2020’de En İyi Web Sitesi Oluşturucu Nasıl Seçilir (Karşılaştırma)

Web sitesi oluşturucular, bireylerin ve küçük işletmelerin bir geliştirici tutmadan bir web sitesi başlatması için mükemmel bir çözümdür. Ancak, en iyi web sitesi oluşturucuyu bulmak yeni başlayanlar için zor olabilir.


Piyasada çok fazla web sitesi üreticisi var, hangisinin sizin için doğru çözüm olduğunu nereden biliyorsunuz??

Bu makalede, en popüler seçeneklerin artılarını ve eksilerini inceleyerek en iyi web sitesi oluşturucuyu seçmenize yardımcı olacağız.

En iyi web sitesi oluşturucu nasıl seçilir

Bu makalede aşağıdaki web sitesi oluşturucularını karşılaştıracağız. Belirli bir web sitesi oluşturucusuyla ilgileniyorsanız, ileri atlamak için adı tıklamanız yeterlidir..

  En İyi Web Sitesi Oluşturucu Seçimi – Ne Arar?

  En iyi web sitesi oluşturucularını karşılaştırmadan önce, web sitenizle ne yapmak istediğinizi yazmanızı öneririz. Hedefleriniz nelerdir ve web sitenizde hangi özellikleri görmek istersiniz?.

  Örneğin, bir blog bölümü, fotoğraf galerisi, çevrimiçi mağaza, rezervasyon sistemi, iletişim formu, kaydırıcı vb..

  Ne istediğinizden emin değilseniz, ilham almak için rakiplerinize veya diğer web sitelerine bakın.

  Çoğu web sitesi üreticisi, web sitenizi oluşturmak için bir sürükle ve bırak kullanıcı arayüzü sunar. Nihai kararınızı vermeden önce sürüş testini yapmak için deneme hesaplarından yararlanabilirsiniz..

  Sonra, büyüme seçeneklerinizi göz önünde bulundurmanız gerekir. Web sitenize düzenli güncellemeler ekleyecek misiniz? Bir blog bölümüne mi ihtiyacınız var? Gelecekte web sitenizde daha fazla ürün satıyor musunuz?

  Seçtiğiniz web sitesi oluşturucusunun işletmeniz büyüdükçe ihtiyaçlarınızı karşılayabildiğinden emin olmanız gerekir.

  Bununla birlikte, web sitenizi bir geliştirici tutmadan yapmak için en iyi web sitesi oluşturucu platformlarına bakalım.

  1. WordPress

  WordPress

  WordPress.org (kendi kendine barındırılan WordPress olarak da bilinir), dünyanın en popüler web sitesi oluşturma platformudur. İnternetteki tüm web sitelerinin% 35’inden fazlası WordPress tarafından desteklenmektedir.

  Not: WordPress’in iki sürümü vardır. Kendinden barındırılan WordPress.org ve WordPress.com var. Bu makalenin sonraki bölümlerinde WordPress.com hakkında konuşacağız. Daha fazla bilgi için WordPress.org ve WordPress.com karşılaştırmamızı da okuyabilirsiniz..

  Kendinden barındırılan WordPress, popülerliği, güçlü özellikleri, ölçeklenebilirliği ve kullanım kolaylığı nedeniyle en iyi web sitesi oluşturucu listemizin başında geliyor.

  WordPress ücretsiz ve açık kaynaklı bir web sitesi oluşturucusudur. Bu, bu listedeki diğer çevrimiçi web sitesi oluşturucularına kıyasla web siteniz üzerinde maksimum kontrole sahip olduğunuz anlamına gelir.

  Diğer web sitesi oluşturucularının aksine, bir WordPress barındırma hesabına ihtiyacınız olacak ve kendi web sitenizi barındıracaksınız (bu, göründüğünden çok daha kolay).

  Artıları:

  WordPress, web sitenizin her alanında tam kontrol sağlar. Herhangi bir web sitesi oluşturmak için kullanılabilir. Örneğin, bir e-Ticaret mağazası, topluluk forumları, bir sosyal ağ, bir üyelik web sitesi, kişisel web sitesi ve daha fazlası.

  Web sitenizin tasarımı için kullanabileceğiniz önceden hazırlanmış binlerce WordPress teması vardır. Ayrıca, kendi sayfa düzenlerinizi kolayca oluşturmanıza olanak tanıyan Beaver Builder ve Divi gibi şaşırtıcı sürükle ve bırak sayfa oluşturucularına sahiptir..

  Beaver Builder en iyi sayfa oluşturucu eklentisiyle sayfa oluşturma

  Ayrıca 55.000’den fazla ücretsiz WordPress eklentisine erişebileceksiniz. Bunlar, web sitenize iletişim formları, google analytics, fotoğraf galerisi, sosyal medya araçları, canlı sohbet vb. Gibi ek özellikler ve işlevler ekleyen WordPress uygulamaları gibidir..

  WordPress onlarca dile tamamen çevrilmiştir ve çok dilli web siteleri oluşturmak için kolayca kullanılabilir.

