Çok Dilde WordPress Sitesi Nasıl Kolayca Oluşturulur

WordPress sitenizi birden çok dilde çevirmek ister misiniz??


WordPress, internetteki tüm web sitelerinin% 35’inden fazlasını güçlendirir. Birçoğu İngilizce olmayan veya çok dilli kitlelere hizmet veriyor.

Bu makalede, çok dilli bir WordPress sitesinin nasıl kolayca oluşturulacağını göstereceğiz. Üç farklı çözümü ele alacağız, böylece sizin için en uygun olanı seçebilirsiniz.

Her çözümle WordPress yayınlarınızı, sayfalarınızı, etiketlerinizi, kategorilerinizi ve temalarınızı istediğiniz sayıda dile kolayca çevirebileceksiniz.

Çok dilli bir WordPress sitesi oluşturma

Çok Dilli WordPress Web Sitesi Nedir??

Çok dilli bir WordPress web sitesi aynı içeriği birden çok dilde sunar. Kullanıcıları bölgelerine göre otomatik olarak bir dile yönlendirebilir veya kullanıcılar bir açılır bağlantı kullanarak tercih ettikleri dili seçebilir.

Çok dilli bir web sitesi oluşturmak için kullanılan birkaç farklı yaklaşım vardır.

İlk yaklaşım, tüm çevirmenleri insan çevirmenlerin yardımıyla manuel olarak seçtiğiniz dillere çevirmenize izin verir.

İkinci yöntem aslında çok dilli bir site oluşturmaz, ancak otomatik çeviri hizmetlerini kullanarak mevcut içeriğinizin makine çevirilerini kullanır.

Ancak Google Çeviri, web sitesi çevirisi için yeni hesapları desteklemeyi durdurdu. Diğer seçenekler ya ücretsiz değil ya da kalitesi çok iyi değil.

İçeriğinizi manuel olarak çevirmenin çok daha iyi bir yaklaşım olduğunu söylemeye gerek yok. Bu, web sitenizde kaliteyi korumanıza olanak tanır. İçeriği kendiniz çevirebilir veya bunu yapmak için profesyonelleri işe alabilirsiniz.

WordPress Çok Dilli Eklentiyi Seçme

Web sitenizi birden çok dile çevirmek için kullanabileceğiniz birkaç WordPress eklentisi vardır. Kullanıcılarınız için işleri gereksiz yere zorlaştırmadan çevirileri kolayca yönetmenize yardımcı olacak bir eklenti seçmeniz gerekiyor.

Bu kılavuzda, en iyi WordPress çok dilli eklentilerinden üçünü nasıl kuracağınıza ilişkin adım adım talimatlarla göstereceğiz.

Hangi eklentiyi kullandığınızı biliyorsanız, doğrudan talimatlara atlayabilirsiniz.

  Üçü de, çok dilli sağlam bir web sitesi yapmak için ihtiyaç duyacağınız gerekli özelliklerle birlikte gelir.

  • Yayınları, sayfaları, ürünleri ve diğer yayın türlerini çevirmenize olanak tanır
  • Kategorilerinizi, etiketlerinizi, eklentilerinizi ve temalarınızı kolayca çevirebilirsiniz
  • Her dil için SEO dostu URL’ler ayarlamanızı sağlar

  Bununla birlikte, başlayalım.

  1. TranslatePress Kullanarak Çok Dilde WordPress Web Sitesi Oluşturun

  TranslatePress, piyasadaki en iyi WordPress çeviri eklentilerinden biridir. Bu kılavuzda belirtilen diğer çözümlerden biraz farklı.

  Normalde, çok dilli eklentiler, çevirmek için aynı makalenin birden çok sürümünü oluşturmanızı ister. TranslatePress aynı anda çeviri oluşturmanıza izin verir.

  Ayrıca, web sitenizin tüm görsel yönlerini çevirmek için canlı bir düzenleyici kullanmanızı sağlar.

  En önemlisi, makine ve insan çevirilerini birleştirebilirsiniz. Bu, makine çevirileri oluşturmak ve yalnızca yapay zekanın kaçırdığı parçaları geliştirmek için Google Translate veya benzer AI destekli araçları kullanabileceğiniz anlamına gelir.

  Yapmanız gereken ilk şey, TranslatePress eklentisini yüklemek ve etkinleştirmektir. Daha fazla ayrıntı için, bir WordPress eklentisinin nasıl kurulacağına ilişkin adım adım kılavuzumuza bakın.

