27 “Kanıtlanmış ve Başlaması Kolay” Para Kazanan Online İş Fikirleri

Yanınızda fazladan gelir elde etmek için çevrimiçi iş fikirleri mi arıyorsunuz? İnternet, bir iş kurmak veya tatmin edici kariyer bulmak için birçok fırsat sunuyor. Bu yazıda, aslında para kazandıran kanıtlanmış ve başlatılması kolay çevrimiçi iş fikirlerini göstereceğiz.


Kanıtlanmış ve başlatılması kolay iş fikirleri

Neden Online İş Kurmalı??

Teknoloji genellikle geleneksel işletmeleri ve işleri öldürmekle suçlanıyor. Ancak, aynı zamanda, bu yeni teknolojiler herkes tarafından alınmaya hazır tonlarca yeni iş ve iş fırsatı yaratıyor.

Çevrimiçi bir iş kurmak her zamankinden daha kolay. Sadece bir bilgisayar ve bir internet bağlantısı ile evinizin rahatlığında yapabilirsiniz. Başlamak için çok miktarda para yatırmaya gerek yoktur.

Dikkat: Birisi size çok para yatırabileceğinizi ve bir kısayol alacağınızı / acele edebileceğinizi söylüyorsa, muhtemelen bir aldatmacadır. Ondan uzak dur.

Bu makalede paylaştığımız fikirler, meşru çevrimiçi işletmeler oluşturmakla ilgilidir ve başarılı olmak için yine de çok çalışmanız gerekecektir..

Bununla birlikte, aslında para kazandıran kanıtlanmış ve başlatılması kolay çevrimiçi iş fikirlerine bir göz atalım.

1. Bir Blog Başlatın ve Para Kazanın

Bir blog başlatma

Bloglar, çevrimiçi bir iş kurmanın en başarılı yollarından biridir. Darren Rowse, John Lee Dumas ve Pat Flynn gibi blogcular altı haneli gelir elde ediyorlar ve yalnız değiller. Kurucumuz Syed Balkhi, blog ile başlayan sekiz rakamlı bir online işletme kurdu. Tam zamanlı çevrimiçi işletmeleri olarak çok başarılı bloglar çalıştıran binlerce blogcu da var.

Bir blog başlatmak çok kolaydır ve ondan para kazanmanın tonlarca yolu vardır. Blogunuzdan para kazanmanın en popüler yollarından biri, Google AdSense’i kullanarak reklam görüntülemek.

Bir blogu 30 dakikadan daha kısa bir sürede başlatabilirsiniz, ancak başarılı olmak için üzerinde çalışmanız gerekir. Kitlenize düzenli olarak yararlı, eğlenceli ve ilgi çekici içerikler sunmanız gerekecektir (nasıl blog başlatacağınızla ilgili adım adım kılavuzumuza bakın).

Neyse ki, sürekli içerik oluşturmak için kullanabileceğiniz tonlarca blog yazısı fikri var. Blogunuz büyüdükçe, diğer stratejileri kullanarak da para kazanabileceksiniz.

Ayrıca, diğer çevrimiçi işletmeleri başlatmak için bir platform olarak da kullanabileceksiniz..

2. Ortak Pazarlamacı Olun

Satış ortağı pazarlamacısı

Bağlı kuruluş pazarlamacıları, başkalarının ürün veya hizmetlerini önererek satış komisyonları yapar.

Çoğu bağlı kuruluş pazarlamacısı bu ürünleri ve hizmetleri kendi bloglarını, web sitelerini ve e-posta listelerini çalıştırarak önerir. Bir kitle oluşturmak için SEO ve içerik pazarlaması gibi farklı çevrimiçi pazarlama stratejilerini öğrenmeleri gerekiyor.

Başlamak için yeni başlayanlar için adım adım talimatlar içeren nihai satış ortağı pazarlama kılavuzumuzu izleyin.

