6 En İyi Sürükle ve Bırak WordPress Sayfa Oluşturucuları Karşılaştırıldı (2020)

WordPress sitenizi oluşturmanın ve özelleştirmenin kolay bir yolunu mu arıyorsunuz? Sürükle ve bırak WordPress sayfa oluşturucu eklentileri burada işe yarar.


WordPress sayfa oluşturucuları, herhangi bir kod yazmadan web sitesi düzeninizi oluşturmanıza, düzenlemenize ve özelleştirmenize olanak tanır. Bu yazıda, WordPress için en iyi 6 sürükle ve bırak sayfası oluşturucusunu karşılaştıracağız.

En İyi Sürükle ve Bırak WordPress Sayfa Oluşturucuları

WordPress için Neden Sürükle ve Bırak Sayfa Oluşturucu Kullanılmalı??

Bir blog başlatırken, birçok yeni başlayanlar WordPress sayfa düzenlerini özelleştirmeyi zor buluyor.

Birçok premium WordPress teması farklı sayfa düzenleriyle birlikte gelirken, çoğunu kod bilmeyen herkes için özelleştirmek son derece zordur (HTML / CSS).

Bu yüzden kullanıcılar bize sık sık şu soruları sorarlar: “WordPress’i sürükleyip bırakabilir miyiz?” veya “WordPress için kolay bir sürükle ve bırak sayfa oluşturucu var mı?”

Weebly’den WordPress’e veya Wix’ten WordPress’e geçiş yapan insanlarla konuştuğumuzda, en yaygın yanıtları: “Keşke WordPress’in bir sürükle bırak web sitesi oluşturucusu olsaydı”.

WordPress için birkaç harika sürükle ve bırak sayfası oluşturucu eklentisi var. Tek bir kod satırı yazmadan WordPress’te tamamen özel web sitesi tasarımları oluşturmanıza izin verir.

Piyasada çok farklı WordPress sayfa oluşturucu eklentileri olduğundan, en iyi WordPress sayfa oluşturucularını karşılaştırmaya ve sıralamaya karar verdik, böylece ihtiyacınız için doğru çözümü seçebilirsiniz.

Bu WordPress sayfa oluşturucularını karşılaştırma ölçütlerimiz: kullanım kolaylığı, esneklik, ve tasarım çıktısı.

Bunu söyledikten sonra, piyasadaki WordPress için en iyi sayfa oluşturucularına bakalım.

1. Kunduz Oluşturucu

Beaver Builder en iyi WordPress sayfa oluşturucu eklentisi

Beaver Builder, WordPress için premium sürükle ve bırak sayfa oluşturucu eklentisidir. Bize göre, piyasadaki en iyi WordPress sayfa oluşturucusudur..

Son derece hızlıdır ve arayüzlerini hızlı bir şekilde tanımanıza yardımcı olacak yerleşik bir katılım turu ile birlikte gelir.

Beaver Builder, canlı bir sürükle ve bırak arayüzü ile birlikte gelir. Öğeleri sağ kenar çubuğundan sürükleyip sayfanıza bırakarak ekledikçe tüm değişikliklerinizi görebilirsiniz. Özelliklerini düzenlemek için sayfadaki herhangi bir öğeyi tıklayabilirsiniz.

Kaydırıcılar, atlıkarınca, arka planlar, içerik blokları, düğmeler ve daha fazlası dahil olmak üzere neredeyse her şeyi eklemenizi sağlayan modüller vardır.

Ayrıca, çarpıcı web sitesi düzenleri oluşturmayı süper kolay ve süper hızlı hale getiren açılış sayfaları için 30’dan fazla ince tasarlanmış şablonla birlikte gelir.

Beaver Builder’ı yeni başlayanlar için uygun buluyoruz. Beaver Builder ile özel WordPress mizanpajlarının nasıl oluşturulacağına dair eğiticimize göz atın.

Yeni WordPress sürümüyle uyumlu olup olmadığını mı merak ediyorsunuz? Evet öyle.

Beaver Builder, Gutenberg projesi boyunca iyi güncellendi. Yani, yeni Gutenberg editörünüzle iyi çalışıyor.

Fiyatlandırma: Sınırsız Siteler için 99 ABD dolarından başlayan fiyatlarla.

Bizim notumuz: bir+

Gözden geçirmek: Beaver Builder, piyasadaki en kolay sayfa oluşturucu seçeneğidir. Başlamanıza yardımcı olacak önceden hazırlanmış şablonlarla birlikte gelir. Her küçük ayrıntıyı özelleştirme yeteneği, WordPress kullanıcıları için mükemmel bir çözüm olmasını sağlar.

