Porównanie 7 najlepszych wtyczek do tworzenia kopii zapasowych WordPress (zalety i wady)

Tworzenie regularnych kopii zapasowych WordPress jest najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla bezpieczeństwa swojej witryny. Kopie zapasowe zapewniają spokój ducha i mogą uratować Cię w katastrofalnych sytuacjach, takich jak zhakowanie witryny lub przypadkowe zablokowanie się.


Istnieje kilka darmowych i płatnych wtyczek do tworzenia kopii zapasowych WordPress, a większość z nich jest dość łatwa w użyciu. W tym artykule udostępnimy 7 najlepszych wtyczek kopii zapasowych dla WordPress.

Najlepsze wtyczki do tworzenia kopii zapasowych WordPress

Ważny: Chociaż wielu dostawców hostingu WordPress oferuje ograniczone usługi tworzenia kopii zapasowych, zawsze zalecamy naszym użytkownikom, aby nie polegali wyłącznie na nich. Ostatecznie Twoim obowiązkiem jest regularne tworzenie kopii zapasowych witryny.

Jeśli nie tworzysz jeszcze kopii zapasowej witryny WordPress, powinieneś wybrać jedną z 7 najlepszych wtyczek do tworzenia kopii zapasowych WordPress i od razu zacząć z niej korzystać.

1. UpdraftPlus

UpdraftPlus najlepsza wtyczka do tworzenia kopii zapasowych WordPress

UpdraftPlus to najpopularniejsza darmowa wtyczka do tworzenia kopii zapasowych WordPress dostępna w Internecie. Korzysta z niego ponad 2 miliony stron internetowych.

UpdraftPlus pozwala utworzyć pełną kopię zapasową witryny WordPress i przechowywać ją w chmurze lub pobrać na komputer.

Wtyczka obsługuje zaplanowane kopie zapasowe, a także kopie zapasowe na żądanie. Możesz również wybrać pliki, które chcesz wykonać kopię zapasową.

Może automatycznie przesyłać kopie zapasowe na Dropbox, Dysk Google, S3, Rackspace, FTP, SFTP, e-mail i kilka innych usług przechowywania w chmurze (zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak wykonać kopię zapasową & przywróć witrynę WordPress za pomocą UpdraftPlus).

Oprócz tworzenia kopii zapasowych każdej witryny WordPress, UpdraftPlus pozwala również na łatwe przywracanie kopii zapasowych bezpośrednio z panelu administracyjnego WordPress.

UpdraftPlus ma również wersję premium z dodatkami do migracji lub klonowania stron internetowych, wyszukiwania i zastępowania bazy danych, obsługą wielu witryn i kilkoma innymi funkcjami. Wersja premium zapewnia również dostęp do priorytetowego wsparcia.

Cennik: Bezpłatny (UpdraftPremium Personal za 70 USD)

Przejrzeć: UpdratPlus to najpopularniejsza wtyczka do tworzenia kopii zapasowych WordPress na rynku. Ma ponad 2 miliony aktywnych instalacji i 4,9 z 5 gwiazdek. Chociaż darmowa wersja ma wiele funkcji, zalecamy uaktualnienie do wersji UpdraftPlus premium, aby odblokować wszystkie zaawansowane funkcje tworzenia kopii zapasowych.

2. VaultPress (kopie zapasowe Jetpack)

VaultPress - wtyczka kopii zapasowych Jetpack

W WPBeginner używamy VaultPress do tworzenia kopii zapasowych naszej strony internetowej. VaultPress został założony przez Matta Mullenwega (współzałożyciela WordPressa) i jego zespołu w Automattic.

Chociaż początkowo był niezależną wtyczką, VaultPress jest teraz częścią innego produktu Automattic o nazwie JetPack. Aby korzystać z VaultPress, potrzebujesz abonamentu JetPack. Istnieje wiele planów cenowych z różnym zestawem funkcji.

Wtyczka VaultPress oferuje zautomatyzowane rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych w chmurze w czasie rzeczywistym od 3,50 USD miesięcznie. Możesz łatwo skonfigurować kopie zapasowe VaultPress i przywrócić je z kopii zapasowych za pomocą kilku kliknięć.

Wyższe plany Jetpack oferują również skanowanie bezpieczeństwa i kilka innych zaawansowanych funkcji.

Istnieje kilka wad korzystania z VaultPress.

Po pierwsze, jest to koszt powtarzalny, który można zsumować, jeśli masz wiele witryn WordPress, ponieważ płacisz za każdą witrynę.

Po drugie, musisz subskrybować JetPack, założyć konto WordPress.com i zainstalować wtyczkę Jetpack na swojej stronie.

Wreszcie kopie zapasowe są przechowywane tylko przez 30 dni w niższych planach. Jeśli chcesz mieć nieograniczone archiwum kopii zapasowych, musisz zapłacić 29 USD miesięcznie za stronę internetową, co jest znacznie droższe dla początkujących w porównaniu z innymi rozwiązaniami wymienionymi tutaj.

