Jak zamienić witrynę WordPress w sieć społecznościową

Czy wiesz, że możesz zmienić witrynę WordPress w sieć społecznościową? Sieć społecznościowa WordPress pozwala użytkownikom rejestrować się, łączyć ze sobą, publikować wiadomości i nie tylko. W tym artykule pokażemy, jak zmienić witrynę WordPress w sieć społecznościową.


Utwórz sieć społecznościową za pomocą BuddyPress

Uruchomienie sieci społecznościowej opartej na WordPress

WordPress to najłatwiejsza w użyciu platforma do budowy własnej sieci społecznościowej za pomocą darmowej wtyczki BuddyPress. Jest bardzo elastyczny i pięknie integruje się z dowolną witryną WordPress.

Aby korzystać z BuddyPress, potrzebujesz własnej witryny WordPress.org.

Jeśli nie masz jeszcze witryny, postępuj zgodnie z instrukcjami w naszym przewodniku po witrynie, a będziesz gotowy do działania w mgnieniu oka.

Co to jest BuddyPress?

BuddyPress to siostrzany projekt WordPress.org. Jest dostępny jako bezpłatna wtyczka WordPress, którą można zainstalować na swojej stronie internetowej.

Zmienia Twoją witrynę WordPress w sieć społecznościową, dzięki czemu możesz zbudować własną społeczność online. Oto niektóre funkcje typowej witryny opartej na BuddyPress:

 • Użytkownicy mogą zarejestrować się w Twojej witrynie
 • Użytkownicy będą mogli tworzyć rozszerzone profile użytkowników
 • Strumienie aktywności pozwalają użytkownikom śledzić aktualizacje w całej witrynie
 • Będziesz mógł tworzyć społeczności podrzędne z grupami użytkowników
 • Użytkownicy mogą dodawać się nawzajem jako przyjaciele
 • Użytkownicy mogą wysyłać do siebie prywatne wiadomości
 • Funkcję BuddyPress można rozszerzyć za pomocą wtyczek innych firm
 • Działa z dowolnym standardowym motywem WordPress
 • Można go skonfigurować za pomocą istniejącej witryny WordPress

Konfigurowanie sieci społecznościowej WordPress za pomocą BuddyPress

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować wtyczkę BuddyPress. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem krok po kroku, w jaki sposób zainstalować wtyczkę WordPress.

Po aktywacji musisz odwiedzić Ustawienia »BuddyPress strona, aby skonfigurować ustawienia wtyczek.

Ustawienia BuddyPress

Strona ustawień jest podzielona na różne sekcje. Najpierw zobaczysz stronę składników, która pokazuje obecnie aktywne składniki BuddyPress w Twojej witrynie.

Domyślne komponenty będą działać dla większości stron internetowych. Można jednak aktywować lub dezaktywować komponent, po prostu zaznaczając i odznaczając pole obok niego.

Nie zapomnij kliknąć przycisku Zapisz ustawienia, aby zapisać zmiany.

Następnie kliknij kartę Strony. Tutaj możesz wybrać strony, których chcesz użyć dla różnych sekcji BuddyPress w swojej witrynie.

Domyślnie wtyczka automatycznie utworzy dla Ciebie strony. Możesz je zmienić i użyć innej strony, jeśli chcesz.

Konfigurowanie stron

Jeśli nie widzisz opcji wyboru stron rejestracji i aktywacji, musisz włączyć rejestrację użytkownika w witrynie WordPress.

Teraz musisz przejść do karty „Opcje”.

Opcje BuddyPress

Tutaj znajdziesz różne ustawienia, które możesz włączyć / wyłączyć w BuddyPress. Domyślne ustawienia będą działać dla większości stron internetowych, ale możesz je przejrzeć i zmienić w razie potrzeby.

Wyświetlanie stron BuddyPress w Twojej witrynie

Jeśli odwiedzisz swoją witrynę po skonfigurowaniu BuddyPress, nie zobaczysz nic nowego w swojej witrynie. Aby to zmienić, musisz dodać strony BuddyPress do menu nawigacyjnego WordPress.

Udaj się do Wygląd »Menu strona. Wybierz strony BuddyPress z lewej kolumny i kliknij przycisk Dodaj do menu.

Nawigacja BuddyPress

Nie zapomnij kliknąć przycisku menu Zapisz, aby zapisać zmiany.

Możesz teraz odwiedzić swoją stronę internetową, aby zobaczyć linki w akcji.

Linki BuddyPress

Kliknięcie linku spowoduje przejście do strony BuddyPress. Na przykład link aktywności pokazuje, co dzieje się w sieci społecznościowej BuddyPress. Możesz także opublikować aktualizację statusu z tej strony.

Strona aktywności

BuddyPress współpracuje ze wszystkimi standardowymi motywami WordPress. Zawiera również własne szablony, których można użyć na wypadek, gdyby Twój motyw nie zawiera szablonów specyficznych dla BuddyPress.

Jeśli Twój motyw nie jest zgodny z BuddyPress, sprawdź naszą listę najlepszych motywów WordPress dla BuddyPress.

Zarządzanie siecią społecznościową WordPress w BuddyPress

Budowanie społeczności online wymaga aktywnego udziału administratorów witryny. Chcesz zwalczać spam i moderować treści generowane przez użytkowników.

Jeśli już używasz Akismet, BuddyPress użyje go do przechwycenia spamu. Jednak niektóre niechciane treści mogą się nadal wymykać.

BuddyPress ma wbudowane narzędzia, które sobie z tym poradzą.

Udaj się do Czynność stronę w obszarze administracyjnym WordPress, a zobaczysz ostatnią aktywność w Twojej witrynie z różnymi działaniami.

