEO

Po prostu instalacja i konfiguracja tej wtyczki nie wystarczy. Aby naprawdę zmaksymalizować korzyści płynące z tej wtyczki, musisz dostosować ustawienia dla poszczególnych postów.

Przyjrzyjmy się, jak możesz zmaksymalizować korzyści, optymalizując każdy post / stronę w WordPress.

Po prostu edytuj dowolny post lub stronę, a zobaczysz nowy metaboks SEO Yoast poniżej edytora postów.

Yoast SEO meta box poniżej edytora postów

Możesz zacząć od dodania słowa kluczowego lub słowa kluczowego. To jest główne słowo kluczowe, które Twoim zdaniem użytkownicy wprowadzą w wyszukiwarkach, aby znaleźć ten post.

Następnie Yoast SEO sprawdzi zawartość Twojego postu w celu analizy SEO i czytelności. Możesz wyświetlić analizę, aby jeszcze bardziej ulepszyć swój artykuł.

Czasami tytuł posta i tytuł SEO mogą nie być takie same. Za każdym razem powinieneś napisać niestandardowy opis SEO, ponieważ generator fragmentów wybiera tylko pierwszy akapit, który może nie być najważniejszy.

Wskazówka: Raport SEO i analiza czytelności w Yoast SEO są dość dokładne i niezwykle pomocne w ulepszaniu treści. Nie zabijaj się jednak, bo poświęcisz więcej czasu na analizę, zamiast tworzyć lepsze treści dla użytkowników.

Aby dowiedzieć się więcej na temat optymalizacji na stronie za pomocą wtyczki Yoast SEO, zobacz nasz artykuł na temat optymalizacji postów na blogach pod kątem SEO.

Krok 11. Optymalizacja taksonomii pod kątem SEO (kategorie i tagi)

Podobnie jak Twój post i strony, możesz również zastąpić tytuł SEO i opisy meta dla kategorii, tagów i stron archiwum autora.

Po prostu odwiedź Posty »Kategorie i kliknij link edycji poniżej dowolnej kategorii. Na stronie edycji kategorii przewiń w dół, a zobaczysz meta box Yoast SEO.

Optymalizacja kategorii lub tagu w Yoast SEO

Możesz to zrobić dla wszystkich kategorii, tagów i niestandardowych archiwów systematyki.

Krok 12. Optymalizacja produktów e-commerce

Yoast SEO zapewnia pełne wsparcie dla sklepów internetowych i witryn eCommerce korzystających z WooCommerce. Pozwala to zoptymalizować strony produktów tak, jak zoptymalizujesz posty i strony na blogu.

Wszystkie opcje SEO eCommerce znajdziesz podczas dodawania nowego produktu do swojej witryny. Możesz również edytować dowolny stary produkt i zoptymalizować go, wprowadzając kluczowe słowo kluczowe, tytuł SEO, opis SEO i wiele więcej,

Optymalizacja produktów pod kątem SEO

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz kompletny przewodnik SEO WooCommerce z instrukcjami krok po kroku.

Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomógł Ci zainstalować i skonfigurować wtyczkę SEO WordPress firmy Yoast. Możesz także zapoznać się z naszym przewodnikiem SEO dla WordPress dla początkujących.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me