3. Çevrimiçi Kurslar Oluşturun ve Satın

Çevrimiçi kurs sat

Bir şeyde özellikle iyiyseniz, neden başkalarına öğretip bir kariyer yapmıyorsunuz? Çevrimiçi kurs satma, çevrimiçi bir iş kurmanın başka bir popüler yoludur.

Birçok kullanıcı, çevrimiçi kurslara katılarak hızlı bir şekilde beceri ve bilgi edinmeyi tercih eder. LMS yazılımı yardımıyla çevrimiçi bir kurs oluşturmak çok daha kolay hale geldi. Bu platformlar, sınıflar, öğrenciler, kurs materyalleri ve daha fazlası için yönetilmesi kolay araçlarla etkileşimli kurslar oluşturmanıza olanak tanır.

En iyi yanı, bir kurs web sitesi oluşturmak için tek bir kod satırı yazmak zorunda olmamanızdır..

Başlamak için WordPress ile çevrimiçi kurs oluşturma hakkındaki kılavuzumuza bakın.

4. Bir E-ticaret Mağazası Oluşturun

Bir e-ticaret mağazası açın

İnternet üzerinden satış yapmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Herkes birkaç dakika içinde kolayca çevrimiçi bir mağaza oluşturabilir ve ürün satmaya başlayabilir.

Bu ürünler fiziksel ürünler (sevkıyat gerektiren şeyler) veya e-Kitaplar, müzik, yazılım ve daha fazlası gibi dijital indirmeler olabilir.

Başlamadan önce araştırmanızı yapmanız gerekir. Fikirlere beyin fırtınası yapmanıza yardımcı olacak bazı ipuçları:

 • Yüksek talep ve düşük rekabete sahip bir niş bulun
 • Diğer e-Ticaret mağazalarının yapmadığı şeyleri yaparak e-Ticaret mağazanızı dikkat çekici hale getirmenin yollarını düşünün.
 • Üreticiden müşterilere ürün almanın maliyetlerini düşünün. Ürünlerinizin rekabet edebilmesi ve müşterilerinize büyük değer sunabilmesi için bir fiyatlandırma modeli seçin. Son olarak, ancak en önemlisi, kâr marjlarınızın, işletmenizin uzun vadede sürmesini ve büyümesini sağlayacak kadar makul olması gerekir.

Ayrıca e-ticaret mağazanız için bir platform seçmeniz gerekir. Başlamanın en kolay yolu Shopify veya WooCommerce kullanmaktır. Her ikisi de harika platformlar. Artıları ve eksileri ile bir karşılaştırma oluşturduk (daha fazla bilgi edinmek için Shopify vs WooCommerce’e bakınız).

Başlamak için, çevrimiçi mağazanın 30 dakikadan kısa sürede nasıl oluşturulacağına ilişkin adım adım kılavuzumuza bakın.

5. Bir Üyelik Web Sitesi Oluşturun

bir üyelik web sitesi yap

Üyelik web siteleri, premium içeriğe ve topluluk özelliklerine erişimi olan abonelikler satarak para kazanır. Reklam gelirine güvenmek yerine, kullanıcılarınızın ücretli üyeliklerle web sitenizi doğrudan desteklemelerine izin verebilirsiniz.

Üyelik web sitelerinin birçok türü vardır. Örneğin, bazı üyelik web siteleri kullanıcılara yalnızca üyelere özel içeriklere erişim sağlar. Diğerleri kullanıcılara forum, Facebook grubu veya Slack grubu gibi topluluk özelliklerine erişim sağlar.

Üyelik web siteniz için uygun bir niş bulmanız gerekecektir. Kullanıcıların bunun için ödeme yapması için yeterince değerli olması gerekir.

Kolayca her tür çevrimiçi topluluk oluşturmanıza yardımcı olabilecek birçok üyelik yazılımı vardır. Farklı abonelik modelleri seçebilir, kullanıcıları yönetebilir, çevrimiçi ödemeler alabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Daha fazla bilgi edinmek için yeni başlayanlar için adım adım talimatlar içeren bir üyelik web sitesi oluşturmak için nihai kılavuzumuza bakın.