Zarządzanie aktywnością użytkowników w BuddyPress

Możesz sortować elementy aktywności według akcji, usuwać elementy lub oznaczać je jako spam.

Podobnie możesz przejść do Użytkownicy strona do zarządzania kontami użytkowników. Możesz usuwać użytkowników, edytować ich profile lub oznaczać podejrzane konta jako spam.

Zarządzanie kontami użytkowników

Możesz zarządzać nowymi użytkownikami, odwiedzając stronę zarządzania rejestracjami. Umożliwia to bezpośrednią aktywację nowych użytkowników, ponowne wysłanie im aktywacyjnej wiadomości e-mail lub usunięcie kont spamowych.

Zarządzaj nowymi rejestracjami

Tworzenie grup i zarządzanie nimi w BuddyPress

BuddyPress pozwala Tobie i Twoim użytkownikom tworzyć grupy. Grupy te działają jako pod-społeczności w Twojej witrynie. Każda grupa może mieć własnych członków i strumienie aktywności. Użytkownicy mogą dołączać do tych grup, zapraszać innych użytkowników, publikować wiadomości itp.

Aby utworzyć nową grupę, możesz przejść do Grupy i kliknij przycisk Dodaj nowy u góry.

Dodaj nową grupę

Spowoduje to przejście do strony dodawania nowej grupy. Najpierw musisz podać nazwę i opis swojej grupy. Następnie kliknij przycisk „Utwórz grupę i kontynuuj”, aby kontynuować.

Tworzenie nowej grupy w BuddyPress

Na następnej stronie możesz wybrać ustawienia prywatności grupy i kto może zapraszać innych użytkowników do grupy. BuddyPress pozwala tworzyć grupy publiczne, prywatne i ukryte.

Ustawienia prywatności grupy

Grupy publiczne są dostępne dla wszystkich użytkowników.

Grupy prywatne są wymienione w katalogu grup, ale użytkownicy będą musieli poprosić o dołączenie. Jeśli zostanie zatwierdzony, będą mogli przeglądać jego zawartość.

Grupy ukryte mogą widzieć tylko członkowie, którzy są częścią grupy. Grupy te nie są wymienione w katalogu grup i nie pojawiają się w wynikach wyszukiwania.

Po skonfigurowaniu opcji prywatności kliknij następny przycisk, aby kontynuować.

Teraz możesz podać zdjęcie, które będzie używane jako zdjęcie profilowe grupy.

Zdjęcie profilowe grupy

Następnie musisz dodać zdjęcie na okładkę grupy i kliknąć następny przycisk.

Na koniec możesz zaprosić innych użytkowników do przyłączenia się do grupy. Możesz zapraszać tylko użytkowników dodanych jako przyjaciele. Jeśli nie masz jeszcze żadnych przyjaciół, musisz poczekać, aż użytkownicy odkryją grupę i dołączą do niej we własnym zakresie.

Zaproś użytkowników do dołączenia do grupy

Kliknij przycisk Zakończ, a BuddyPress skonfiguruje teraz Twoją grupę.

Użytkownicy mogą przeglądać grupy, odwiedzając stronę grup w Twojej witrynie, która pokazuje katalog grup w Twojej witrynie.

Katalog grup

Kliknięcie nazwy grupy spowoduje wyświetlenie strony grupy, na której użytkownicy mogą dołączyć do grupy, publikować aktualizacje i śledzić aktywność grupy.

Strona grupy

Zarządzanie powiadomieniami e-mail

Powiadomienia e-mail to jedyny sposób, w jaki witryna BuddyPress może ostrzegać użytkowników o nowej aktywności w ich strumieniu społecznościowym. Aby zachęcić użytkowników do uczestnictwa, możesz dostosować te wiadomości e-mail.

BuddyPress pozwala modyfikować powiadomienia e-mail wysyłane przez sieć społecznościową WordPress. Pomaga to zmienić wiadomości w celu dopasowania do marki i tonu Twojej witryny.

Możesz odwiedzić E-maile stronę, aby wyświetlić listę domyślnych powiadomień e-mail. Zobaczysz tytuł e-maila oraz sytuację, w której wiadomość e-mail zostanie wysłana do użytkownika.

Edytuj powiadomienia e-mail w BuddyPress

Możesz kliknąć przycisk Dodaj nowy u góry, aby utworzyć nowe powiadomienie e-mail. Możesz także kliknąć przycisk edycji pod wiadomością e-mail, aby go zmienić.

Edycja powiadomień e-mail

Na koniec możesz także użyć modułu dostosowywania wiadomości e-mail, aby zmodyfikować kolory, nagłówki i stopki wiadomości e-mail.

Dostosuj e-maile

Rozwiązywanie problemów z BuddyPress

Wiele problemów, które napotkasz w BuddyPress, będzie podobnych do problemów WordPress. Sprawdź naszą listę typowych błędów WordPress, aby sprawdzić, czy jest tam wymieniona.

Jeśli Twoi użytkownicy nie mogą otrzymywać powiadomień e-mail, postępuj zgodnie z instrukcjami w naszym przewodniku, jak rozwiązać problem z brakiem wysyłania wiadomości WordPress.

W przypadku wszystkich innych problemów zapoznaj się z naszym przewodnikiem rozwiązywania problemów z WordPress, aby dowiedzieć się, co go powoduje i jak znaleźć rozwiązanie.

To wszystko na teraz.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zmienić witrynę WordPress w sieć społecznościową za pomocą BuddyPress. Możesz również zapoznać się z naszym najlepszym przewodnikiem bezpieczeństwa WordPress dla początkujących.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map