  Yukarıdaki tüm avantajları düşündüğünüzde, WordPress piyasadaki en ucuz web sitesi oluşturucusudur..

  Ayrıca, arama motorlarının sevdiği güçlü SEO eklentileri ile birlikte gelir ve bu, web sitenizin her zaman arama motorlarında en yüksek sıralamaları almasını sağlar.

  Yukarıdaki tüm nedenlerden dolayı, WordPress hem web geliştiricileri hem de işletme sahipleri için # 1 web sitesi oluşturucu seçimidir.

  Eksileri:

  Kendi web sitenizi yönetmeniz gerekecek, yani yeni bir sisteme aşina olmanız gerekecek. Bu hafif öğrenme eğrisi çoğu kullanıcı tarafından kolayca aşılabilir, ancak başlangıçta biraz zor hissettirir.

  Ayrıca WordPress güncellemelerini, eklenti güncellemelerini takip etmeli ve yedek oluşturmalısınız.

  Fiyatlandırma:

  WordPress ücretsiz bir web sitesi oluşturucu olsa da, web sitenizi canlı hale getirmek için genellikle 14.99 $ / ay ve ayda 7.99 $ maliyet alan adı ve web barındırma gerekir..

  Neyse ki, WPBeginner kullanıcıları için özel bir anlaşma yaptık. WordPress tarafından önerilen resmi bir hosting sağlayıcısı olan Bluehost ile ayda sadece 2.75 $ karşılığında bir web sitesi başlatabilirsiniz. Kullanıcılarımıza ücretsiz SSL sertifikası ve ücretsiz alan adı ile birlikte gelen web barındırmalarında% 60 indirim sunuyorlar.

  Bu özel fiyatlandırma ile WordPress, küçük işletmeler için bu listede en ucuz web sitesi oluşturucusudur.

  Daha fazla ayrıntı için, adım adım talimatlar içeren bir web sitesi oluşturma hakkındaki kılavuzumuza bakın.

  2. Sabit İletişim Web Sitesi Oluşturucu

  Sabit İletişim Web Sitesi Oluşturucu

  Constant Contact web sitesi oluşturucu akıllı bir A.I. dakikalar içinde özel bir web sitesi oluşturmanıza yardımcı olan güçlü web sitesi oluşturucu. Bu, teknik olmayan küçük işletme sahipleri için gerçekleşen bir rüyadır.

  Artıları

  Sürekli İletişim, dünyanın önde gelen e-posta pazarlama hizmeti olarak bilinir. Küçük işletme endişelerini dinledikten sonra, dakikalar içinde (HTML kodu yazmadan) bir web sitesi oluşturmanıza yardımcı olan dünyanın ilk yapay zeka destekli web sitesi oluşturucusunu oluşturmaya karar verdiler..

  Kişiselleştirilmiş görüntü ve içerik önerileri ile tamamen özel bir web tasarımı oluşturmak için rehberli AI sihirbazını kullanabilirsiniz..

  Sabit İletişim Web Sitesi Oluşturucu Özelleştirici

  Onların sürüklemesi & drop website builder, web sitesi düzeninizi özelleştirmenizi kolaylaştırır. Web sitenizin görsel olarak çarpıcı görünmesini sağlamak için 550.000’den fazla ücretsiz profesyonel kalitede görüntü içeren kitaplıklarından seçim yapabilirsiniz..

  Tüm şablonlar kutudan çıkar çıkmaz mobil uyumludur, bu nedenle web siteniz tüm cihazlarda harika görünür.

  Barındırılan bir web sitesi çözümü olduğundan, tamamen sorunsuz bir web sitesi oluşturucusudur. Ayrıca, küçük işletmeler için harika olan 7/24 sohbet, e-posta ve telefon desteği sunar.

  Platformdaki diğer özellikler arasında logo oluşturucu, olası satış yakalama formları, web sitesi analizi, e-Ticaret ve daha fazlası yer alır..

  Constant Contact’ın en iyi yanı, ücretsiz bir web sitesi oluşturucusu olmasıdır. Bu, bir web sitesi, blog ve hatta çevrimiçi bir mağaza oluşturabileceğiniz anlamına gelir.

  Onların ücretsiz planı, listedeki diğer web sitesi üreticilerine kıyasla oldukça cömerttir, çünkü bir çevrimiçi mağaza oluşturmanıza ve ürün satmanıza izin verir. Diğer birçok web sitesi oluşturucu, e-Ticaret planını yalnızca ücretli kullanıcılarla kısıtlar.

  Constant Contact’ın ücretli planı, aylık 10 ABD dolarından başlayan fiyatlarla da çok uygun olup ücretsiz bir alana ve tüm güçlü özelliklerine erişmenizi sağlar.

  Özellikler göz önüne alındığında, Sürekli İletişim kesinlikle bu listedeki en iyi profesyonel web sitesi üreticilerinden biridir.

  Eksileri

  Geliştirici ekosistemi şu anda küçük, bu nedenle Constant Contact tarafından sunulmayan yeni özellikler eklemek için web sitenize yükleyebileceğiniz üçüncü taraf uzantıları yok.