6. bir damla nakliye web sitesi yapmak

Drop shipping, bağlı kuruluş pazarlamasını ve e-ticareti birleştirir. Temel olarak, bir komisyon için başkalarının ürünlerini satmak için bir çevrimiçi mağaza oluşturursunuz. Envanteri veya gönderimi yönetmeden çevrimiçi bir mağaza işletiyor olacaksınız.

Bir damla nakliye işini yürütmenin en büyük avantajı, girişe karşı düşük engel, minimum yatırım ve çok az uğraştırmak veya çok az uğraştır. Bununla birlikte, bir dezavantaj, diğer insanların ürünlerini daha küçük bir kar marjında ​​satmak için çok çalışacağınızdır..

Çoğu damla nakliye işletmesi sonunda işlerini çeşitlendirmek ve karlarını artırmak için kendi ürünlerini satmaya başlar.

7. Online İş Kurulu Olun

İş kurulu

Çevrimiçi para kazanmanın bir başka yolu, bir iş arama web sitesi oluşturmaktır. Bir iş panosu web sitesi, iş arayanların küçük bir ücret karşılığında işverenlerle bağlantı kurmasına yardımcı olur.

Orada online iş arama motorları bol, yani iş kurulu öne yapmak için belirli bir niş bulmak gerekir anlamına gelir. Örneğin, özellikle web geliştiricileri veya evcil hayvan bakıcıları için bir iş panosu oluşturabilirsiniz.

İşverenler tarafından yayınlanan her bir iş listesi için küçük bir ücret alabilir, şirketlere birden fazla liste yayınlama paketleri sunabilir veya iş arayanlardan özgeçmişlerini yüklemeleri için ücret alabilirsiniz.

WordPress için kendi iş panosu işinizi kolayca çalıştırmanıza izin veren birçok iş panosu eklentisi vardır.

8. Mikro İş Web Sitesi Oluşturma

Bir mikro iş web sitesi, işverenleri serbest çalışanlara ve yüklenicilere bağlayarak para kazanmanızı sağlar. Bu, listelenen işin genel fiyatına göre para kazanmanızı sağlar. Fiverr, PeoplePerHour, UpWork ve diğerleri gibi popüler mikro iş ilan web siteleri her yıl milyonlarca dolar gelir elde ediyor.

Temel olarak, işverenler ve serbest çalışanlar arasında arabuluculuk yapacaksınız. Her iş için işverenler tarafından ödeme yapılacak ve komisyonunuzu aldıktan sonra, işi tamamladıktan sonra geri kalanları serbest çalışanlara ödeyeceksiniz..

Başlamak için, WordPress ile Fiverr gibi bir mikro iş web sitesinin nasıl başlatılacağıyla ilgili başlangıç ​​kılavuzumuza bakın.

9. SEO Uzmanı Olun

SEO uzmanı

SEO veya Arama Motoru Optimizasyonu, web sitesi sahiplerinin arama motorlarından daha fazla ziyaretçi almasına yardımcı olur. Sürekli öğrenmeyi ve en son trendleri takip etmeyi gerektiren bir beceridir. SEO uzmanları kendi ajanslarını yönetebilir, serbest çalışan olarak çalışabilir veya tam zamanlı çalışan olarak bir şirkete katılabilir.

Kendi başarılı web sitelerinizi çalıştırarak veya çevrimiçi sertifikalar alarak bir SEO uzmanı olabilirsiniz. Müşterileri UpWork ve Freelancer.com gibi serbest çalışan web sitelerinde bulabilirsiniz..

SEO çok rekabetçi bir endüstridir ve piyasadaki en iyi SEO araçlarından en iyi şekilde yararlanmanız gerekecektir. Ayrıca temel WordPress SEO tekniklerini, anahtar kelime araştırma araçlarını ve içerik pazarlama araçlarını öğrenmeniz gerekir.