Nadal korzystamy z VaultPress, ponieważ zostaliśmy przywiązani do ich starszych cen, co było znacznie korzystniejsze.

Nawet po wyższej cenie VaultPress jest całkowicie tego warty ze względu na znakomitą reputację Automattic.

Cennik: Od 39 USD rocznie za osobisty plan JetPack

Przejrzeć: VaultPress jako część popularnej wtyczki JetPack zapewnia dobry stosunek jakości do ceny. Jeśli już używasz JetPack do innych funkcji, takich jak JetPack CDN do zdjęć, promocji w mediach społecznościowych itp., To jest to łatwy wybór.

3. BackupBuddy

BackupBuddy WordPress Backup Plugin

BackupBuddy to jedna z najpopularniejszych wtyczek do tworzenia kopii zapasowych WordPress, z której korzysta ponad pół miliona witryn WordPress. Umożliwia łatwe planowanie codziennych, tygodniowych i miesięcznych kopii zapasowych.

Dzięki BackupBuddy możesz automatycznie przechowywać swoje kopie zapasowe w usługach pamięci w chmurze, takich jak Dropbox, Amazon S3, Rackspace Cloud, FTP, Stash (ich usługa w chmurze), a nawet przesłać je e-mailem do siebie.

Jeśli korzystasz z ich usługi Skrytki, możesz także wykonywać kopie zapasowe w czasie rzeczywistym.

Największą zaletą korzystania z BackupBuddy jest to, że nie jest to usługa subskrypcyjna, więc nie ma opłaty miesięcznej. Możesz użyć wtyczki na wielu stronach internetowych wymienionych w twoim planie.

Uzyskujesz również dostęp do forów wsparcia premium, regularnych aktualizacji i 1 GB pamięci BackupBuddy Stash do przechowywania kopii zapasowych. Ponadto ich funkcja iThemes Sync pozwala zarządzać maksymalnie 10 witrynami WordPress z jednego pulpitu nawigacyjnego.

Możesz nawet użyć BackupBuddy do duplikowania, migracji i przywracania stron internetowych.

Cennik: 52 USD za abonament Bloggera (1 licencja na witrynę)

Przejrzeć: BackupBuddy to ekonomiczne rozwiązanie premium do tworzenia kopii zapasowych WordPress. Posiada pełen zestaw funkcji, których potrzebujesz do tworzenia kopii zapasowych, przywracania i przenoszenia witryny WordPress. W skrócie, jest to potężna alternatywa UpdraftPlus i VaultPress, której możesz użyć.

4. BoldGrid Backup

Wtyczka BoldGrid Backup WordPress

BoldGrid Backup to zautomatyzowane rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych WordPress firmy BoldGrid, która jest narzędziem do tworzenia stron internetowych obsługiwanym przez WordPress.

Umożliwia łatwe tworzenie kopii zapasowych witryn, przywracanie witryny po awarii, a nawet przenoszenie witryny podczas przełączania hostów. Możesz skonfigurować automatyczne kopie zapasowe lub ręcznie tworzyć kopie zapasowe jednym kliknięciem.

BoldGrid Backup jest wyposażony w funkcję automatycznej ochrony przed awarią, która automatycznie tworzy kopię zapasową witryny przed jej aktualizacją. Jeśli aktualizacja się nie powiedzie, automatycznie przywraca witrynę WordPress do ostatniej kopii zapasowej. To świetna funkcja, która chroni przed błędami aktualizacji.

Dzięki BoldGrid Backup możesz przechowywać do 10 archiwów kopii zapasowych na desce rozdzielczej i więcej w zdalnych lokalizacjach, takich jak Amazon S3, FTP lub SFTP.

Cennik: 60 USD rocznie (obejmuje wszystkie narzędzia BoldGrid Premium) & Usługi)

Przejrzeć: BoldGrid Backup to prosta wtyczka do tworzenia kopii zapasowych WordPress, której możesz użyć do tworzenia kopii zapasowych swojej witryny. Zaletą korzystania z tej wtyczki jest pakiet innych potężnych narzędzi, które otrzymasz przy zakupie tej wtyczki.

5. BlogVault

BlogVault Najlepsza usługa tworzenia kopii zapasowych dla WordPress

BlogVault to kolejna popularna usługa tworzenia kopii zapasowych WordPress dla WordPress. Jest to rozwiązanie SaaS (Software as a Service), a nie tylko wtyczka WordPress. Tworzy kopie zapasowe poza siedzibą niezależnie na serwerach BlogVault, więc obciążenie serwera będzie zerowe.

BlogVault codziennie tworzy automatyczne kopie zapasowe witryny, a także umożliwia ręczne tworzenie nieograniczonej liczby kopii zapasowych na żądanie. Posiada inteligentne przyrostowe kopie zapasowe, które synchronizują tylko przyrostowe zmiany przy minimalnym obciążeniu serwera. Zapewnia to optymalną wydajność Twojej witryny.

Oprócz kopii zapasowych pomaga łatwo odzyskać witrynę. Możesz przechowywać 90-dniowe archiwum kopii zapasowych, dzięki czemu możesz odzyskać swoją witrynę po każdym niepowodzeniu.