2. Divi

Divi Builder Sürükle ve Bırak WordPress Sayfa Oluşturucu eklentisi

Divi bir sürükle ve bırak teması ve WordPress sayfa oluşturucu eklentisidir. Kullanımı son derece kolaydır ve farklı web siteleri için 20’den fazla düzen / şablonla birlikte gelir.

Beaver Builder gibi, Divi Builder görsel bir sürükle ve bırak sayfa oluşturucu, gerçek bir WYSIWYG editörüdür (gördüğünüz şey ne elde edersiniz).

Sayfanızı doğrudan tıklayabilir ve tüm değişikliklerin gerçek zamanlı önizlemesiyle düzenlemeye başlayabilirsiniz. Yeni tasarımınızı görmek için kaydetmeniz ve önizlemeyi tıklamanız gerekmez.

Divi, düzeninizde herhangi bir yere sürükleyip bırakabileceğiniz 46 içerik modülü ile birlikte gelir. Bunları 3 bölüm türünde, 20 satır türünde düzenleyebilir ve gelişmiş tasarım ayarlarını kullanarak her öğeyi özelleştirebilirsiniz.

Divi ile birkaç dakika içinde istediğiniz herhangi bir özel sayfa düzeni oluşturabilirsiniz. Daha sonra bu Divi mizanpajlarını sitenizde daha sonra kullanmak üzere kaydedebilirsiniz. Ayrıca bir düzeni bir Divi kurulumundan diğerine aktarabilirsiniz.

Divi Builder eklentisi Divi temasının belkemiğidir, ancak diğer herhangi bir WordPress teması ile iyi çalışır.

Hepsinden iyisi, Divi buradaki tüm seçeneklerden en iyi fiyatlandırmaya sahiptir. Tek bir fiyatla Divi temasını, Divi sayfa oluşturucu eklentisini ve diğer tüm Zarif Temalar ürünlerini alırsınız.

Bu, Divi temasını kullanabileceğiniz veya Divi Builder eklentisini başka herhangi bir temaya kurabileceğiniz anlamına gelir.

Fiyatlandırma: Yıllık 89 $ ‘dan başlayan fiyatlarla (ömür boyu plan da mevcuttur)

Bizim notumuz: bir

Gözden geçirmek: Divi harika bir Beaver Builder alternatifidir. Sınırsız tasarım olanaklarına sahip güçlü bir sayfa oluşturucuya sahiptir. Çok sayıda içerik modülü, gerçekten istediğiniz herhangi bir web sitesi türünü oluşturmanıza izin verir. Ömür boyu planları aynı zamanda onu pazardaki en iyi anlaşmalardan biri yapar.

3. Elementor

Elementor WordPress Sürükle ve Bırak Sayfa Oluşturucu eklentisi

Elementor başka bir güçlü sürükle bırak WordPress sayfa oluşturucu eklentisidir.

Canlı bir sayfa oluşturucu eklentisidir, yani değişikliklerinizi Elementor ile düzenlerken canlı olarak görebilirsiniz. Bölümler oluşturarak başlayın ve her bölüm için sütun sayısını seçin.

Ardından, widget’ları sol panelden bölümünüze sürükleyip bırakabilirsiniz. Elementor, en sık kullanılan web sitesi öğeleri dahil olmak üzere tonlarca widget ile birlikte gelir.

Temel görüntü ve metin widget’larından gelişmiş akordeonlara, kaydırıcılara, referanslara, simgelere, sosyal medyaya, sekmelere vb. Her widget’ın kendi ayarları vardır..

Elementor ayrıca diğer WordPress eklentileri tarafından oluşturulan widget’ları eklemenize izin verir.

Kendi düzeninizi oluşturmak istemiyorum?

Elementor, sayfalarınıza kolayca ekleyebileceğiniz birçok kullanıma hazır şablonla birlikte gelir. Sayfadaki herhangi bir öğeyi düzenlemek, içeriği değiştirmek için işaret edebilir ve tıklayabilirsiniz..

Fiyatlandırma: Tek site lisansı için 49 ABD dolarından başlayan fiyatlarla.

Bizim notumuz: bir

Gözden geçirmek: Elementor, WordPress için popüler bir sayfa oluşturucu eklentisidir. Hızlı, kullanımı kolaydır ve özel bir web sitesi oluşturmak için kullanabileceğiniz tonlarca modül / şablonla birlikte gelir.

4. Görsel Besteci Web Sitesi Oluşturucu

Visual Composer Web Sitesi Oluşturucu eklentisi

Visual Composer Website Builder, hızlı bir şekilde özel web sitesi düzenleri oluşturmanıza yardımcı olan kullanıcı dostu bir WordPress web sitesi düzenleyicisidir.