10. Yemek Yapın veya Yemek Tarifi Blogu Yapın

Yemek ve tarif blogu hazırlayın

Yemek ve reçete blogları kazançlı bir bloglama niş ve büyük bir online iş fırsatı. Yiyecek ve tarif blogları, Google AdSense kullanmak, bağlı kuruluş pazarlaması, tarif kitapları satmak veya çevrimiçi bir mağaza işletmek gibi gelir elde etmek için çeşitli teknikler kullanır.

Yemek ve yemek pişirme konusunda tutkulu olmanız gerekecek. Rekabetçi bir niş, bu yüzden yiyecek blogunuzu benzersiz ve ilginç hale getirmenin yollarını düşünmeniz gerekecek.

Başlamak için bir yemek blogu oluşturma ve tariflerinizden para kazanma konusunda adım adım kılavuzumuza bakın.

11. WordPress Geliştiricisi Olun

WordPress dünyanın en popüler web sitesi oluşturucusudur. İnternetteki tüm web sitelerinin% 30’undan fazlasını güçlendirir. Bu, platformu kullanan dünya çapında milyonlarca işletmenin olduğu anlamına gelir.

Bu yoğun kullanım, pazardaki WordPress geliştiricilerine büyük bir talep olduğu anlamına geliyor. WordPress açık kaynaklı bir yazılımdır, yani herkes bunun için kod yazabilir, temalar oluşturabilir ve WordPress eklentileri yapabilir.

Bir WordPress geliştiricisi olarak, en iyi WordPress şirketlerine, büyük isim markalarına WordPress kullanarak katılabilir veya kendi WordPress geliştirme ajansınızı yönetebilirsiniz.

PHP, JavaScript, CSS ve HTML öğrenmeniz gerekir. Başlamanıza yardımcı olacak birçok kitap, WordPress video öğreticisi, çevrimiçi kurs ve WordPress öğreticisi vardır.

12. Çevrimiçi Pazar Yapın

Başka bir kanıtlanmış ve başlatılması kolay iş fikri bir çevrimiçi pazar web sitesi yapmaktır. Bu web siteleri, kullanıcıların kendi mini mağazalarını oluşturmalarına ve ürün satmalarına izin vererek para kazanıyor.

Satıcıları çekmek için, daha düşük rekabete sahip yüksek talep gören bir niş seçebilirsiniz. Daha iyi kullanıcı deneyimi ve desteği sunarak platformunuzu hem satıcılar hem de müşteriler için benzersiz ve çekici hale getirin.

Başlamak için WordPress’i kullanarak çevrimiçi bir pazar sitesi web sitesi oluşturma konusunda adım adım açıklamalı eğiticimize bakın.

13. Grafik Tasarımcı Olun

Grafik tasarımcıları resimler, iş logoları, web sitesi tasarımları, satış sayfaları ve daha fazlasını oluşturarak para kazanırlar. Bu, tonlarca iş ve kariyer fırsatına sahip büyük bir endüstri.

Bir grafik tasarımcı olmak için, Adobe Illustrator, Photoshop vb. Gibi profesyonel tasarım araçlarını nasıl kullanacağınızı öğrenmeniz gerekir..

Grafik tasarım kariyerinizi tanıtmak için, çalışmalarınızı ve becerilerinizi sergilemek için bir portföy oluşturmanız gerekecektir.

14. Bir Moda Blogu Başlatın

Bir moda blogu başlat

En son moda trendlerine ve haberlerine ilgi duyuyor musunuz? Neden bir moda blogu yapmak ve ondan para kazanmak için kullanmıyorsunuz?.

