Başlangıç ​​Kılavuzu: WordPress Giriş URL’nizi Bulma

“WordPress’e nasıl giriş yapabilirim?” sorulan en yaygın WordPress sorularından biridir.


Yeni başlayanlar genellikle WordPress giriş sayfası URL’lerini bulmakta zorlanırlar ve bu, web sitelerinde çalışmalarını önler.

Bu makalede, WordPress giriş URL’nizi nasıl bulacağınızı göstereceğiz. Ayrıca WordPress yönetici alanınıza giriş yapmanın farklı yollarını göstereceğiz.

WordPress Giriş Sayfası URL'sini bulma

Neden giriş URL’sine ihtiyacınız var??

Giriş sayfası, web siteniz ve sitenizin yönetici kontrol paneli olarak da bilinen yönetim paneli arasındaki kapıdır. Giriş yaptıktan sonra yeni yayınlar oluşturabilir, yeni sayfalar ekleyebilir, tasarımınızı değiştirebilir, eklentiler ekleyebilir vb..

Video öğretici

WPBeginner’a abone olun

Metin talimatlarını tercih ediyorsanız, lütfen okumaya devam edin.

WordPress Girişini Bulma bağlantısı?

İyi bir WordPress barındırma sağlayıcısıyla tipik bir WordPress yüklemesinde, tek yapmanız gereken site URL’nizin sonuna / login / veya / admin / eklemektir..

Örneğin:

www.example.com/admin/
www.example.com/login/

Example.com’u kendi alan adınızla değiştirmeyi unutmayın.

Bu URL’lerin her ikisi de sizi WordPress giriş sayfasına yönlendirecektir.

WordPress giriş sayfası

Herhangi bir nedenle, WordPress giriş URL’niz düzgün çalışmıyorsa, bu URL’ye giderek WordPress giriş sayfasına kolayca erişebilirsiniz:

www.example.com/wp-login.php

Şimdi WordPress’i / wordpress / gibi bir alt dizine yüklediyseniz, WordPress blog giriş sayfanıza şu şekilde erişmeniz gerekir:

www.example.com/wordpress/login/
www.example.com/wordpress/wp-login.php

WordPress’i bir alt etki alanına yüklediyseniz, WordPress yönetici giriş sayfasına şu şekilde erişebilirsiniz:

subdomain.example.com/login/
subdomain.example.com/wp-login.php

Giriş yaptıktan sonra, sitenizin wp-admin klasöründe bulunan WordPress yönetici alanına yönlendirileceksiniz.

Aşağıdaki gibi web sitesi URL’sini girerek yönetici alanınıza doğrudan erişebilirsiniz:

www.example.com/admin/
www.example.com/wp-admin/

Bu URL, daha önce giriş yapmış olup olmadığınızı ve oturumunuzun hala etkin olup olmadığını kontrol eder.

Her ikisi de doğruysa, WordPress kontrol paneline yönlendirileceksiniz. Oturumunuzun süresi dolduysa WordPress giriş sayfasına yönlendirileceksiniz.

WordPress’te WordPress Giriş Sayfasını Hatırlama

WordPress giriş bağlantınızı hatırlamakta zorlanıyorsanız, tarayıcınızın yer işareti çubuğuna bir yer işareti eklemenizi öneririz..

Alternatif olarak, WordPress giriş bağlantınızı web sitenizin altbilgisine, kenar çubuğuna veya menüye ekleyebilirsiniz. Bunu yapmanın iki kolay yolu var.

İlk seçenek, WordPress giriş bağlantınızı menülerinize eklemektir. WordPress yönetici alanınıza giriş yapın ve şu adrese gidin: Görünüm »Menüler.

Daha sonra genişletmek için Bağlantı sekmesini tıklayın ve WordPress giriş bağlantınızı ve metninizi ekleyin. İşiniz bittiğinde, bu bağlantıyı menünüze eklemek için Menüye Ekle düğmesini tıklayın. Ayrıca Menüyü Kaydet düğmesini tıklamayı unutmayın.

Gezinme menüsünde giriş sayfasına bağlantı ekle

İkinci seçenek Meta adlı varsayılan widget’ı kullanmaktır. Bu widget, giriş sayfasına bir bağlantı, sitenizin RSS yayınlarına ve WordPress.org web sitesine bir bağlantı ekler.

İle başlayın Görünüm »Widget’lar meta widget’ı web sitenizin kenar çubuğuna veya widget’a hazır alanına sürükleyin. Meta widget’ı kullanmak istemiyorsanız, burada Menü widget’ını da kullanabilirsiniz.

WordPress giriş bağlantısını altbilgiye, kenar çubuğuna veya temel olarak temanızdaki widget’a hazır diğer alanlara ekleyebilirsiniz.

WordPress kenar çubuğuna meta widget ekleme

WordPress’te Giriş Sayfasını Atlamak için Beni Hatırla’yı kullanın

WordPress giriş sayfanızda Beni hatırla etiketli bir onay kutusu vardır. Oturum açmadan önce bu kutuyu işaretlediğinizde, sonraki 14 günlük ziyaretinizde veya tarayıcınızın çerez ayarlarında oturum açmadan doğrudan yönetici alanına erişmenizi sağlar..

