Bir Web Sitesi Nasıl Kodlanır (Tam Başlangıç ​​Kılavuzu)

Bir web sitesini nasıl kodlayacağınızı öğrenmek ister misiniz? Sahne arkasında, çoğu web sitesi kodu HTML, CSS ve JavaScript içerir.


Başlangıç ​​olarak, bu programlama dillerini (başlangıç ​​seviyesinde bile) öğrenmek saatlerce çalışma ve pratik gerektirir.

İşletme sahipleri için iyi haber, her türlü web sitesini (kod yazmadan) oluşturmanıza izin veren mükemmel araçlar olmasıdır..

Bu kapsamlı kılavuzda, sizin için tüm kodu oluşturan sürükle ve bırak araçlarını kullanarak bir web sitesinin nasıl kodlanacağını ele alacağız.

Bir web sitesini sıfırdan kodlamak isteyenler için, kod temellerini nasıl öğreneceğinizi paylaşacağız, böylece sadece bunu yapabilirsiniz.

Web Sitesi Nasıl Kodlanır (Başlangıç ​​Kılavuzu)

Web Sitesi Oluşturucuları ile Scratch’tan Bir Web Sitesini Kodlayın

İnternetin ilk günlerinde, bir web sitesi oluşturmak zor olurdu. Bunun nedeni, geliştiricilerin bir web sitesini sıfırdan kodlaması gerekti..

İşletme sahiplerinin birisinin bir web sitesi oluşturması / kodlaması için binlerce dolar ödemekten başka seçeneği yoktu.

Web sitesi oluşturucuları tanıtılsa bile, birçok işletme web sitelerini oluşturmak için profesyonel geliştiriciler kiralamayı tercih etti, çünkü bu araçlar aynı kaliteyi sunamadı.

Ancak 2020’de bu durum değişti.

Birçok geliştirici, şimdi web sitesi oluşturma sürecini hızlandırmak için WordPress ve diğer CMS platformlarını (web sitesi oluşturucu çerçeveleri) kullanıyor.

İnternetteki tüm web sitelerinin% 62,9’undan fazlası bir web sitesi çerçevesi üzerine inşa edilmiştir, yani başka bir deyişle, geliştiricilerin çoğu artık sıfırdan web sitesi kodu yazmamaktadır.

Gerçek şu ki, vakaların% 95’inde, web sitesi oluşturucuları veya kod içermeyen çözümlere sahip bir web sitesi kadar iyi bir web sitesi oluşturabilirsiniz..

Zaman en değerli varlığımız olduğundan, sizin için kod yazımı yapan araçları kullanarak bir web sitesini kodlamanın en hızlı yollarını göstereceğiz (yöntem 1 ve yöntem 2 bunu kapsayacaktır).

Yöntem 3’te, bir web sitesini sıfırdan nasıl kodlayacağınızla ilgili kaynakları paylaşacağız. Programlamayı öğrenmek isteyen öğrenciler için harika.

Bununla birlikte, bir web sitesini nasıl kodlayacağınıza bir göz atalım.

1. Özel Web Sitesini WordPress ile Kodlama

WordPress, internetteki tüm web sitelerinin% 35’inden fazlasını güçlendirdiği için en popüler web sitesi oluşturucu platformudur.

Kod yazmayı öğrenmeden sıfırdan özel bir web sitesi oluşturmanıza izin veren birden fazla araçla birlikte gelir.

1 numaralı seçimimiz Beaver Builder çerçevesi.

Beaver Builder temasının web sitesi

WordPress’i kullanmaya başlamak için bir alan adına ve web barındırma işlemine ihtiyacınız olacaktır. Bluehost kullanmanızı öneririz. Okuyucularımıza ücretsiz alan adı ve barındırmada% 60 indirim (2,75 $ / ay) sunuyorlar.

Bazı alternatiflere bakmak isterseniz, SiteGround’u veya bu diğer en iyi WordPress barındırma şirketlerinden birini öneririz.

Bir alan adınız ve barındırma işleminden sonra bir sonraki adım WordPress’i yüklemektir (doğru yol).

Ardından, Beaver Builder eklentisini edinmeniz gerekecek. WordPress için en iyi WordPress sürükle ve bırak sayfa oluşturucusudur. Hatta kendi özel WordPress temanızı sıfırdan oluşturmak için bile kullanabilirsiniz.

Yeni başlayanlar için kolay, ancak geliştiriciler için yeterince güçlü olan bir sürükle ve bırak arayüzü ile birlikte gelir.