Moda blogları tonlarca reklamveren, en iyi marka ve tanıtımcıyı cezbetmektedir. Onlar sadece para kazanmanıza izin vermekle kalmaz, aynı zamanda bir etkileyici olabilir ve ücretsiz kıyafetler, özel şovlara davetler ve daha fazlası gibi diğer avantajlar / avantajlar elde edebilirsiniz..

Başlamak için, bir moda blogunun nasıl başlatılacağı ve bundan nasıl para kazanılacağı ile ilgili adım adım kılavuzumuza bakın.

15. İçerik Pazarlamacısı Olun

İçerik pazarlamacıları, yararlı ve son derece ilgi çekici içerikler oluşturarak işletmelerin ürünlerini ve hizmetlerini tanımalarına yardımcı olur. Tüm işletmelerin müşteri çekmek için içeriğe ihtiyacı vardır. İçerik pazarlamacılarına, yakında herhangi bir zamanda yavaşlaması beklenmeyen artan bir talep var..

İçerik pazarlamacıları içerik yazma konusunda iyidir, ancak yalnızca blog yazarları değildir. Bir web sitesine daha fazla ziyaretçi ve potansiyel müşteri getirecek içerik fikirleri bulma konusunda uzmandırlar.

Daha fazla bilgi edinmek için yeni başlayanların başlaması için adım adım talimatlar içeren bu nihai içerik pazarlama kılavuzuna bakın..

16. PPC Uzmanı Olun

PPC, kullanıcılar tıkladıklarında reklamverenlerin reklamları için ödeme yaptıkları Tıklama Başına Ödeme reklamcılığının kısaltmasıdır. Ancak, tüm işletme sahipleri maksimum faydayı elde etmek için bu kampanyaları etkili bir şekilde nasıl yürüteceklerini bilmiyor.

PPC Uzmanları, işletmelerin Google AdWords gibi platformlarda tıklama başına ödeme reklam kampanyaları yürütmelerine yardımcı olur. Reklamlardaki YG’yi en üst düzeye çıkarmak için doğru anahtar kelimeleri ve özellikleri bulmaya yardımcı olurlar.

Kendi reklam kampanyalarınızı yürüterek ve internette bulunan materyalleri okuyarak PPC’yi öğrenebilirsiniz. Becerilerinizi sergilemek için alabileceğiniz çevrimiçi sertifika programları vardır.

PPC işlerini bulmak için, işletmelerin PPC uzmanlarını aktif olarak aradığı popüler serbest çalışan web sitelerini kullanabilirsiniz..

17. Podcast başlat

Podcast başlat

Podcast, kullanıcıların indirmek ve dinlemek için abone olabilecekleri bir dizi ses dosyasıdır. Podcast’ler, büyüme için birçok fırsat içeren başarılı bir çevrimiçi iş yapmanın harika bir yoludur.

Podcast’ler reklamlar, sponsorluklar, ortaklıklar ve bağlı kuruluş pazarlaması yoluyla para kazanır. Podcast’iniz için ilginç ve ilgi çekici bir konu bulmanız gerekir, böylece podcast’inizi benzersiz hale getirebilirsiniz.

Adım adım talimatlarla bir podcast’in nasıl başlatılacağına dair eksiksiz bir başlangıç ​​kılavuzu oluşturduk.

18. Bir Değerlendirme Sitesi Yapın

Bir değerlendirme web sitesi yapmak başka bir iyi çevrimiçi iş fırsatıdır. En popüler inceleme sitelerinden biri olan TripAdvisor’ın 12 milyar dolardan fazla olduğu düşünülüyor.

Bununla birlikte, oldukça rekabetçi bir endüstridir, yani düşük rekabete sahip belirli bir niş bulmanız gerekecektir. Bağlı kuruluş pazarlaması, reklam görüntüleme veya ücretli incelemeler yayınlama yoluyla para kazanabilirsiniz.

Başlamak için, niş değerlendirme web sitesini nasıl yapacağınızla ilgili başlangıç ​​kılavuzumuza bakın.