  Diğer tüm web sitesi oluşturucuları gibi, özel bir alan adı bağlamak istiyorsanız, ücretli plana geçmeniz gerekir. İyi yanı, yükseltme yaptığınızda size ücretsiz bir alan adı vermeleridir.

  Fiyatlandırma:

  Constant Contact, bir web sitesi, blog ve hatta bir çevrimiçi mağaza oluşturmanıza olanak tanıyan güçlü bir ücretsiz web sitesi oluşturucu sunar.

  Kendi özel alan adınızı kullanmak, güçlü özelliklerine ve telefon desteğine erişmek istiyorsanız, aylık planına aylık 10 ABD doları olan başlangıç ​​planlarına geçmeniz gerekir..

  İşletmeleri artı planı aylık 20 ABD dolarıdır ve e-ticaret web siteleri için gelişmiş özelliklerle birlikte gelir.

  WordPress kullanmak istemeyen küçük bir işletmediyseniz, Sabit İletişim kesinlikle mükemmel bir seçimdir.

  3. HostGator tarafından Gator

  HostGator tarafından Gator Web Sitesi Oluşturucu

  Gator, dünyanın en büyük web barındırma sağlayıcılarından biri olan HostGator tarafından oluşturulan popüler bir çevrimiçi web sitesi oluşturucusudur. Gator oluşturucu hepsi bir arada bir web sitesi binasıdır & küçük işletmeler için mükemmel bir web sitesi oluşturucu yapan hosting çözümü.

  Artıları

  Gator tamamen barındırılan bir platformdur, bu nedenle yazılım, güncellemeler veya yedeklemeler hakkında endişelenmenize gerek yoktur.

  200’den fazla profesyonel web sitesi tasarım şablonu arasından seçim yapmanızı sağlayan kolay bir web sitesi oluşturucu alırsınız. Her tasarım, üreticinin kendisinden yapılandırabileceğiniz basit özelleştirme seçenekleriyle birlikte gelir.

  Bir sayfadaki herhangi bir öğeyi basit bir nokta ve tıklama arayüzü ile düzenleyebilirsiniz. Ayrıca resimler, videolar, fotoğraf galerisi, metin, sütunlar, haritalar ve iletişim formları gibi sık kullanılan öğeleri sürükleyip bırakabilirsiniz.

  Gator ayrıca, yerleşik bir stok fotoğraf kütüphanesine erişmenizi sağlar, böylece web sitenizde güzel fotoğraflar bulabilir ve ekleyebilirsiniz.

  Tüm ücretli planlar, web siteniz için ücretsiz bir özel alan adı içerir. E-Ticaret planı ayrıca bir çevrimiçi mağaza kurma ve ürünlerinizi çevrimiçi satma yeteneği ile birlikte gelir.

  Gator ücretli bir ürün olduğundan, verilerinizi satmaz veya web sitenizde hiçbir reklam göstermez.

  Eksileri

  Listedeki diğer seçeneklerin aksine, Gator’un ücretsiz bir planı yoktur. Ayrıca ücretsiz deneme sunmuyorlar.

  Listedeki diğer tescilli web sitesi oluşturucuları gibi, web sitesi tasarımınızı önemli ölçüde değiştirmenize veya web sitenize yeni özellikler eklemenize yardımcı olması için bir geliştirici kiralayamazsınız..

  Fiyatlandırma

  Gator ücretli planları aylık 3,84 $, prim için aylık 5,99 $ ve e-Ticaret planı için 9,22 $ ‘dan başlar. Kesinlikle listedeki en ucuz web sitesi üreticilerinden biridir.

  Gator, küçük bir işletme web sitesi, sınırlı ürünlere sahip bir mağaza veya bir fotoğraf galerisi oluşturmak için kullanılabilir. Ancak, en popüler web sitesi oluşturucu WordPress’in gücü ile eşleşmiyor.

  4. Domain.com Web Sitesi Oluşturucu

  Domain.com Web Sitesi Oluşturucu

  Domain.com, küçük bir işletme web sitesi, blog ve hatta sadece birkaç tıklama ile bir e-Ticaret web sitesi oluşturmanıza olanak tanıyan kolay web sitesi oluşturucu sunar.

  Artıları

  Domain.com, web sitenizi oluşturmak için kolay bir sürükle ve bırak web sitesi oluşturucu sunar. Profesyonelce tasarlanmış yüzlerce şablonundan biriyle başlayabilir ve markanıza uyacak basit bir sürükle ve bırak arayüzü kullanarak özelleştirebilirsiniz.

  Tüm Domain.com web sitesi oluşturucu şablonları mobil cihazlar, tabletler ve masaüstü bilgisayarlar için optimize edilmiştir. Bu, web sitenizin tüm cihazlarda harika görüneceği anlamına gelir.

  Web sitesi analizi, e-ticaret işlevselliği, herhangi bir web sitesine blog ekleme yeteneği ve tüm planlarla ücretsiz bir SSL sertifikası dahil olmak üzere iyi bilinen bir web sitesi oluşturucusundan beklediğiniz tüm güçlü özelliklerle birlikte gelir..