Beaver Builder'da ana sayfayı düzenleme

Bu nedenle birçok profesyonel geliştirici bunu dünya çapında kullanıyor. WP Engine (100 milyon $ ‘dan fazla gelir) gibi büyük şirketlerdeki geliştiriciler bile, hızlı dağıtım ve özelleştirmeye izin verdiği için ana web sitelerini oluşturmak için Beaver Builder’ı kullanıyor.

Beaver Builder Alternatifleri

Kullanabileceğiniz başka popüler WordPress sayfa oluşturucuları da vardır. Yeni başlayanlar için kodu yazmadan bir web sitesini sıfırdan kodlamak için en iyi seçimlerimiz.

  • Divi Builder – Sürükleyip bırakma teması ve sayfa oluşturucu
  • Elementor – Sayfa oluşturucuyu sürükleyip bırakın
  • Astra – Tek tıklamayla yükleyebileceğiniz hazır başlangıç ​​web siteleriyle birlikte gelen son derece özelleştirilebilir tema.

WordPress’e karşı önyargılıyken, platformun popülaritesi kendisi için konuşuyor. Birçok büyük şirket WordPress’i BBC, Microsoft, Facebook, The New York Times, vb..

2. Bir Web Sitesini Sabit Kişinin Web Sitesi Oluşturucusu ile kodlayın

Constant Contact'ın web sitesi oluşturucusu

Bir alan adı edinme, WordPress gibi çeşitli yazılımları barındırma ve yükleme zahmetini istemiyorsanız, Constant Contact web sitesi oluşturucusunu kullanabilirsiniz.

Basit işletme web siteleri ve çevrimiçi mağazalar oluşturmak için harika bir platformdur. Hatta sürece yardımcı olan A.I’leri bile var.

Sürekli İletişim sınırlı bir ücretsiz plan sunar. Bu, Constant Contact markalı bir alan adı ile birlikte gelir. Başlangıç ​​planlarının bir parçası olarak ücretsiz bir özel alan adı (ör. Wpbeginner.com) sunarlar.

Sürekli İletişim, basit soruları yanıtlayarak web sitenizi oluşturmanıza yardımcı olmak için AI (Yapay Zeka) kullanır. Tabii ki, sürükle ve bırak arayüzlerini kullanarak istediğiniz kadar özelleştirebilirsiniz.

Sabit Kontak tasarım arayüzü

Güncellemeler, güvenlik veya yedeklemeler hakkında endişelenmenize gerek yoktur. Sürekli İletişim sizin için bunların hepsini halleder. Ayrıca 7/24 sohbet, e-posta ve telefon desteği sunar.

Sürekli İletişim Alternatifleri

Orada bir çok farklı hepsi bir arada çözümler var. Sürekli İletişim dışında, WordPress olmayan kolay web sitesi oluşturucuları için en iyi seçimlerimiz.

  • Gator by HostGator – Sürükle ve bırak araçları ve şablonlarıyla tamamen barındırılan web sitesi oluşturucu.
  • Domain.com Web Sitesi Oluşturucu – Her tür web sitesi için düzinelerce güzel şablon barındıran web sitesi oluşturucu
  • BigCommerce – e-Ticaret mağazaları oluşturmak için tamamen barındırılan web sitesi oluşturucu.

Daha fazla seçenek için en iyi web sitesi oluşturucularının artıları ve eksileriyle karşılaştırmamıza bakın.

3. Bir Web Sitesini Sıfırdan Kodlamayı Öğrenin

Öğrenciyseniz ve bir web sitesini sıfırdan nasıl kodlayacağınızı öğrenmek istiyorsanız, HTML5, CSS3 ve daha fazlası gibi web geliştirme esaslarını anlamanız gerekir..

Orada çok sayıda ücretsiz ve ücretli kurs olsa da, bulduğumuz en iyisi Kod Akademisi.

Tamamlanması yaklaşık 9 saat sürer, ancak sonunda, duyarlı bir web sitesini HTML, CSS ve Bootstrap kullanarak sıfırdan kodlamayı öğrenmiş olursunuz.

Kursu bitirdikten sonra bile, web sitelerini sıfırdan kodlamada gerçekten verimli olabilmeniz için saatlerce pratiğe ihtiyacınız olacak.

Bu makalenin bir web sitesini nasıl kodlayacağınızı öğrenmenize yardımcı olacağını umuyoruz. Ayrıca, serbest çalışanlar, tasarımcılar ve geliştiriciler için web sitesi trafiğinin ve en iyi araçların nasıl artırılacağına ilişkin kılavuzumuzu görmek isteyebilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me