19. Alan Adları Alış ve Satış

Web sitesi oluşturmak için alan adları gereklidir. Ancak, bir alan adını kaydettirdikten sonra, istediğiniz kadar kullanmaya yetkiniz vardır. Birçok girişimci, gayrimenkullere çok benzeyen daha yüksek bir fiyatla satmayı umarak alan adlarını kaydeder.

Bu çevrimiçi işletme, bir teklif beklerken bu alan adlarını tutacağınız için yatırım ve sabır gerektirir. Bu oldukça rekabetçi bir iş ve girmeden önce olabildiğince çok şey okumanız gerekecek.

20. Niş Web Siteleri Alış ve Satış

Web siteleri yapmak ve onlardan para kazanmak çok daha kolay hale geldi. Bu, dünyanın dört bir yanından birçok girişimcinin başarılı web siteleri oluşturmasını ve bunları başka bir iş satacağınız gibi satmasını sağladı..

Flippa gibi web siteleri, yerleşik web sitelerini satın almak ve satmak için harika bir kaynaktır. Herhangi bir yatırım yapmadan önce araştırmanızı yaptığınızdan emin olun. Flippa’da temel bilgileri öğrenmenize yardımcı olacak tonlarca kaynak bulacaksınız.

Az kullanılan bir web sitesi satın almak, gelirini / büyümesini optimize etmek ve daha sonra daha yüksek çoklu site için yeniden satmak için çok fazla fırsat var..

21. Açık Artırma Web Sitesi Yapın

Bir açık artırma web sitesi yapın

Bir iBay gibi açık artırma web sitesi oluşturmak online iş fikri başlatmak için başka bir kolaydır. Temel olarak, kullanıcılara çevrimiçi açık artırmalarla ürün satın alma ve satma platformu sağlayan bir web sitesi oluşturuyorsunuz.

Açık artırmalar için ürünleri kendiniz ekleyebilir veya diğer satıcıların kendi açık artırmalarını yürütmelerine izin verebilirsiniz. Satıcılardan her açık artırma öğesi için sabit bir ücret veya yüzde ödeme alabilirsiniz.

Başlamak için WordPress kullanarak eBay gibi bir açık artırma sitesinin nasıl oluşturulacağına ilişkin adım adım eğiticimize bakın.

22. YouTuber Olun

Video yapmayı seviyorsanız, YouTuber olmak mükemmel bir iş fırsatıdır. YouTube, dünyanın en büyük video barındırma platformu, ikinci en popüler arama motoru ve geniş bir içerik oluşturucuları topluluğudur.

Herkesin videolarını yüklemesine, kanal oluşturmasına ve reklamlardan, sponsorluklardan ve fırsatlardan para kazanmasına olanak tanır. Bazı YouTube kullanıcıları her yıl milyonlarca dolar kazanıyor ve altı rakamlı gelir elde eden binlerce YouTube kullanıcısı var.

Herhangi bir konuda video oluşturabilirsiniz. Kişisel vloglar, List25 gibi eğitim kanalları veya video incelemeleri, pişirme kanalı veya aklınıza gelebilecek hemen hemen her şeyi yükleyebilirsiniz.

23. Instagram Yıldızı Olun

Fotoğraf çekmeyi ve video yapmayı seviyorsanız, kazançlı bir çevrimiçi iş başlatmak için Instagram’ı düşünmelisiniz. Instagram kullanıcıları sponsorluklar, ürün yerleşimleri, onaylar ve daha fazlası aracılığıyla önemli miktarda para kazanıyor.

Başlamak için bir kameraya, bazı temel fotoğraf düzenleme becerilerine ve yaratıcılığa ihtiyacınız olacak. Bundan sonra düzenli olarak yeni içerik yayınlamak için tutarlı bir stratejiye ihtiyacınız vardır. Instagram yayınlarınızı tanıtmak için hashtag kullanma sanatında ustalaşmalı ve Instagram ötesinde kitlelere ulaşmak için web sitenizde paylaşmalısınız..