  E-Ticaret planlarıyla, envanter yönetimi, vergi yönetimi, kuponlar da alırsınız & indirim ve diğer birçok güçlü özellik.

  Ayrıca teknik yardım için canlı sohbet ve telefon müşteri desteği sunarlar, böylece kolayca başlayabilirsiniz.

  Eksileri

  Diğer popüler web sitesi oluşturucularının aksine, Domain.com web sitesi oluşturucusunun ücretsiz bir web sitesi oluşturucu seçeneği yoktur. Ayrıca ücretsiz deneme sunmuyorlar. Bununla birlikte, üründen memnun kalmamanız durumunda para iade garantisi sunarlar.

  Uzantı ekosistemleri küçüktür ve açık kaynak olmadığı için WordPress gibi gelişmiş özellikler oluşturmak için bir geliştirici kiralayamazsınız..

  Bu tescilli bir platform olduğundan, web sitenizi Domain.com web sitesi oluşturucusundan uzağa taşımak zor olacaktır.

  Son olarak, başlangıç ​​planları sizi yalnızca 6 sayfalık bir web sitesiyle sınırlar. Sınırsız sayfalar için en azından onların iş planına ihtiyacınız var.

  Fiyatlandırma

  Domain.com Web Sitesi Oluşturucu planları Başlangıç ​​için aylık 1,99 ABD doları, İş için aylık 6,99 ABD doları ve e-Ticaret planı için aylık 12,99 ABD dolarından başlar..

  Tüm planlar ücretsiz SSL sertifikası, sınırsız depolama alanı, blog özellikleri ve telefon desteği ile gelir.

  Profesyonel bir web sitesi oluşturucu arıyorsanız, Domain.com web sitesi oluşturucu mükemmel bir seçenektir. Bununla birlikte, gelişmiş özellikler ve içeriğiniz üzerinde daha fazla kontrol istiyorsanız, hiçbir şey kendi kendine barındırılan WordPress’i (listemizdeki 1 numaralı seçenek) yenemez..

  5. BigCommerce

  BigCommerce

  BigCommerce piyasadaki en iyi e-ticaret web sitesi kurucusudur. Ölçekli bir çevrimiçi mağaza oluşturmak istiyorsanız, BigCommerce sizin için bir platformdur. Dahili tüm temel özelliklerle birlikte gelir, böylece ek yükünüzü düşük ve marjlarınızı yüksek tutabilirsiniz.

  Artıları

  BigCommerce tamamen barındırılan bir e-Ticaret çözümüdür, bu nedenle web sitesi hızı, güvenliği veya güncellemeleri hakkında endişelenmenize gerek yoktur. Sunucuyu ve teknik tarafı sizin için hallederler, böylece işinizi büyütmeye odaklanabilirsiniz.

  Barındırılan diğer e-Ticaret çözümlerinin aksine, BigCommerce, WordPress ile yerel bir entegrasyona sahiptir ve bu da BigCommerce’in başsız e-Ticaret gücünden yararlanırken WordPress’in esnekliğinden yararlanmanıza olanak tanır. Basit bir ifadeyle, ne kadar trafik alırsanız alın, web siteniz hızlı ve güvenli olacaktır.

  BigCommerce, Stripe, PayPal, Apple Pay, Square, Amazon Pay, Visa Checkout, Chase Pay, Ayden ve daha fazlası dahil olmak üzere tüm popüler ödeme ağ geçitleriyle entegre olur. Shopify’ın aksine, BigCommerce bu ödeme ağ geçitlerini kullanmanız için bir işlem ücreti almaz.

  Önceden hazırlanmış birçok web sitesi şablonundan biriyle başlayabilir ve kolay sürükle işlemlerini kullanarak ihtiyaçlarınıza göre özelleştirebilirsiniz. & damla web sitesi oluşturucu.

  BigCommerce Tasarım Oluşturucu

  BigCommerce, sepet terk etme, gelişmiş ürün arama, ürün incelemeleri, kuponlar ve daha fazlası gibi dönüşüm oranı optimizasyonunu gerçekleştirmek için yerleşik birçok özellik ile birlikte gelir. Ek özellikler için üçüncü taraf uygulamalara uygulama mağazalarından bağlanabilirsiniz.

  En iyi bölüm, işinizi güvenle büyütmenize yardımcı olacak metrikleri görmenizi sağlayan gösterge panolarıdır.

  Eksileri

  Yeni başlıyorsanız, BigCommerce fiyatlandırmasını listedeki diğer web sitesi üreticilerinden biraz daha yüksek bulacaksınız.

  Özel bir platform olduğundan, BigCommerce’den uzaklaşmak zor olacak.

  Fiyatlandırma

  BigCommerce, tüm planlar için 15 günlük ücretsiz deneme sürümüyle birlikte gelir. İhtiyaç duyacağınız tüm temel özelliklerle birlikte aylık temel planları 29,95 dolar. Ek dönüşüm optimizasyonu özellikleri için aylık 79,95 ABD doları olan artı planına geçebilirsiniz. Onların pro planı, ihtiyacınız olabilecek tüm gelişmiş özelliklere sahip olan aylık 249,95 $ maliyeti.