  Web sitenizi birden fazla dile çevirmek istiyorsanız, ‘Ekstra Diller’ eklentisini de yüklemeniz gerekir. Bunu, TranslatePress web sitesinde hesabınızın altındaki eklentileri indir düğmesinden yapabilirsiniz..

  Eklentileri indir

  Eklentiyi indirdikten sonra, diğer WordPress eklentileri gibi yükleyebilir ve etkinleştirebilirsiniz.

  Etkinleştirildikten sonra ziyaret etmeniz gerekir Ayarlar »TranslatePress eklenti ayarlarını yapılandırma sayfası.

  Lisans ekle

  İlk olarak, lisans sekmesine geçmeniz ve lisans anahtarınızı girmeniz gerekir. Bu bilgileri hesabınızın altında TranslatePress web sitesinde bulabilirsiniz.

  Bundan sonra, diğer ayarları yapmak için Genel ayarlar sekmesine geçmeniz gerekir.

  TranslatePress ayarları

  Sayfadaki ilk seçenek, web sitenizin varsayılan dilini ve web sitenizi çevirmek istediğiniz dilleri seçmektir.

  Ardından, dil adlarını ana dilde görüntülemek isteyip istemediğinizi seçmeniz gerekir. Varsayılan seçenek “Hayır” dır; bu, dil adlarının varsayılan dilde gösterileceği anlamına gelir.

  Bundan sonra, URL’de varsayılan dil adını alt dizin olarak görüntülemek isteyip istemediğinizi seçmeniz gerekir. Örneğin, http://example.com/tr/.

  Varsayılan seçim Hayır’dır; bu, URL’de alt ad olarak yalnızca diğer dillerin dil adına sahip olacağı anlamına gelir. En iyi SEO için bu ayarı olduğu gibi bırakmanızı öneririz.

  TranslatePress ayarları

  Bu sizi bir sonraki ‘Özel bağlantılarda dili zorla’ ayarına getirir. Varsayılan seçenek ‘Evet’tir, çünkü bu, URL’leri daha SEO dostu hale getiren çevrilmiş diller için özel bağlantıları değiştirir.

  Ardından, otomatik çeviriler için Google Çeviri’yi kullanmak isteyip istemediğinizi seçmeniz gerekir. Varsayılan seçim “Hayır” dır, ancak Google Çeviri’yi kullanmak istiyorsanız bunu değiştirebilirsiniz.

  Bir sonraki seçenekte bir Google Çeviri API’sı anahtarı sağlamanız gerekir. Seçeneğin altında, nasıl edinebileceğinizle ilgili talimatları gösteren bir bağlantı bulacaksınız.

  Son olarak, web sitenizde dil değiştiriciyi nasıl görüntülemek istediğinize ilişkin seçeneklere geleceksiniz. TranslatePress size üç seçenek sunar.

  Bir kısa kod kullanabilir, navigasyon menünüze değiştirici ekleyebilir veya kayan bir menü görüntüleyebilirsiniz. Bu makalenin ilerleyen bölümlerinde dil değiştiriciyi web sitenize nasıl ekleyeceğinizi göstereceğiz.

  Devam edin ve ayarlarınızı kaydetmek için “Değişiklikleri Kaydet” düğmesini tıklayın.

  Web Sitesi İçeriğinizi Çeviri

  Web sitenizi çevirmek için eklentinin ayarlar sayfasındaki Site Siteyi Çevir ’sekmesini veya WordPress yönetici çubuğunuzdaki düğmeyi tıklamanız yeterlidir..

  Siteyi çevir düğmesi

  Bu, canlı çeviri düzenleyicisini yeni bir tarayıcı sekmesinde açar.

  Bu canlı düzenleyicide, sağ bölmedeki web sitenizdeki herhangi bir metni tıklayabilirsiniz ve TranslatePress çeviri yapmak için sol sütuna yükleyecektir.

  Çeviri sitesi TranslatePress

  Şimdi dizeyi çevirmek istediğiniz dili tıklayın ve ardından çevirinizi sağlayın.

  Çeviriyi girdikten sonra, üstteki “Çeviriyi Kaydet” düğmesini ve ardından bir sonraki düğmeyi tıklayın. TranslatePress, çevirmeniz için sayfada bir sonraki dizeyi otomatik olarak yükleyecektir.