Beni hatırla onay kutusu

Giriş sırasında ‘Beni hatırla’ seçeneğini işaretlemeyi unutursanız, Beni Her Zaman Hatırla eklentisini yükleyebilirsiniz. WordPress’e her giriş yaptığınızda beni hatırla onay kutusunu otomatik olarak işaretleyecektir.

WordPress’e Özel WordPress Giriş Formu Nasıl Eklenir

Kenar çubuğu giriş formu

WordPress sitenizde birden fazla kullanıcınız varsa, kenar çubuğunuza WordPress giriş formu eklemek veya sitenizin tasarımı ve temasıyla eşleşen özel bir giriş sayfası oluşturmak mantıklıdır.

Bunu yapmanın birden çok yolu vardır, ancak Theme My Login eklentisini kullanmanızı öneririz.

Özel giriş sayfaları oluşturmanıza olanak tanır ve ayrıca bir kenar çubuğu giriş widget’ıyla birlikte gelir. Widget’ı web sitenizin kenar çubuğuna eklemeniz yeterlidir, bir giriş formu görüntülenir.

WPForms’u kendi özel giriş formlarınızı oluşturmak için de kullanabilirsiniz. En iyi WordPress iletişim formu eklentisidir ve kolayca giriş formları oluşturmanıza ve bunları web sitenizde herhangi bir yere eklemenize izin verir.

Ayrıntılı talimatlar için WordPress’te ön uç giriş sayfası ve widget’ları ekleme hakkındaki makalemize bakın.

Web Hosting Panonuzdan WordPress’e giriş yapın

Birçok WordPress barındırma şirketi, WordPress yönetici alanınıza doğrudan erişmek ve WordPress giriş sayfasını tamamen atlamak için kolay kısayollar sağlar.

Popüler barındırma panoları aracılığıyla WordPress’e nasıl giriş yapılacağı.

1. Bluehost’ta WordPress Giriş Kısayolu

Bluehost dünyanın en büyük hosting şirketlerinden biridir. WordPress sitenizi yönetmek için hızlı kısayollara sahip başlangıç ​​dostu bir kontrol paneli sunar.

Bluehost kontrol panelinize giriş yapın ve Sites Sitelerim ’sekmesine geçin. Buradan, barındırma hesabınıza yüklediğiniz tüm WordPress sitelerini göreceksiniz.

WordPress'e giriş yapın

Farenizi giriş yapmak istediğiniz siteye götürün ve then WordPress’e giriş ’düğmesini tıklayın.

2. SiteGround’da WordPress Giriş Kısayolu

SiteGround’un ayrıca WordPress sitenize giriş yapmak için hızlı bir kısayolu vardır.

SiteGround barındırma kontrol panelinize giriş yapın ve ardından üstteki “Web Siteleri” sekmesini tıklayın. Burada, barındırma hesabınızın altına yüklediğiniz web sitelerinin bir listesini göreceksiniz.

Giriş yapmak istediğiniz web sitesinin yanındaki ‘WordPress Kiti’ düğmesini tıklayın.

SiteGround gösterge tablosu

Bu, WordPress yönetici alanına giriş yapmak için bir düğme göreceğiniz bir açılır pencere görüntüler..

SiteGround WordPress giriş düğmesi

3. WP Motorunda WordPress Giriş Kısayolu

WP Engine, en iyi yönetilen WordPress hosting şirketleridir. Ayrıca sizi WordPress giriş URL’sine gönderen ancak otomatik olarak giriş yapmayan bir WordPress giriş kısayolu var.

WP Engine gösterge tablonuzu ziyaret edin ve ardından web sitenizi seçin. Siteye genel bakış sayfasında, sol sütunda WordPress giriş sayfası kısayolunu göreceksiniz.

WP Engine WordPress giriş kısayolu

WordPress Giriş Özelleştirmeleri ve Kaynakları

WordPress giriş özelleştirme ve yaygın hataları düzeltme hakkında çok sayıda makale yazdık.

Markanızla özel bir WordPress giriş sayfası oluşturmak istiyorsanız, WordPress Giriş Sayfasını nasıl özelleştireceğinizle ilgili kılavuzumuza göz atın (HTML / CSS gerekmez).

WordPress giriş formları kaba kuvvet saldırıları tarafından kötüye kullanılabilir. Web sitenizde bu tür saldırılarla karşılaşıyorsanız, sitenizi korumak için WordPress giriş ve kayıt formuna bir CAPTCHA ekleyebilirsiniz..

WordPress Giriş Hatalarında Sorun Giderme

Bazen, WordPress giriş sayfası ile ilgili garip hatalarla karşılaşabilirsiniz. Sorun giderme ipuçlarıyla birlikte bunlardan birkaçını ayrıntılı olarak ele aldık:

  • WordPress Giriş Sayfasını Yenileme ve Yeniden Yönlendirme Sorunu Nasıl Onarılır
  • WordPress Oturumu Kapatma Sorunu Nasıl Onarılır
  • WordPress’te Çok Fazla Yönlendirme Sorunu Nasıl Giderilir

Bu makalenin WordPress giriş bağlantınızı nasıl bulacağınızı öğrenmenize yardımcı olacağını umuyoruz. Ayrıca adım adım WordPress güvenlik kılavuzumuzu ve WordPress’i hızlandırma konusundaki nihai kılavuzumuzu görmek isteyebilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me