  Shopify ve diğer üçüncü taraf e-Ticaret platformlarıyla karşılaştırıldığında BigCommerce ile ilgili en iyi bölüm, WordPress’in esnekliğini BigCommerce’ın gücü ile birleştirmek istiyorsanız WordPress ile sorunsuz bir entegrasyona sahip olmalarıdır..

  6. Shopify

  Shopify

  Shopify, özellikle çevrimiçi mağazalar ve e-ticaret web siteleri için tasarlanmış başka bir popüler e-ticaret web sitesi oluşturucusudur. 1 milyon aktif kullanıcısı olan yarım milyondan fazla işletmeye güç vermektedir. Shopify’ın platformunda 40 Milyar doların üzerinde ürün satıldı.

  Artıları

  Shopify hepsi bir arada tamamen barındırılan bir çözümdür, yani yazılımı yönetmek, güncellemeleri yüklemek veya yedek tutmak konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Shopify bütün bunları sizin için yapar.

  Shopify Payments adlı entegre ödeme çözümü sunar. Ödemeleri kabul etmek için üçüncü taraf ödeme ağ geçitleri de ekleyebilirsiniz.

  Bir e-ticaret web sitesi üreticisi olarak Shopify, envanter yönetimi, sınırsız ürünler, güçlü istatistikler, kolay pazarlama çözümleri ile birlikte gelir. Aralarından seçim yapabileceğiniz tasarımlar var ve asla kod eklemeniz gerekmeyecek.

  Shopify

  Sezgisel sürükle ve bırak arayüzü ile Shopify, tam teşekküllü bir e-ticaret mağazası oluşturmayı çok kolaylaştırır. Ayrıca, tüm kredi kartlarını kabul ederken ve Shopify’ın envanter, gönderim, pazarlama ve istatistik yönetim araçlarından yararlanırken, bulunduğunuz yerde ürün satmanıza olanak tanıyan mağaza içi POS sunar.

  Shopify’ı WordPress’e entegre ederek her iki mükemmel çözümü aynı anda kullanmanıza izin verebilirsiniz.

  Eksileri

  Yeni başlıyorsanız, Shopify’ın fiyatlandırmasını bu listedeki diğer web sitesi üreticilerinden biraz daha yüksek bulabilirsiniz..

  Web sitenizi Shopify’dan uzaklaştırmak istiyorsanız, bunu yapmak oldukça zor bulacaksınız..

  Fiyatlandırma

  Shopify’ın temel planı ayda 29 dolara mal olacak. Ayda 79 $ karşılığında Shopify’a veya ayda 299 $ için Advanced Shopify’a yükseltebilirsiniz. Shopify ayrıca ayda 9 $ karşılığında bir Shopify Lite planı sunuyor ve temel olarak herhangi bir web sitesine bir satın alma düğmesi eklemenize izin veriyor.

  Sorunsuz bir e-ticaret web sitesi oluşturucu istiyorsanız, Shopify sizin için mükemmel bir seçenek olabilir.

  7. WordPress.com

  WordPress.com

  WordPress.com, Automattic tarafından işletilen bir blog ve web sitesi barındırma hizmetidir. WordPress açık kaynaklı yazılımın kurucu ortağı Matt Mullenweg, bu nedenle WordPress.com adı tarafından yaratılmıştır. Daha fazla bilgi edinmek için WordPress.com ve WordPress.org’un nasıl ilişkili olduğu ile ilgili makalemize bakın.

  Ancak, WordPress.com kendi kendine barındırılan WordPress.org ile aynı değildir. Daha fazla bilgi için lütfen WordPress.com ile WordPress.org karşılaştırmamıza bakın..

  Artıları

  WordPress.com bir web sitesi barındırma hizmetidir. Aynı WordPress yazılımının üzerine inşa edilmiştir, ancak tamamen özel bir kullanıcı deneyimine sahiptir. WordPress.com bununla ilgilenirken yazılım ve yedeklemeler hakkında endişelenmenize gerek yok.

  Ücretsiz ve ücretli planları farklı özelliklere sahiptir. Tüm planlar kullanıcıların yüzlerce ücretsiz ve ücretli WordPress teması arasından seçim yapmalarını sağlar. Ardından, site başlığınızı eklemek, widget’ları kullanmak, gezinme menüleri eklemek vb. İçin dahili özelleştiriciyi kullanabilirsiniz..

  WordPress.com

  Diğer web sitesi oluşturucularıyla aynı sürükle ve bırak işlevini sunmaz. Ancak, tasarımları belirli bir dereceye kadar kolayca özelleştirebilirsiniz.

  Eksileri

  İş planlarına geçmediğiniz sürece özel eklentiler veya temalar yükleyemezsiniz.

  Premium ve düşük planlarda e-Ticaret özellikleri veya üçüncü taraf reklam ağı desteği yoktur. İş planıyla WooCommerce ve üçüncü taraf reklam ağlarını kullanabilirsiniz. Ancak yine de WordPress.com’un şart ve koşullarını takip etmeniz gerekecektir..