  Ayrıca, varsayılan dilinizin altındaki açılır menüyü tıklamanız yeterlidir; sayfadaki çevrilebilir metin dizelerinin listesini gösterir. Bir dize seçip çevirisini sağlayabilirsiniz.

  Sayfadaki dizeleri seçme ve çevirme

  Herhangi bir sayfadaki tüm içeriği çevirebilirsiniz. Buna gezinme menüleri, düğmeler, kenar çubuğu widget’ları, meta metin ve daha fazlası dahildir.

  Ekrandaki bağlantılara tıklayarak herhangi bir sayfayı ziyaret edebilir ve o sayfayı çevirmeye başlayabilirsiniz.

  TranslatePress, oturum açtığınızda anında herhangi bir sayfayı çevirmeye veya sitenizde yayın göndermenize olanak tanır. Canlı düzenleyiciye girmek için üstteki “Sayfayı Çevir” düğmesini tıklamanız yeterlidir.

  Herhangi bir sayfayı çevirmeye başla

  Bir dizgiyi çevirdikten sonra, eklenti onu başka yerlerde sizin için otomatik olarak çevirir. Örneğin, bir yayın başlığını çevirdiyseniz kenar çubuğu widget’larınızdaki yayın başlığı otomatik olarak çevrilir.

  Web Sitenize Dil Değiştirici Ekleme

  Dil değiştirici, web sitenizin ziyaretçilerinin web sitenizi ziyaret ettiklerinde bir dil seçmelerine olanak tanır. Sitenizde kullanılabilen dilleri belirtmek için genellikle her ülkenin bayrağını görüntüler.

  TranslatePress, bir kısa kod kullanarak, gezinme menüsü öğesi olarak veya kayan banner olarak dil değiştirici eklemenize olanak tanır. Dil değiştirici bayraklar, dil adları veya her ikisi olarak görüntülenebilir.

  WordPress’e kısa kod kullanarak dil değiştirici ekleme

  Sadece eklemelisin [Dil-değiştirici] dil değiştiriciyi görüntülemek istediğiniz yayınlara, sayfalara veya kenar çubuğu widget’ına kısa kod.

  Kısa kod değiştirici

  WordPress gezinme menünüze dil değiştirici ekleme

  Sadece Görünüm »Menüler sayfasına gidin ve sol sütundaki “Dil Değiştirici” sekmesini tıklayın. Şimdi görüntülemek istediğiniz dilleri seçin ve menü menüsüne ekle düğmesine tıklayın.

  WordPress gezinme menülerine dil değiştirici ekleme

  Artık WordPress gezinme menünüze eklenen dilleri göreceksiniz. Değişikliklerinizi kaydetmek için ‘Kaydet Menüsü’ düğmesini tıklamayı unutmayın.

  Test sitemizde şöyle görünüyordu:

  Gezinme menüsünde dil değiştirici

  Kayan dil değiştirici ekleme

  Eklentinin ayarlar sayfasına gidin ve dil değiştirici bölümüne gidin. Buradan ‘Kayan dil seçimi’ seçeneğinin yanındaki kutunun işaretli olduğundan emin olun.

  Kayan dil değiştirici

  Ayarlarınızı kaydetmek için değişiklikleri kaydet düğmesini tıklamayı unutmayın.

  Artık web sitenizi ziyaret ederek web sitenizdeki her sayfanın altında yüzen dil değiştiriciyi görebilirsiniz..

  Kayan dil değiştirici

  2. WPML Kullanarak Çok Dilde WordPress Web Sitesi Oluşturun

  WPML (WordPress Çok dilli kısaltması), en eski ve en popüler WordPress çok dilli eklentilerden biridir.

  Yapmanız gereken ilk şey, WPML (WordPress Multi-language) eklentisini yüklemek ve etkinleştirmektir. Daha fazla ayrıntı için, bir WordPress eklentisinin nasıl kurulacağına ilişkin adım adım kılavuzumuza bakın.

  Etkinleştirildiğinde, eklenti WordPress menünüze ‘WPML’ etiketli yeni bir menü öğesi ekleyecektir. İlk kez tıkladığınızda eklentinin ayarlar sihirbazına yönlendirilirsiniz.

  WPML Kurulumu - Birincil dili seçin

  WPML, WordPress sitenizin dilini otomatik olarak algılar. İsterseniz şimdi buradan değiştirebilirsiniz.

  Bundan sonra devam etmek için bir sonraki düğmeye tıklayın.