Ma także wbudowaną funkcję strony przejściowej, która pozwala łatwo przetestować witrynę. Ponadto zapewnia łatwą opcję migracji witryny do innego hosta.

Funkcje BlogVault wydają się obiecujące, jednak ceny wydają się nieco droższe w porównaniu do innych wtyczek powyżej. Musisz zapłacić 89 USD za podstawowy plan, który oferuje 1 licencję na witrynę.

Cennik: 89 USD rocznie na abonament osobisty (1 licencja lokalna)

Przejrzeć: BlogVault to łatwe w użyciu rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych WordPress. Tworzy kopie zapasowe poza siedzibą, więc serwer witryny nie zostanie załadowany z kopiami zapasowymi. Ceny wydają się nieco wysokie dla małych firm.

6. BackWPup

BackWPup darmowa wtyczka do tworzenia kopii zapasowych WordPress

BackWPup to darmowa wtyczka, która umożliwia tworzenie pełnych kopii zapasowych WordPress za darmo i przechowywanie ich w chmurze (Dropbox, Amazon S3, Rackspace itp.), FTP, e-mail lub na komputerze.

Jest niezwykle łatwy w użyciu i pozwala zaplanować automatyczne tworzenie kopii zapasowych zgodnie z częstotliwością aktualizacji witryny.

Przywracanie strony WordPress z kopii zapasowej jest również bardzo proste. Wersja BackWPup Pro ma priorytetową obsługę, możliwość przechowywania kopii zapasowych na Dysku Google i kilka innych ciekawych funkcji.

Cennik: Bezpłatnie (dostępny jest również plan Premium)

Przejrzeć: Używany przez ponad 600 000 stron internetowych BackWPup jest świetną alternatywą dla innych wtyczek kopii zapasowych na liście. Wersja premium wtyczki dodaje bardziej zaawansowane funkcje, w tym łatwe i szybkie przywracanie strony z backendu za pomocą samodzielnej aplikacji.

7. Powielacz

Wtyczka WordPress do powielania

Jak sama nazwa wskazuje, Duplicator to popularna wtyczka WordPress służąca do migracji stron WordPress. Ma jednak również funkcje tworzenia kopii zapasowych.

To nie pozwala na tworzenie automatycznych zaplanowanych kopii zapasowych, co czyni go mniej niż idealnym podstawowym rozwiązaniem do tworzenia kopii zapasowych WordPress dla regularnie utrzymywanej witryny.

Cennik: Wolny

Przejrzeć: Duplicator umożliwia łatwe tworzenie ręcznych kopii zapasowych witryny WordPress. Jeśli Twój host tworzy regularne kopie zapasowe, możesz użyć tej wtyczki, aby utworzyć kopie zapasowe do użycia w środowisku pomostowym. To świetna wtyczka do migracji witryny.

Końcowe przemyślenia

Każda wtyczka kopii zapasowej WordPress na naszej liście ma swoje zalety i wady, ale wszystkie oferują pełną kopię zapasową plików WordPress, a także pełne funkcje tworzenia kopii zapasowych bazy danych.

Używamy VaultPress z dwóch głównych powodów. Jest niezwykle łatwy w użyciu i oferuje przyrostowe kopie zapasowe w czasie rzeczywistym.

Oznacza to, że zamiast tworzyć kopie zapasowe wszystkich plików codziennie lub co godzinę, tworzy kopię zapasową tego, co zostało zaktualizowane dosłownie w ciągu kilku minut od aktualizacji. Jest to idealne rozwiązanie dla dużej witryny, takiej jak nasza, ponieważ pozwala nam efektywnie wykorzystywać nasze zasoby serwerowe.

Jeśli jednak prowadzisz małą lub średnią stronę internetową i nie znosisz płacenia miesięcznych opłat, zalecamy popularną wtyczkę UpdraftPlus. Posiada wszystkie zaawansowane funkcje, takie jak szyfrowanie kopii zapasowych, szyfrowany transport kopii zapasowych i mnóstwo opcji przechowywania w chmurze.

Niezależnie od tego, którą wtyczkę WordPress wybierzesz, NIE przechowuj swoich kopii zapasowych na tym samym serwerze, co Twoja witryna.

Robiąc to, wkładasz wszystkie jajka do jednego koszyka. Jeśli sprzęt serwera ulegnie awarii lub, co najgorsze, zostaniesz zhakowany, nie masz kopii zapasowej, która nie pozwala na tworzenie regularnych kopii zapasowych.

Właśnie dlatego zalecamy przechowywanie kopii zapasowych w zewnętrznej usłudze przechowywania danych, takiej jak Dropbox, Amazon S3, Dysk Google itp..

To wszystko. Mamy nadzieję, że ta lista pomogła Ci wybrać najlepszą wtyczkę do tworzenia kopii zapasowych WordPress dla Twojej witryny. Możesz także zapoznać się z naszym przewodnikiem bezpieczeństwa WordPress dla początkujących.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map