  Fiyatlandırma

  Temel plan ücretsizdir, ancak son derece sınırlıdır. Kişisel planları, aylık olarak 4 ABD doları faturalandırılarak başlar ve özel bir alan adı içerir. Premium planın maliyeti aylık 8,25 ABD dolarıdır ve size sitenizden para kazanma ve gelişmiş tasarım özelleştirmeleri yapma olanağı sunar. İş planı yıllık olarak 24,92 ABD doları olarak faturalandırılır ve size E-ticaret ve özel eklentilere sahip olma olanağı verir.

  8. Weebly

  Weebly logosu

  Weebly, tonlarca harika tasarıma sahip kolay bir web sitesi oluşturucu yazılımıdır. Herhangi bir kodlama becerisi öğrenmeden web sitenizi düzenlemenizi sağlayan güzel hazırlanmış bir sayfa oluşturucu içerir..

  Artıları

  Weebly tamamen barındırılan bir platformdur, bu nedenle herhangi bir yazılım yüklemenize ve yönetmenize gerek yoktur. Web sitenizi barındırmaya ve arka uçta çalışan tüm yazılımları yönetmeye özen gösterirler..

  Web siteniz için bir başlangıç ​​noktası olarak kullanılacak düzinelerce web sitesi tasarımı ile birlikte gelir. Bu muhteşem tasarımlar, Weebly’nin canlı sayfa düzenleyicisi kullanılarak tamamen düzenlenebilir.

  Weebly

  Weebly ayrıca e-ticaret için yerleşik destekle birlikte gelir. Bu, kolayca çevrimiçi bir mağaza oluşturmanıza ve satmaya başlamanıza olanak tanır.

  Her Weebly sitesinde iletişim formları, fotoğraf galerileri, kaydırıcılar ve daha fazlası için yerleşik özellikler bulunur. Bu, karmaşık kurulum işlemleri yapmadan web sitenize kolayca özellikler eklemenizi sağlar.

  Kullanım kolaylığı ve harika özellikler göz önüne alındığında, Weebly yeni başlayanlar için sürekli olarak en iyi DIY web sitesi oluşturucuları arasında derecelendiriliyor.

  Eksileri

  Weebly tamamen barındırılan bir platform sunar, böylece sundukları özelliklere kilitlenirsiniz. Web sitenize yeni özellik işlevleri eklemek için bir geliştirici veya tasarımcı kiralayamazsınız.

  Weebly, e-ticaret mağazanız üzerinden yapılan her alışverişte% 3 işlem ücreti alır. Bu ek ücretlerden kaçınmak için iş planlarına geçmeniz gerekecek.

  Fiyatlandırma

  Weebly çok temel bir bedava planla geliyor. Ücretli planları yıllık faturalandırılan aylık 8 ABD dolarından başlar. Profesyonel planın maliyeti aylık 12 ABD dolarıdır ve iş planı aylık 25 ABD dolarıdır.

  WordPress’e karşı nasıl yığıldığını merak ediyorsanız, Weebly ile WordPress karşılaştırmamıza göz atın..

  9. Kareler

  Squarespace

  Squarespace, harika tasarımları ve kullanım kolaylığıyla bilinen popüler bir profesyonel web sitesi oluşturucusudur.

  Artıları

  Squarespace, web sitenizi barındırmak için kurumsal düzeyde bir altyapı ile birlikte gelir. Bu güvenli ve sağlam platform, hosting konusunda endişelenmeden işinizi büyütmeye odaklanmanızı sağlar.

  Squarespace, başlamak için tonlarca web sitesi tasarımı içerir. Tüm bu tasarımlar tüm içerik türleri için tamamen hazırdır. Tamamen düzenlenebilirler ve Squarespace aynı web sitesi için aynı anda birden fazla şablon kullanmanıza bile izin verir.

  Squarespace

  Squarespace’te web sitenize içerik eklemek çok kolay. Web sitenizde herhangi bir yeri işaretleyin ve yazmaya başlayın. Dakikalar içinde kendi mizanpajlarınızı oluşturmak için sayfaları kolayca sürükleyip bırakabilirsiniz.

  Squarespace ayrıca web sitenize çevrimiçi bir mağaza eklemenize izin veren bir e-ticaret planına sahiptir. Ürünlerinizi, envanterinizi, siparişlerinizi, kupon indirimlerinizi ve daha fazlasını yönetmek için güzel bir arayüz sunar.

  Eksileri

  Squarespace, işletmenizi büyütmenizde bir engel olabilecek üçüncü taraf hizmetlerle sınırlı entegrasyonlar sunar.

  E-ticaret planları, ödeme işlemleri için yalnızca Stripe, Apple Pay ve PayPal’a izin verir. Ek ödeme ağ geçitleri ekleyemezsiniz.

  Fiyatlandırma

  Squarespace web siteleri ayda 12 ABD doları ve ayda 18 ABD dolarından başlar. Çevrimiçi mağazaları aylık 26 $ ve 40 $ ‘dan başlıyor.