  Bir sonraki ekranda, sitenizde etkinleştirmek istediğiniz dilleri seçmeniz istenecektir. Sitenize eklemek istediğiniz listeden dilleri seçmeniz yeterlidir.

  WPML seçme dilleri

  Gerekirse dilleri daha sonra istediğiniz zaman ekleyebilir veya kaldırabilirsiniz. Dilleri seçtikten sonra, İleri düğmesine tıklayın.

  Şimdi sitenize bir dil değiştirici eklemeniz istenecektir. Bu dil değiştirici, kullanıcılarınızın içeriği tercih ettikleri dilde görüntülemek için bir dil seçmelerine olanak tanır.

  WPML dil değiştirici

  WPML, içerik değiştiriciyi kenar çubuğu widget’ı olarak, gezinme menünüzde, düz bir listede veya altbilgi alanında otomatik olarak eklemenizi sağlar.

  Ardından, kullandığınız eklenti ve temalarla ilgili olarak WPML’ye bir uyumluluk raporu göndermek isteyip istemediğiniz sorulacaktır..

  WPML uyumluluk raporu

  Bu verileri WPML’ye göndermek isteyip istemediğinize karar vermek size bağlıdır..

  Son adım olarak, site anahtarınızı girmeniz istenecektir. Henüz bir tane oluşturmadıysanız, this Bu site için bir anahtar oluştur ’düğmesini tıklayabilirsiniz.

  WPML site anahtarı

  Bu sizi WPML web sitesine götürecektir. Burada, geldiğiniz siteyi WPML hesabınıza eklemeniz istenecektir..

  Siteniz eklendikten sonra site anahtarınıza ulaşmak için siteyi tıklayabilirsiniz. Bu anahtarı kopyalayıp WordPress sitenize yapıştırın.

  WPML kurulum sihirbazını başarıyla tamamladınız. Şimdi kurulumdan çıkmak için Son düğmesine tıklayabilirsiniz..

  WPML ile WordPress’e Çok Dilde İçerik Ekleme

  WPML, WordPress sitenizin her alanını birden çok dile çevirmeyi gerçekten kolaylaştırır.

  WordPress yayınlarınızı, sayfalarınızı, etiketlerinizi, kategorilerinizi ve temalarınızı istediğiniz sayıda dile kolayca çevirebileceksiniz.

  Çok Dilde Mesaj ve Sayfa Ekleme

  Mevcut yayınlarınızı görüntülemek için yayınlar menüsünü tıklamanız yeterlidir. Yazı başlıklarınızın yanındaki dil sütununu göreceksiniz.

  WPML yayınları ve sayfaları çevirme

  WPML, mevcut içeriğinizin sitenizin ana dilinde olduğunu varsayar. Yayınlarınızın yanındaki her dil için Ekle düğmeleri gösterilecektir. Bir yayını çevirmek için bir dilin altındaki ekle düğmesini tıklayın.

  Bir yayını düzenleyerek çevirileri de yönetebilirsiniz.

  Yazı düzenleme ekranında, çevirileri yönetmek için yeni ‘Dil’ meta kutusunu göreceksiniz.

  Bir yayını düzenlerken çevirileri yönetme

  WPML ayrıca web sitenizde çevirmen olarak çalışan kullanıcıları yönetmek için daha iyi bir yol sunar. Çok Dilli CMS Planlarını satın alırsanız, çeviri yönetimi modüllerini kullanabilirsiniz.

  Çeviri yönetimi modülü, WordPress sitenizdeki rolüne bakılmaksızın kullanıcıları çevirmen olarak eklemenizi sağlar. Çevirmen olarak abone bile ekleyebilirsiniz.

  Çevirmen ekleme
  Bu çevirmenler yayınları düzenlemek yerine doğrudan WPML’ye çeviri ekleyebilecek.

  Kategoriler ve Etiketler için Çeviri Ekleme

  WPML, kategorileri ve etiketleri veya kullanmış olabileceğiniz diğer özel sınıflandırmaları kolayca çevirmenize olanak tanır.

  Ziyaret etmek WPML »Taksonomi Çevirisi ve çevirmek istediğiniz özel sınıflamaları yükleyin.

  Örneğin: bu ekran görüntüsünde kategorileri seçtik ve örnek sitemizdeki tüm kategorileri görüntüledi.

  Kategorileri ve etiketleri çevirme

  Çeviriyi eklemek için sınıflandırma teriminin yanındaki ekle düğmesini tıklayın.

