Alan Adı Kullanılabilirliğini Kontrol Etme (Kolay Alan Adı Arama Araçları)

Bir alan adı seçmek çok zor olabilir, çünkü önce bir fikir bulmanız ve ardından alan adının kullanılabilirliğini kontrol etmeniz gerekir.


Birçok iyi alan zaten alınmış olduğundan, genellikle yeni başlayanlar sıkışmış hissediyor.

Alan adının kullanılabilirliğini daha hızlı kontrol edebilmeniz ve hatta bunu yaparken yeni fikirler bulabilmeniz hoş olmaz mıydı?

Bu makalede, en kolay alan adı arama araçlarından bazılarıyla alan adının kullanılabilirliğini nasıl kontrol edeceğinizi göstereceğiz.

Alan adı arama araçlarını kullanarak alan adının kullanılabilirliğini kontrol etme

1. Domain.com

Domain.com

Domain.com, piyasadaki en iyi alan adı kayıt şirketlerinden biridir. İndirimli fiyatlarla çok çeşitli alan adı uzantıları sunarlar ve yeni başlayanlar için en iyi alan adı yönetim araçlarına sahiptirler.

En önemlisi, alan adının kullanılabilirliğini hızlı bir şekilde kontrol etmeyi sağlayan güçlü bir alan adı arama aracına sahiptir. Sadece kendi web sitesine gidin ve istediğiniz anahtar kelimeleri veya kelime öbeğini girin.

Domain.com'da alan kullanılabilirliğini kontrol edin

Domain.com, alan adının kayıt için uygun olup olmadığını gösterecektir. Eğer öyleyse, tebrikler devam edip hemen kayıt yaptırabilirsiniz. Bonus: Ek bir indirim almak için Domain.com kupon kodumuzu kullanın.

Alan adı mevcut

Aradığınız alan adı kullanılamıyorsa, beyin fırtınası yapmanıza ve benzersiz bir fikir bulmanıza yardımcı olacak farklı kombinasyonlar gösterecektir..

Bir alan adı bulduğunuzda, bunu sepete ekleyebilir ve kaydetmek için “Devam” düğmesini tıklayabilirsiniz..

Kayıt işlemine devam et

Bir sonraki ekranda, satın alma işlemini tamamlamak için fatura ve ödeme bilgilerinizi girin.

Ödemeye devam et

2. Nameboy

Nameboy En İyi Alan Adı ve Blog Adı Oluşturucu

Nameboy piyasadaki en eski ve en güvenilir alan adı üretme aracıdır.

Düzinelerce alan adı fikri hızlı bir şekilde oluşturmak istiyorsanız, bu aracı kullanabilirsiniz. İstediğiniz anahtar kelimeyi veya kelime öbeğini girdiğinizde, seçim yapabileceğiniz alan adları listesi oluşturulur.

Ayrıntıları görüntülemek ve alan adını kaydetmek için herhangi bir alan adına tıklayabilirsiniz. Dezavantajı, size alan adlarının hemen kullanılabilirliğini göstermemesidir..

3. ISItWP

IsItWP Alan Adı Oluşturucu

IsItWP, bir WordPress güvenlik tarayıcısı, web sitesi çalışma süresi denetleyicisi, şifre üreticisi ve güçlü bir etki alanı üreticisi gibi bir dizi yararlı araç sunar.

Alan adı oluşturucu, yalnızca anahtar kelimeler veya kelime öbekleri girerek bir alan adı aramanıza olanak tanır. Daha sonra bir dizi farklı alan adı oluşturur.

Bu size geçmeniz gereken bir ton seçenek sunar. Ancak, alan adının gerçekten kaydedilmesi veya kullanılabilirliğinin kontrol edilmesi için ayrıntıları görüntüle düğmesini tıklamanız gerekir..

4. Blog Tyrant

Blog Tyrant

Blog Tyrant, bir alan adı üreticisi de dahil olmak üzere çeşitli ücretsiz araçlara sahip popüler bir bloglama kaynak sitesidir.

Seçtiğiniz anahtar kelime veya kelime öbeği için alan adı fikirleri aramanıza yardımcı olur. Daha fazla ayrıntı görmek için bir alan adını tıklayabilir veya daha fazla alan adı önerisi almak için farklı bir anahtar kelime kombinasyonu deneyebilirsiniz.

5. Bluehost

Bluehost

Bluehost, dünyanın en büyük web hosting şirketlerinden biridir. Hemen bir web sitesi yapmak istiyorsanız, alan kullanılabilirliği denetleyicisi sizin için iyi bir seçenek olacaktır..

WPBeginner kullanıcılarına ücretsiz bir alan adı ve WordPress barındırma konusunda cömert bir indirim sunuyorlar. Temel olarak, ayda 2,75 ABD doları karşılığında bir blog veya web sitesi başlatabileceksiniz..

→ Bu Özel Bluehost Teklifini Almak için Buraya Tıklayın ←

Sadece web sitelerini ziyaret edebilir ve başlangıç ​​düğmesine tıklayabilirsiniz. Bundan sonra, bir plan seçmeniz istenecek.