  Squarespace, kullanımı çok kolay özellikler sunan güzel tasarlanmış bir platformdur. Hızlı bir şekilde bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız mükemmel olabilir.

  WordPress’e karşı nasıl yığıldığını merak ediyorsanız, Squarespace vs WordPress karşılaştırmamıza bir göz atın..

  10. Wix

  Wixlogo

  Wix, başka bir popüler bulut tabanlı web sitesi oluşturucu yazılımıdır. Web sitenizi kolayca oluşturmak için güçlü özelliklerle birlikte kullanım kolaylığı sunar.

  Artıları

  Wix tamamen barındırılan bir platformdur, bu nedenle barındırma için ödeme yapmak zorunda kalmazsınız. Web sitenizin tasarımı için seçebileceğiniz yüzlerce şablona erişebilirsiniz. Her şablon, sezgisel sürükle ve bırak site oluşturucularıyla tamamen düzenlenebilir.

  Wix Oluşturucu

  Ayrıca, web sitenize yükleyebileceğiniz düzinelerce ücretsiz ve ücretli uygulama ile birlikte gelir. Bu uygulamalar, web sitenize yeni özellikler ve işlevler eklemenize olanak tanır. Bazıları Wix tarafından, diğerleri ise üçüncü taraf geliştiriciler tarafından oluşturulur.

  Wix, sınırlı bant genişliği ve depolamayla ücretsiz bir plan sunar. Ancak, bu planı sürükle bırak web sitesi oluşturucusunu test etmek için kullanabilirsiniz. Bir alan adı içermediğinden, web sitenizi korumaya karar verirseniz, premium plana geçmek isteyebilirsiniz.

  Ayrıca tüm Wix planlarıyla ücretsiz bir SSL alırsınız, ancak web siteniz için açmanız gerekir.

  Eksileri

  Ücretsiz ve Connect Domain planları, web sitenizde Wix markalı reklamları gösterir. Bu reklamları kaldırmak için Birleşik veya Sınırsız planlarına geçmeniz gerekecek.

  Web sitenizi Wix’ten uzaklaştırmaya karar verirseniz, bunu yapmak oldukça karmaşıktır..

  Aylık 9,16 ABD doları olan Connect Domain planları, yalnızca özel bir alan adı bağlamanıza olanak tanır..

  Fiyatlandırma

  Wix, Wix markalı bir alt etki alanı ile sınırlı bir ücretsiz plan sunar. Bir alan adını ayda 9,16 ABD Doları karşılığında bağlayabilirsiniz. Kombo planları aylık 14,95 ABD dolarından başlar ve size ücretsiz bir alan adı alır. E-ticaret planı aylık 26,25 ABD dolarıdır.

  WordPress’e karşı nasıl yığıldığıyla ilgileniyorsanız, Wix ile WordPress karşılaştırmamıza bakın.

  11. BoldGrid

  BoldGrid

  BoldGrid, WordPress üzerine inşa edilmiş yeni bir web sitesi oluşturucusudur. Bağımsız bir WordPress eklentisi ve tamamen barındırılan bir web sitesi oluşturucu paketi olarak mevcuttur.

  Artıları

  BoldGrid, WordPress’in üzerine kurulmuştur, böylece özelleştirilmiş bir kullanıcı deneyimi ile WordPress’ten tam olarak yararlanabilirsiniz. BoldGrid’in web sitesi oluşturucusu, tema galerilerinden profesyonel bir tasarım seçmenize olanak tanır.

  Bundan sonra, bu tasarımları sürükle ve bırak özelleştirici ile özelleştirebilirsiniz. Özelliklerini düzenlemek için önizleme bölümündeki herhangi bir öğeyi işaretleyebilir ve tıklayabilirsiniz. Renkleri, yazı tiplerini, düzenleri, gezinme menülerini ve widget’ları kolayca değiştirebilirsiniz.

  BoldGrid

  Evreleme web sitesine mi ihtiyacınız var? BoldGrid tek bir tıklama ile sizin için bir tane oluşturur. Bu, herkesin görmesini sağlamak için yeni tasarımlarınızı, düzenlerinizi, eklentilerinizi ve temalarınızı test etmenizi sağlar.

  Ayrıca tam bir WYSIWYG sayfa editörü ile birlikte gelir. Sayfalarınızı WordPress’te düzenlerken artık tahmin etmeye gerek yok. Tam olarak gördüklerinizi sayfa düzenleyici pencerenizden alırsınız. GridBlocks’u, öğeleri sayfanıza sürükleyip bırakmak ve sıfırdan kendi düzenlerinizi oluşturmak için de kullanabilirsiniz..

  Tüm BoldGrid temaları WooCommerce için hazırdır. Bu, BoldGrid’in sürükle ve bırak oluşturucusunu kullanarak kolayca bir mağaza oluşturmanıza olanak tanır (en iyi WooCommerce barındırma şirketleri listemize bakın).

  Eksileri

  BoldGrid, WordPress’in üstünde çalışır, bu yüzden kullanmak için hala kendi kendine barındırılan bir WordPress.org web sitesine ihtiyacınız olacaktır..