  Gezinme Menülerini Çevirme

  WordPress, sağlam bir navigasyon menü sistemi ile birlikte gelir. WPML tıpkı yayınları veya sınıflandırmaları çevirdiğiniz gibi tercüme etmenizi sağlar.

  Ziyaret etmek Görünüm »Menüler tıklayın. Birden fazla menünüz varsa, çevirmek istediğiniz menüyü seçin.

  Sağ sütunda, sitenizde etkinleştirilmiş diğer dillere çevirmek için bağlantılar içeren menünüzü göreceksiniz.

  Menus Çevirileri:

  Bir dile tıkladığınızda o dil için yeni bir menü oluşturulur. Birincil dil menünüzle aynı menü öğelerini eklemeniz gerekir.

  Yazılarınız ve sayfalarınız gezinme menülerinde varsa, önce onları çevirmeniz gerekir. Bundan sonra, düzenleme menüsü ekranlarındaki soldaki sekmelerden ekleyebilirsiniz..

  Menünüzü kaydetmek için Kaydet düğmesini tıklamayı unutmayın.

  Çeviri Temaları, Eklentiler, & WPML ile Diğer Metinler

  WPML çok dilli CMS, temaların ve eklentilerin resmi çevirileri arasında seçim yapmanıza veya kendi dize çeviricisini kullanmanıza izin verir.

  Adresine git WPML »Temalar ve eklentilerin yerelleştirilmesi sayfa.

  WPML temaları ve eklenti çevirileri

  Varsayılan olarak, WPML varsa eklentinizin çeviri dosyalarını arar ve kullanır.

  Ancak, WordPress temanız veya WordPress eklentileriniz kullandığınız dillere çevrilmediyse, WPML dizesi çeviri özelliğini kullanarak bunları çevirebilirsiniz.

  WPML string çevirileri

  Dizeleri yüklemek için temanızı veya eklentinizi tarayın ve ardından bu dizeleri çevirmeye başlayın.

  Bu modül ayrıca WordPress tarafından oluşturulan özel alanları, widget’ları ve diğer çevrilebilir dizeleri çevirmenize izin verecektir.

  3. Polylang Kullanarak Çok Dilli WordPress Web Sitesi Oluşturun

  Polylang, 500.000’den fazla etkin yüklemeye sahip ücretsiz bir WordPress çok dilli eklentidir. Premium sürümü satın almadan kolayca çok dilli bir web sitesi oluşturmanıza olanak tanır.

  Not: WooCommerce kullanıyorsanız veya desteğe ihtiyacınız varsa, Polylang Pro’ya yükseltmek veya WooCommerce eklentisini satın almak isteyebilirsiniz.

  Bu eğitim için eklentinin ücretsiz sürümünü kullanacağız.

  Yapmanız gereken ilk şey Polylang eklentisini kurmak ve etkinleştirmektir. Daha fazla ayrıntı için, bir WordPress eklentisinin nasıl kurulacağına ilişkin adım adım kılavuzumuza bakın.

  Etkinleştirildikten sonra ziyaret etmeniz gerekir Diller »Diller eklentiyi yapılandırmak için sayfa.

  Dil ekleme

  Dil ayarları sayfası üç sekmeye ayrılmıştır. İlk sekme “Diller” olarak etiketlenmiştir. Burası, sitenizde kullanmak istediğiniz dilleri eklediğiniz yerdir.

  Varsayılan dili eklemeniz ve kullanıcıların sitenizde seçebilecekleri diğer tüm dilleri seçmeniz gerekir.

  Dilleri ekledikten sonra “Dizeler Çevirileri” sekmesine geçin. Burada site başlığını, açıklamasını çevirmeniz ve ardından tarih ve saat biçimini seçmeniz gerekir.

  Web sitesi başlığını, açıklamasını ve tarih biçimini çevirin

  Sonra, ziyaret etmelisin Diller »Ayarlar sayfa. Buradan diller için URL ayarlarını yapabilir ve SEO dostu URL’ler ayarlayabilirsiniz.

  Polylang ayarları

  İşiniz bittiğinde, ayarlarınızı kaydetmek için değişiklikleri kaydet düğmesini tıklayın.

  Polylang ile WordPress’te İçerik Çevirme

  Polylang, farklı dillerde içerik eklemeyi çok kolaylaştırır. Yeni bir yazı / sayfa oluşturun veya mevcut bir yayını düzenleyin. Yazı düzenleme ekranında, dil meta kutusunu göreceksiniz.