Basit bir sürükle ve bırak oluşturucu, kutudan çıkmış içerik öğeleri, profesyonel şablonlar ve bir web sitesi yapmak için bir dizi güçlü özellik ile birlikte gelir.

Beaver Builder ve Divi’ye benzer şekilde, bir web sitesi tasarımı için gerçek ön uç düzenleme deneyimi de sağlar. Ancak bu eklenti ile yapabileceğiniz çok daha fazlası var. Listedeki diğer eklentilerin aksine, Visual Composer Web Sitesi Oluşturucu logonuzu, menülerinizi, üstbilgileri, altbilgileri, kenar çubuklarını vb..

Bu nedenle ekip, yalnızca bir sayfa oluşturucu yerine bir web sitesi oluşturucu olarak adlandırmaya karar verir.

Eklenti, sayfanızdaki herhangi bir öğenin görünümünü özelleştirmek için güçlü tasarım seçeneklerine sahiptir. Paralaks, degrade, slayt gösterisi, atlıkarınca, yakınlaştırma / uzaklaştırma, video vb. Gibi şık arka planlar eklemek için kolay seçenekleriniz vardır..

Visual Composer tüm WordPress temalarıyla iyi çalışır. Bu, Visual Composer ile oluşturduğunuz özel düzenleri kaybetmeden temalarınızı değiştirmenize olanak tanır.

Ayrıca yeni Gutenberg editörü, Google Fonts ve Yoast SEO için destek içerir.

Görsel Besteci profesyoneller için tasarlanmıştır ve tasarımlarınızda tutarlılık için aynı renk paletini kolayca kullanmanıza olanak tanıyan renk seçimlerinizi hatırlamak gibi ayrıntılara dikkatleri ile açıkça görülmektedir..

Fiyatlandırma: Bir Site Lisansı için 59 $

Bizim notumuz: bir-

Gözden geçirmek: Visual Composer, yeni başlayanlar için bir web sitesi başlatmak için harika bir eklentidir. Basit bir şekilde web sitesi yapmak için güçlü özellikler sağlar. Web sitesi düzenleme, gerçek ön uç sürükle ve bırak editörü ile çok basit hale getirildi.

5. Themify Oluşturucu

WordPress için Themify Sayfa Oluşturucu Eklentisi

Themify, tüm WordPress temalarıyla yerleşik bir Themify oluşturucu sunan popüler bir WordPress tema mağazasıdır. Diğer Themify olmayan WordPress temaları için, Themify Sayfa Oluşturucu eklentisini alabilirsiniz.

Bu basit ve son derece sezgisel sayfa oluşturucu, sayfalarınıza veya yayınlarınıza ekleyebileceğiniz birkaç kullanıma hazır modülle birlikte gelir. Bu modüllerin çoğu genellikle ayrı WordPress eklentileri yüklemenizi gerektirir.

Eklenti, spor salonu, restoran, portföy, müzik, fotoğrafçılık ve çevrimiçi mağazalar gibi farklı endüstriler için 40+ önceden tasarlanmış düzen içerir.

Tek bir tıklamayla düzeni içe aktarabilir, içeriğini değiştirebilir ve birkaç dakika içinde harika bir açılış sayfası oluşturabilirsiniz.

Themify Builder, sayfalarınızı yönetici alanından ve canlı sitenizden düzenlemenize olanak tanır. Canlı düzenleme ile, değişikliklerinizin sitede nasıl görüneceğini tam olarak göreceksiniz.

Bunun dışında Themify Builder, sayfanıza hızlı bir şekilde uygulayabileceğiniz kullanıma hazır düzenlerle birlikte gelir.

Fiyatlandırma: Builder Eklentisi Paketi için (Çekirdek eklentisi ücretsizdir)

Bizim notumuz: B

Gözden geçirmek: Themify Builder, WordPress için güvenilir bir sayfa oluşturucu eklentisidir. Oluşturucu umut verici özelliklerle birlikte gelirken, yeni bir kullanıcıyı hayal kırıklığına uğratan bir öğrenme eğrisi var.

6. SiteOrigin tarafından Sayfa Oluşturucu

Site Oluşturucu tarafından Sayfa Oluşturucu Eklentisi

Bir milyondan fazla etkin yüklemeyle Site Origin’in Sayfa Oluşturucu, piyasada popüler bir ücretsiz WordPress sayfa oluşturucusudur. Popülerliğinin başlıca nedenlerinden biri fiyattır (ücretsiz). Tamamen işlevsel bir ücretsiz eklenti olarak mevcuttur.