Bir plan seçin

Bir sonraki ekranda bir alan adı seçmeniz istenecektir. Kullanılabilirliğini kontrol etmek için istediğiniz alan adını veya anahtar kelimeleri girin.

Bluehost alan adı denetleyicisi

Tercih ettiğiniz alan adı yoksa, başka bir alan adı arasından seçim yapmak veya aramak için size birkaç öneri gösterir.

Beğendiğiniz alan adını bulduğunuzda, devam edip satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

6. GoDaddy

GoDaddy

GoDaddy, piyasadaki en büyük alan adı şirketlerinden biridir. Alan adlarının kullanılabilirliğini aramak için web sitelerini de kullanabilirsiniz.

Bununla birlikte, önerileri genellikle kısa çizgiler, daha az bilinen ve yaygın olmayan alan uzantıları veya daha yüksek bir fiyata kullanılabilen premium alan adlarını içerir.

Daha ucuz ve daha güvenilir birçok mükemmel GoDaddy alternatifi var.

Mükemmel Alan Adı Nasıl Seçilir?

Yeni başlayanların çoğu mükemmel alan adını bulmakta zorlanmaktadır. 350 milyondan fazla alan adı zaten kayıtlı ve iyi olanların hepsi zaten alınmış gibi geliyor.

İstediğiniz alan adı mevcut değilse, yaratıcı olmanız gerekir. Web siteniz için mükemmel alan adını bulmanıza yardımcı olacak birkaç hızlı ipucu.

 • .Com alan adlarına sadık kalın ve yeni bir alan adı uzantısı seçmeyin
 • İşletmenizle ilişkili anahtar kelimeler kullanın. Daha fazla bilgi edinmek için anahtar kelime araştırmasının nasıl yapılacağı ile ilgili kılavuzumuza bakın.
 • Alan adındaki tire ve sayılardan kaçının. Yazmayı ve telaffuz etmeyi zorlaştırırlardı.
 • Kolayca hatırlanabilir, hecelemenizi gerektirmeyen ve markanızı temsil eden bir alan adı seçin

Daha ayrıntılı ipuçları için, en iyi alan adını seçme konusunda eksiksiz kılavuzumuza bakın.

Şimdi bir Alan Adı buldum?

Hızlı davranmanız ve bu alan adını kaydetmeniz gerekir.

Her gün binlerce yeni alan adı kaydediliyor. Alan adları kazançlı bir iştir ve insanlar her zaman kaydolmak için iyi alan adları arar ve daha iyi bir teklif için tekrar satar.

Etki alanı adı fikriniz iyiyse, uzun süre kullanılamaması için büyük bir şans var. Sadece devam etmeli ve alan adınızı kaydetmelisiniz.

Alan Adı Almak İçin Bir Web Sitesine İhtiyacım Var?

Hayır, yapmıyorsun.

Web sitesi oluşturmadan bir alan adı kaydedebilirsiniz. Bu iki şeyin nasıl ilişkili olduğunu anlamak için alan adı ve web barındırma arasındaki fark hakkındaki kılavuzumuza bakın.

Bir web sitesi yapmak için bir barındırma şirketine kaydolmanız gerekir. Burası web sitenizin dosyalarını depolayacağınız yerdir.

Alan adları alan adı kaydedicileri tarafından satılmaktadır. Bunlar, ICANN (dünya çapında alan adlarını yöneten uluslararası bir kurum) tarafından alan adlarını kaydettirmek için lisanslanmış şirketlerdir.

Bir web sitesi yapmak için hem alan adına hem de web barındırma işlemine ihtiyacınız vardır. Ancak, henüz bir web sitesi yapmaya hazır değilseniz, bir alan adı kaydedebilirsiniz..

Bu, lisanslı dönem için söz konusu alan adının sahipliğini verecektir. Hazır olduğunuzda daha sonra bir web sitesi yapabilir veya çevrimiçi bir mağaza açabilirsiniz.

Alan Adı Kullanılabilirliğini Kontrol Etmek İçin En İyi Araç?

Alan adı kullanılabilirliğini kontrol etmek için Domain.com’u en iyi araç olarak kullanmanızı öneririz.

Alan adı araştırmanızı hızlı bir şekilde yapmanızı sağlar. Bir üçüncü taraf web sitesini ziyaret etmeden alan adını anında kaydedebilirsiniz. Ayrıca en kolay etki alanı araçlarını ve basit bir etki alanı yönetim alanını sunar.

Yalnızca farklı alan adı fikirlerini keşfetmek istiyorsanız, Nameboy, anahtar kelimelerinizi veya işletme adınızı kullanarak onlarca alan adını anında oluşturmanıza yardımcı olur.

Bu makalenin, daha akıllı alan adı arama araçlarını kullanarak alan adı kullanılabilirliğini nasıl kontrol edeceğinizi öğrenmenize yardımcı olacağını umuyoruz. Yeni alan adınızla başlayabileceğiniz bu kolay çevrimiçi iş fikirlerini de görmek isteyebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map