Porównanie 6 najlepszych wtyczek zapory ogniowej WordPress

Szukasz najlepszej wtyczki zapory ogniowej WordPress dla swojej witryny? Wtyczki zapory ogniowej WordPress chronią twoją stronę przed hakowaniem, brutalną siłą i atakami DDoS. W tym artykule porównamy najlepsze wtyczki zapory ogniowej WordPress i sposób ich zestawienia.


Najlepsze wtyczki zapory ogniowej WordPress w porównaniu

Co to jest wtyczka zapory WordPress?

Wtyczka zapory WordPress (znana również jako zapora sieciowa lub WAF), działa jako osłona między twoją witryną a całym ruchem przychodzącym. Te zapory sieciowe aplikacji monitorują ruch w Twojej witrynie i blokują wiele typowych zagrożeń bezpieczeństwa, zanim dotrą do Twojej witryny WordPress.

Oprócz znacznej poprawy bezpieczeństwa WordPress, często te zapory sieciowe aplikacji przyspieszają również twoją stronę internetową i zwiększają wydajność.

Dostępne są dwa popularne typy wtyczek zapory ogniowej WordPress.

Zapora sieciowa na poziomie DNS – Zapory te kierują ruch w witrynie przez serwery proxy w chmurze. To pozwala im wysyłać tylko autentyczny ruch do twojego serwera internetowego.

Zapora na poziomie aplikacji – Te wtyczki zapory ogniowej sprawdzają ruch po dotarciu do serwera, ale przed załadowaniem większości skryptów WordPress. Ta metoda nie jest tak skuteczna jak zapora ogniowa na poziomie DNS w zmniejszaniu obciążenia serwera.

Zalecamy stosowanie zapory ogniowej na poziomie DNS, ponieważ są one wyjątkowo dobre w identyfikowaniu rzeczywistego ruchu w witrynie w porównaniu do złych żądań.

Robią to, śledząc tysiące stron internetowych, porównując trendy, szukając botnetów, znanych złych adresów IP i blokując ruch do stron, których Twoi użytkownicy nigdy nie zażądaliby.

Nie wspominając, zapory sieciowe na poziomie DNS znacznie zmniejszają obciążenie serwera hostingowego WordPress, co zapewnia, że ​​twoja strona nie ulegnie awarii.

Powiedziawszy to, spójrzmy na najlepsze wtyczki zapory ogniowej WordPress, których możesz użyć do ochrony swojej witryny.

1. Sucuri

Sucuri

Sucuri jest wiodącą firmą zajmującą się bezpieczeństwem stron internetowych dla WordPress. Oferują zaporę na poziomie DNS, zapobieganie włamaniom i brutalnym atakom, a także usługi usuwania złośliwego oprogramowania i czarnych list.

Cały ruch w Twojej witrynie przechodzi przez serwery cloudproxy, na których każde żądanie jest skanowane. Dozwolony jest przepływ legalnego ruchu, a wszystkie złośliwe żądania są blokowane.

Sucuri poprawia również wydajność witryny, zmniejszając obciążenie serwera poprzez optymalizację pamięci podręcznej, przyspieszenie witryny i CDN Anycast (wszystkie w zestawie). Chroni twoją stronę przed iniekcjami SQL, XSS, RCE, RFU i wszystkimi znanymi atakami.

Utworzenie ich WAF jest dość łatwe. Będziesz musiał dodać rekord DNS A do swojej domeny i skierować go do chmury chmury Sucuri zamiast do swojej witryny.

W WPBeginner używamy Sucuri do poprawy bezpieczeństwa WordPress. Zobacz, jak Sucuri pomogło nam zablokować 450 000 ataków WordPress w 3 miesiące.

Cennik: Począwszy od 199,99 USD rocznie rozliczanych rocznie.

Stopień: ZA+

2. MaxCDN (StackPath)

MaxCDN + StackPath

MaxCDN (obecnie część rodziny StackPath) jest jednym z wiodących dostawców zapór ogniowych CDN w branży zabezpieczeń i aplikacji internetowych. Ich solidna platforma domyślnie dodaje ochronę DDoS w warstwach 3 i 4 we wszystkich planach.

StackPath WAF dodaje ochronę DDoS warstwy 7 do domen objętych ochroną. Podobnie jak Sucuri, jest to zapora na poziomie DNS, która nie tylko pomaga przyspieszyć twoją stronę, ale także chroni przed złośliwymi atakami.

StackPath nie oferuje zapory ogniowej na poziomie aplikacji, ponieważ nie ma wtyczki WordPress, dlatego zajmują drugie miejsce na naszej liście po Sucuri. Jednak ich plany są bardziej przystępne cenowo i oferują wiele małych firm w porównaniu z Cloudflare (nasz dostawca na trzecim miejscu).

Cennik: Oferują one 1 miesiąc bezpłatnej wersji próbnej, a następnie ceny zaczynają się od 20 USD miesięcznie, co jest wystarczające na większości małych witryn internetowych WordPress.

Stopień: ZA

3. Zachmurzenie

Cloudflare

Cloudflare jest najbardziej znany z bezpłatnej usługi CDN, która obejmuje również podstawową ochronę przed DDoS. Jednak ich bezpłatny plan nie obejmuje zapory aplikacji internetowych. W przypadku WAF musisz zarejestrować się, aby uzyskać plan Pro.

Cloudflare to także zapora na poziomie DNS, co oznacza, że ​​ruch przechodzi przez ich sieć. Poprawia to wydajność witryny i skraca przestoje w przypadku wyjątkowo dużego ruchu.