Ayrıca, reklamverenlerin yerleşim satın almak için iletişim kurabilmeleri için iletişim formu sayfası içeren bir web sitesine ihtiyacınız olacaktır.

24. Video Düzenleyici Olun

Video düzenleyici

Video yapmayı ve bunları düzenlemeyi seviyorsanız, ancak bir YouTube kanalı başlatmak istemiyorsanız, yine de yeteneklerinizi diğer işletmelere yardımcı olmak için kullanabilirsiniz. YouTube ve Facebook videolarının büyük popülaritesi nedeniyle, dünya genelindeki işletmelerin videolarını düzenleyebilecek profesyonellere ihtiyacı var.

Serbest çalışan web sitelerinde konserler arayarak başlayabilirsiniz. İlk başta, rastgele müşterilerle çalışacaksınız, ancak kısa bir süre sonra, zamanınızı karşılamak için yeterli iş sunan birkaç düzenli müşteriniz olacak. Daha sonra bir ajans kurmak için işinizi büyütebilir veya yardımcı olması için başka serbest çalışanlar kiralayabilirsiniz..

Videoları nasıl oluşturacağınızı veya düzenleyeceğinizi bilmiyor musunuz? Endişelenmeyin, ücretsiz ve ücretli eğitimler ve kurslar sunan birçok çevrimiçi kaynak var. Temel becerileri öğrenmek ve hemen çalışmaya başlamak için biraz zaman ayırabilirsiniz.

25. Anlatıcı Olun

Anlatıcılar, video içerik oluşturucularına, film yapımcılarına ve diğer dijital içerik üreticilerine ses yeteneği kazandırır. Birçok YouTube kanalı aktif olarak videoları anlatacak kişileri arıyor. Bazı temel ses eğitimi, karlı bir kariyere kolayca başlamanıza yardımcı olabilir.

Ses kayıtlarınızı kaydetmek için kaliteli bir mikrofona (Samson Mic veya Rhode Podcaster’ı öneririz) ve ses kayıt yazılımına ihtiyacınız olacaktır. Daha sonra ses dosyalarını istemciye gönderebilirsiniz, böylece videolarında kullanabilirler.

Serbest çalışan web sitelerinde iş bulabilir ve çok hızlı bir şekilde sürekli bir müşteri akışı oluşturabilirsiniz.

26. Teknik Destek Sunun

Teknoloji forumlarında insanlara yardım etmeyi sever misiniz? Bunu yaparsanız, bunun için ödeme alma fırsatlarını keşfedebilirsiniz. Birçok çevrimiçi işletme, müşterilerine yardımcı olacak teknik destek sağlayıcılarını aktif olarak arıyor.

Temel olarak, sadece ürünü tanımanız ve soruları yanıtlamaya başlamanız gerekir. Birçok şirket, müşteri sorularını yanıtlamak için canlı sohbet veya destek bilet sistemi kullanır. Genellikle bu işler uzaktır, yani kendi evinizden çalışabilirsiniz.

27. Aday Müşteri Yaratma Uzmanı Olun

Potansiyel müşteri oluşturma uzmanları, işletmelerin potansiyel yeni müşteriler veya potansiyel müşteriler bulmalarına yardımcı olur. Bunu, olası satışları yakalamak veya dönüşüm oranlarını artırmak için OptinMonster gibi profesyonel araçlar kullanarak yaparlar..

Daha fazla bilgi edinmek için WordPress’te bir profesyonel gibi olası satış yaratma konusunda başlangıç ​​kılavuzumuza bakın.

Bu makalenin, aslında para kazandıran çevrimiçi iş fikirlerini başlatmak için en iyi ve kolay olanı bulmanıza yardımcı olmasını umuyoruz. Küçük işletme web sitesi oluşturma konusunda adım adım kılavuzumuzu görmek de isteyebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map