  Ancak iyi olan kısım yedeklemelerin BoldGrid yedeklemelerine dahil edilmesidir, bu yüzden bunun için endişelenmenize gerek yoktur.

  Fiyatlandırma

  BoldGrid temel eklentisi ücretsiz olarak indirilebilir. Yüklemek ve kullanmak için bir WordPress barındırma hesabına ve bir etki alanı adına ihtiyacınız olacaktır. Resmi bir BoldGrid barındırma sağlayıcısı oldukları için InMotion Hosting’i kullanmanızı öneririz..

  Bu, InMotion Hosting’in platformuna birkaç tıklamayla BoldGrid’i kolayca kurabileceğiniz anlamına gelir.

  InMotion Hosting, WPBeginner kullanıcılarına barındırmada% 50 indirim sunmayı kabul etti. .

  WordPress kullanmak, ancak barındırılan sürükle ve bırak web sitesi oluşturucularının kolaylığıyla, BoldGrid sizin için mükemmel olurdu.

  12. GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu

  GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu

  GoDaddy, dünyanın en büyük alan adı ve barındırma hizmeti sağlayıcılarından biridir. Hosting dahil basit bir çevrimiçi web sitesi oluşturucu sunuyoruz.

  Artıları

  GoDaddy Website Builder profesyonel görünümlü web siteleri oluşturmak için basit ve kolay bir araçtır. Farklı düzenler oluşturmak için sürükleyip bırakabileceğiniz birkaç kullanıma hazır blokla önceden yüklenmiş olarak gelir.

  GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu

  Ayrıca, web sitenizde kullanabileceğiniz Getty Photography’den profesyonel görüntüler içeren entegre fotoğraf kütüphanesine sahiptir. Ayrıca kendi fotoğraflarınızı yükleyebilir ve resim galerileri oluşturabilirsiniz.

  GoDaddy web sitesi oluşturucu daha küçük ekranlarda da çalışır. Bu, cep telefonunuzu veya tabletinizi kullanarak hareket halindeyken web sitenizde çalışmanıza olanak tanır.

  Eksileri

  Bu listedeki diğer birçok web sitesi üreticisi kadar zengin ve esnek bir özellik değildir. Daha az tasarım seçeneğiyle sınırlı özellikler sunar.

  Web sitenizi GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu’dan WordPress’e taşımak oldukça zordur.

  Fiyatlandırma

  Kişisel planın maliyeti 5,99 $ / ay, iş planı $ 9,99 / ay ve iş artı planı $ 14,99 / ay. Tüm planlar yıllık olarak faturalandırılır.

  GoDaddy Website Builder birkaç sayfalık temel bir web sitesi için kullanılabilir. Ancak, içerik açısından zengin web siteleri oluşturmak iyi bir seçim değildir.

  En İyi Web Sitesi Oluşturucu İçin Seçimimiz

  Tüm popüler çevrimiçi web sitesi oluşturucularını dikkatlice değerlendirdikten sonra, WordPress’in hepsini genel performans, kullanım kolaylığı, fiyat ve esneklikle yendiğine inanıyoruz..

  WordPress hem yeni başlayanlar hem de iş web siteleri için mükemmel bir seçimdir. Dünyanın en iyi markalarından bazıları web sitelerinde WordPress kullanıyor. Web sitesi oluşturucunuz olarak WordPress’i seçmek için tüm nedenleri görün.

  Web sitenizi en iyi web sitesi oluşturucusuyla oluşturmak istiyorsanız, Bluehost kullanarak WordPress kullanmaya başlayın. Kesinlikle # 1 seçimimiz.

  Ayrıntılı talimatlar için web sitesi oluşturma konusunda adım adım kılavuzumuzu okuyabilirsiniz.

  Bir çevrimiçi mağaza (e-Ticaret web sitesi) oluşturmak istiyorsanız, en iyi e-Ticaret web sitesi oluşturucusu olarak BigCommerce’ı öneririz, çünkü ihtiyacınız olan tüm özellikleri en iyi fiyata sunar..

  Bir WordPress alternatifi istiyorsanız, Constant Contact Builder veya Gator kullanmanızı öneririz.

  Sabit İletişim Web Sitesi Oluşturucu en iyi ücretsiz web sitesi kurucusudur. Küçük işletmeler için dakikalar içinde özel bir web sitesi oluşturmanıza yardımcı olan akıllı bir A.I destekli web sitesi oluşturucu sunar. Blog, işletme, web sitesi ve hatta çevrimiçi mağaza oluşturmak için ücretsiz olarak başlayabilirsiniz.

  Gator, popüler web hosting şirketi HostGator tarafından sunulan premium bir web sitesi oluşturucu platformudur. Başlamanız gereken birçok güçlü özelliğe sahiptir.

  Bu makalenin projeniz için en iyi web sitesi oluşturucuyu seçmenize yardımcı olmasını umuyoruz. Web sitenizi büyütmenize yardımcı olacak araçların listesini de görmek isteyebilirsiniz.

  Jeffrey Wilson Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me