Site Kökeni Sayfa Oluşturucu’nun kullanımı biraz karmaşıktır ve yeni kullanıcılar genellikle bunu tanımak için mücadele eder. Ancak popülerliğinden dolayı listemize dahil etmek zorunda kaldık.

Bileşenler için, Site Origin Page Builder WordPress widget’larını kullanmanıza izin verir. Kendi widget’ları ile birlikte gelir ve herhangi bir widget’ı indirip kurabilirsiniz.

Hepsini bu sayfa oluşturucu ile kullanabileceğiniz için en yararlı 25 WordPress widget’ı listemize bakın.

Ayrıca, yaptığınız değişiklikleri geri almak / yeniden yapmak için ileri ve geri geçiş yapmanızı sağlayan bir geçmiş aracı ile birlikte gelir. Bu çok büyük bir zaman tasarrufu sağlar ve değişiklikleri geri alabileceğinizi ve geri alabileceğinizi bilerek size huzur verir.

SiteOrigin eklentisi ve tüm widget’ları tamamen Gutenberg uyumludur. Gutenberg bloğu olarak kullanabileceğiniz yeni bir SiteOrigin düzen bloğu da var.

Fiyatlandırma: Bedava

Bizim notumuz: C

Gözden geçirmek: Site Origin Page Builder, düzenler oluşturmak ve özelleştirmek için sürükle ve bırak arayüzü ile iyi bir ücretsiz eklentidir. Canlı düzenleme, bu karşılaştırmada belirtilen diğer çözümlerle karşılaştırılamaz olsa da.

Son Düşünceler: En İyi WordPress Sayfa Oluşturucu Eklentisi

Farklı sürükle ve bırak WordPress sayfa oluşturucularını karşılaştırdığımızda, bir şey çok netleşti. Beaver Builder ve Divi açıkça en iyi seçimdir.

Görsel Besteci, tam bir sürükleme sunan üçüncü bir yakın seçenektir & WordPress sayfa oluşturucuyu bırak.

Garantili destekle birlikte piyasadaki en iyi çözümü elde etmek için biraz para harcamak sakıncası yoksa, bu üçünden herhangi birini tercih edin ve pişman olmayacaksınız..

Yeni WordPress Blok Düzenleyicisini Kullanıyorsam Hala Sayfa Oluşturucusuna İhtiyacım Var?

Son zamanlarda bize bu soruyu soran birçok kullanıcı alıyoruz.

Gutenberg olarak da bilinen WordPress blok editörü resmi olarak yeni varsayılan WordPress editörü olarak başlatıldı. Yeni düzenleyici, sayfa ve yayın oluşturmak için içerik öğesi olan bloklar kullanıyor.

Yüzeysel olarak, blok düzenleyici yukarıdaki WordPress sayfa oluşturucularının bazılarına benzer.

Gutenberg blokları en çok kullanılan

Bu nedenle WordPress’te Gutenberg ve sayfa oluşturucular hakkında sıcak tartışmalar sürüyor.

Gutenberg bir sayfa oluşturucu mu? Gutenberg blok düzenleyicisi WordPress sayfa oluşturucularının yerini alıyor mu? Ayrıca, yeni WordPress blok düzenleyicisini kullanıyorsanız bir sayfa oluşturucusuna ihtiyacım var mı??

İlk iki sorunun cevabı ‘Hayır, henüz değil’.

Tamamen özel WordPress tasarımları oluşturmak için kolay bir yol istiyorsanız, Evet, bir sayfa oluşturucuya ihtiyacınız olacak.

Gutenberg şu anki şekliyle bu “gerçek” WordPress sayfa oluşturucu eklentilerinin sunduğu güçlü özelliklerle eşleşmiyor.

Bununla birlikte, Gutenberg ile CSS Hero gibi bir eklenti kullanabilir ve muhtemelen gerçek bir sayfa oluşturucu kullanmadan uzaklaşabilirsiniz, ancak tamamen ihtiyaçlarınıza bağlıdır.

Okuyucularımızın çoğu, hızlı ve kolay web sitesi özelleştirme için CSS Hero kullanmayı sever. İhtiyaçlarınız için uygun bir çözüm olup olmadığını görmek için tüm CSS Hero incelememizi okuyun.

Bu makalenin, siteniz için en iyi WordPress sürükle ve bırak sayfa oluşturucu eklentilerini bulmanıza yardımcı olmasını umuyoruz. En iyi WordPress iletişim formu eklentilerini bulmak için karşılaştırmamızı görmek isteyebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map