Plan Pro obejmuje tylko ochronę DDoS przed atakami warstwy 3. Do ochrony przed zaawansowanymi atakami DDoS w warstwach 5 i 7 potrzebujesz przynajmniej ich biznesplanu.

Cloudflare ma swoje zalety, w tym CDN, buforowanie i większą sieć serwerów. Minusem jest to, że nie oferują skanowania na poziomie aplikacji, ochrony przed złośliwym oprogramowaniem, usuwania czarnej listy, powiadomień i alertów bezpieczeństwa. Nie monitorują również witryny WordPress pod kątem zmian plików i innych typowych zagrożeń bezpieczeństwa WordPress.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasze porównanie Sucuri vs Cloudflare.

Cennik: Począwszy od 20 USD / miesiąc dla planu Pro i 200 USD / miesiąc dla firm.

Stopień: ZA-

4. Bezpieczeństwo Wordfence

Wordfence

Wordfence to popularna wtyczka bezpieczeństwa WordPress z wbudowaną zaporą sieciową. Monitoruje witrynę WordPress pod kątem złośliwego oprogramowania, zmian plików, zastrzyków SQL i innych. Chroni również Twoją witrynę przed atakami DDoS i atakami siłowymi.

Wordfence to zapora na poziomie aplikacji, co oznacza, że ​​zapora jest uruchamiana na serwerze, a zły ruch jest blokowany po dotarciu do serwera, ale przed załadowaniem witryny.

To nie jest najskuteczniejszy sposób blokowania ataków. Duża liczba złych żądań nadal zwiększy obciążenie Twojego serwera. Ponieważ jest to zapora na poziomie aplikacji, WordPress nie jest dostarczany z siecią dostarczania treści (CDN).

Wordfence oferuje skanowanie bezpieczeństwa na żądanie oraz skanowanie zaplanowane. Umożliwia także ręczne monitorowanie ruchu i blokowanie podejrzanych adresów IP bezpośrednio z obszaru administracyjnego WordPress.

Aby dowiedzieć się więcej o Wordfence, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat instalowania i konfigurowania zabezpieczeń Wordfence w WordPress.

Aby uzyskać zaawansowaną zaporę na poziomie aplikacji, naprawdę potrzebujesz wersji Premium.

cennik Podstawowa wtyczka jest darmowa. Ceny wersji premium zaczynają się od 99 USD rocznie za licencję na jedną witrynę.

Stopień: b+

5. Jetpack

Wtyczka Jetpack WordPress

Jetpack to popularna wtyczka WordPress, która zawiera zestaw funkcji, w tym zabezpieczenia WordPress i kopie zapasowe. Podobnie jak WordFence, Jetpack jest zaporą na poziomie aplikacji, co oznacza, że ​​zły ruch jest blokowany po osiągnięciu serwera hostingowego WordPress.

Ich bezpłatny plan oferuje bardzo podstawową ochronę przed brutalną siłą i monitorowanie przestojów. Musisz zaktualizować przynajmniej do osobistego planu, aby odblokować codzienne automatyczne kopie zapasowe i automatyczne filtrowanie spamu.

Jednak, aby naprawdę odblokować automatyczne skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania i poprawki bezpieczeństwa, które oferują dostawcy Sucuri, będziesz musiał skorzystać z profesjonalnego planu Jetpack.

Ponieważ Jetpack oferuje duży zestaw funkcji, cena sprawia, że ​​jest to bardzo przystępna opcja. Jednak dla prawdziwej zapory ogniowej lepiej jest wybrać Sucuri lub MaxCDN.

Cennik: Podstawowa wtyczka jest darmowa. Abonament osobisty kosztuje 39 USD rocznie, a abonament profesjonalny kosztuje 299 USD rocznie.

Stopień: b

6. BulletProof Security

BulletProof Security

Bezpieczeństwo BulletProof to kolejna popularna wtyczka bezpieczeństwa WordPress. Ma wbudowaną zaporę na poziomie aplikacji, bezpieczeństwo logowania, tworzenie kopii zapasowej bazy danych, tryb konserwacji i kilka poprawek bezpieczeństwa w celu ochrony witryny.

Bezpieczeństwo BulletProof nie zapewnia bardzo dobrego doświadczenia użytkownika, a wielu początkujących może mieć trudności ze zrozumieniem, co robić. Jest wyposażony w kreator instalacji, który automatycznie aktualizuje pliki .htaccess WordPress i włącza ochronę zapory.

Nie ma skanera plików do sprawdzania złośliwego kodu w Twojej witrynie. Płatna wersja wtyczki oferuje dodatkowe funkcje monitorowania włamań i złośliwych plików w folderze przesyłania WordPress.

Cennik: Darmowa podstawowa wtyczka. Wersja Pro kosztuje 59,95 USD za nieograniczoną liczbę witryn i dożywotnią pomoc techniczną.

Stopień: do

Wniosek

Po starannym porównaniu wszystkich popularnych wtyczek zapory WordPress uważamy, że Sucuri to bez wątpienia najlepsza ochrona zapory sieciowej dla witryny WordPress.

Jest to najlepsza zapora ogniowa na poziomie DNS z najbardziej wszechstronnymi funkcjami bezpieczeństwa, które zapewniają całkowity spokój. Co więcej, wzrost wydajności uzyskany z ich CDN jest bardzo imponujący.

MaxCDN (StackPath) byłby na drugim miejscu na naszej liście pod względem oferowanej ceny i wartości.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł ci znaleźć najlepszą wtyczkę zapory ogniowej WordPress dla Twojej witryny. Możesz również zapoznać się z naszym najlepszym przewodnikiem bezpieczeństwa WordPress dla początkujących.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me