  Polylang'a çok dilli içerik ekleme

  Varsayılan diliniz otomatik olarak seçilir, böylece önce varsayılan dilinizde içerik ekleyebilir ve sonra başkalarına çevirebilirsiniz.

  Çeviri yapmak için bir dilin yanındaki + düğmesini tıklamanız ve ardından o dil için içerik eklemeniz gerekir.

  Polylang çevirileri

  İşlemi tüm diller için tekrarlayın. İşiniz bittiğinde, yayınlarınızı ve sayfalarınızı yayınlayabilirsiniz.

  Kategorileri, Etiketleri ve Özel Taksonomileri Çevirme

  Ayrıca kategorileri ve etiketleri veya kullandığınız özel sınıflandırmaları da çevirebilirsiniz.

  Kategorileri çevirmek istiyorsanız şu adrese gidin: Mesajlar »Kategoriler.

  Çeviri kategorileri

  Varsayılan dilinizde bir kategori ekleyin ve ardından çeviri eklemeye başlamak için her dilin artı simgesine tıklayın.

  WordPress Sitenizde Dil Değiştiriciyi Görüntüleme

  Bir dil değiştirici eklemek, kullanıcıların sitenizi görüntülerken bir dil seçmelerine olanak tanır. Polylang süper basitleştirir. Sadece git Görünüm »Widget’lar ve dil değiştirici widget’ını kenar çubuğunuza veya widget’a hazır başka bir alana ekleyin.

  Polylang dil değiştirici widget'ı

  Bir açılır menü seçebilir veya bayraklı dil adları kullanabilirsiniz. İşiniz bittiğinde, widget ayarlarınızı kaydetmek için kaydet düğmesini tıklayın.

  Artık dil değiştiricinin nasıl çalıştığını görmek için sitenizi önizleyebilirsiniz.

  Dil değiştirici önizlemesi

  Çok Dilli WordPress Sitesi Oluşturma Hakkında SSS

  Binlerce yeni başlayanın web sitelerini başlatmasına yardımcı olduktan sonra, çok dilli bir web sitesi yapma hakkında bir veya iki şey biliyoruz. Çok dilli WordPress web siteleri hakkında bize sorulan en önemli sorulardan bazıları aşağıdadır.

  1. Hangi WordPress çok dilli eklentisi en iyisidir?

  Bu kılavuzda belirtilen üç eklenti de en iyisidir. Bununla birlikte, bazı yönlerden biraz farklıdırlar.

  Daha kolay bir çözüm arayan bir acemiyseniz, TranslatePress kullanmanızı öneririz. Canlı editörü çevirileri kolaylaştırır.

  Gelişmiş kullanıcılar ve e-Ticaret web siteleri, WPML’yi ihtiyaçları için daha kapsamlı bulabilir. Son olarak, ücretsiz bir çözüm arıyorsanız, Polylang sizin için en iyi seçenektir.

  2. Kullanıcılar için WordPress yönetici alanımı nasıl çevirebilirim??

  WordPress, web sitenizdeki her kullanıcının yönetici arayüz dilini seçmesine izin verir. Sadece kullanıcı profillerini düzenlemeleri gerekiyor ve orada dil seçme seçeneğini bulacaklar.

  Kullanıcı dili

  3. WordPress temamı nasıl tercüme ederim??

  Her üç eklenti de tema çevirilerini otomatik olarak getirmenizi sağlar. Ayrıca, bir WordPress temasını kendiniz bulabilir ve çevirebilir ve ardından çeviri dosyalarını web sitenize yükleyebilirsiniz.

  4. Bir WordPress eklentisini nasıl çevirebilirim?

  En iyi WordPress eklentilerinin çoğu çeviriye hazırdır. Ancak, tüm dillere çevrilmeyebilirler. TranslatePress ve WPML, eklenti arayüzündeki dizeleri kolayca çevirmenize izin verir.

  Ayrıca WordPress eklentilerini kendi başınıza çevirebilir ve çevirileri web sitenize manuel olarak yükleyebilirsiniz..

  Bu makalenin, bir profesyonel gibi çok dilli bir WordPress sitesi oluşturmayı öğrenmenize yardımcı olmasını umuyoruz. Ayrıca, web sitenize nasıl daha fazla trafik çekebileceğinizle ilgili kılavuzumuzu görmek isteyebilirsiniz.

  Jeffrey Wilson Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
   Like this post? Please share to your friends:
   Adblock
   detector
   map