DOĞRU YOL E-posta Haber Bülteni Nasıl Oluşturulur (Adım Adım)

Web siteniz, blogunuz veya e-Ticaret işiniz için bir e-posta bülteni oluşturmak istiyor musunuz??


Bir e-posta bülteni, kullanıcılarınızla iletişim halinde kalmanıza, onları web sitenize geri getirmenize ve müşterilere dönüştürmenize yardımcı olur.

Zorluk şu ki, birçok yeni başlayan bir e-posta bülteni başlatmakta zorlanıyor. Temelde çok teknik veya zaman alıcı olacağını düşünüyorlar.

10 yıl önce durum böyleydi, ama şimdi bir e-posta bülteni oluşturmak o kadar kolay ki, teknik olmayan bir kişi bile bunu yapabilir!

1 milyondan fazla abonesi olan bir e-posta bülteni oluşturduktan sonra, adım adım talimatlar içeren bir e-posta bültenini nasıl başlatacağınıza dair nihai bir rehber oluşturmaya karar verdik.

Amacımız işlem boyunca ilerlemenize ve e-posta bülteninizi DOĞRU şekilde ayarlamanıza yardımcı olmaktır.

Kolayca bülten oluşturma

Bu kapsamlı bir rehber olduğundan, daha kolay gezinme için bir içerik tablosu ekledik.

  E-posta Haber Bülteni nedir?

  E-posta bülteni, ürününüz, işletmeniz veya kâr amacı gütmeyen kuruluşunuzla ilgili haberler, ipuçları ve güncellemeler göndermenizi sağlayan bir çevrimiçi iletişim şeklidir..

  Bu güncellemeleri almak için kullanıcıların e-posta adreslerini sağlayarak e-posta listenize katılmaları gerekir. Bu kullanıcılara abone, potansiyel müşteri veya kişi adı verilir.

  Kuruluşlar ve kişiler e-posta bültenlerini birçok farklı şekilde kullanır. Örneğin, işletmeler kullanıcılara ürün bilgileri, yeni gelenler ve en son güncellemeleri göndermek için e-posta bültenlerini kullanır.

  Web siteleri ve bloglar, içerik güncellemeleri göndermek, trafiği artırmak ve sadık bir takip oluşturmak için e-posta bültenlerini kullanır.

  Neden E-posta Haber Bülteni Başlat??

  Bugün web sitenizi ziyaret eden kullanıcıların% 75’inden fazlasının bir daha asla bulamayacağını biliyor muydunuz??

  Bu senin hatan değil, sadece internet çok büyük ve çok fazla içerik var.

  Bir e-posta bülteni başlatmak, bu web sitesi ziyaretçilerini abonelere dönüştürmenize olanak tanır. E-posta bülteninize katıldıktan sonra bağlantıda kalarak web sitenize geri getirebilirsiniz.

  Temelde bir e-posta bülteni olmadan, potansiyel aboneleri ve müşterileri her gün kaybediyorsunuz.

  Şimdi şöyle düşünüyorsunuz: ‘Ya kullanıcılardan bizi sosyal medyada takip etmelerini istersek? Bu, bu kullanıcılarla iletişim kurmanın bir yolunu sağlamaz mı? ”

  Olur ve kesinlikle bir sosyal medya kurmalısınız. Ancak, bu sosyal medya platformlarına sahip değilsiniz.

  Facebook ve Twitter gibi sosyal medya devleri kitlenizin erişimini sınırlar. Daha da önemlisi, kullanıcılarınızın çoğu sosyal yayınlarını sık sık kontrol etmiyor olabilir.

  Öte yandan, insanlar e-posta gelen kutularını her gün birkaç kez kontrol etme eğilimindedir. Çoğu kullanıcı, e-postalar için bildirimleri açık olan bir mobil cihaz kullanır.

  Bu konu hakkında daha fazla bilgi için, e-posta bülteni oluşturmanın neden bu kadar önemli olduğuna dair makalemize bakın..

  Kimler E-posta Bültenini Başlatmalı?

  Kullanıcılarımızın çoğu bize genellikle işletmeleri, blogları veya organizasyonları için bir haber bülteni yapıp yapamayacaklarını soruyor. Cevabımız her zaman ‘Evet’.

  Yeni başlamış olsanız bile, bülteninizi 1. günden itibaren oluşturmaya başlamalısınız. Bunu her gün yapmıyorsanız, para, abone ve potansiyel müşterileri kaybediyorsunuz.

  E-posta pazarlaması, sektörünüzden, işletmenizden veya web sitenizin trafiğinden bağımsız olarak bir kazan-kazan durumudur.

  1. Küçük İşletmeler için E-posta Pazarlama

  İşletme web siteleri, sektörlerine veya boyutlarına bakılmaksızın, bülten oluşturmaktan her zaman yararlanabilir.

  Mevcut müşterileriniz, web sitesi ziyaretçileriniz ve potansiyel müşterilerinizle iletişim kurmanın en uygun maliyetli yoludur.

  Sony PlayStation Haber Bülteni kaydı

  2. E-ticaret Web Siteleri için E-posta Bülteni

  Bir araştırma, e-posta alıcılarının% 44’ünden fazlasının bir promosyon e-postası nedeniyle en az bir satın alma işlemi gerçekleştirdiğini buldu..

  Bir çevrimiçi mağaza işletiyorsanız, e-posta pazarlaması, terk edilmiş alışveriş sepetlerini ödeme yapan müşterilere dönüştürmek için en etkili araçtır.

  Uzun zamandır, e-Ticaret devleri, sıradan ziyaretçileri alıcılara dönüştürmek için e-postaları etkili bir şekilde kullanıyor.

  Terk edilmiş alışveriş sepeti e-postaları

  3. Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluşlar için E-posta Haber Bülteni

  Kâr amacı gütmeyen kuruluşların bağışlar, destek, etkinlikler ve daha fazlası için destekçilerine ulaşması gerekir. Sosyal medya, telefon ve fiziksel posta gibi diğer ortamların tümü e-posta pazarlamasından çok daha pahalıya mal oluyor.

  İnsan Hakları İzleme Örgütü haber bülteni kayıt formu

  Bir e-posta bülteni oluşturmak, kâr amacı gütmeyen kuruluşların genel halk, destekçiler ve bağışçılar ile iletişim halinde kalmasını sağlar.

  Kullanıcıların, destekledikleri kâr amacı gütmeyen kuruluşlardan gelen e-postaları açma olasılığı daha yüksektir. Aslında, binyılların% 49’u destekledikleri kuruluşlardan e-posta yoluyla güncelleme almayı tercih ediyor.

  Daha fazla bilgi edinmek için e-posta pazarlamasının kar amacı gütmeyen kuruluşlar için neden önemli olduğu hakkındaki bu makaleye bakın.

  4. Bloglar ve Haber Web Siteleri için E-posta Haber Bülteni

  Bir blog başlatmak veya içerik odaklı bir haber sitesi yapmak istiyorsanız, e-posta pazarlaması kitlenizi oluşturmanın en iyi yoludur. Tüm popüler internet pazarlamacılarının, etkileyicilerinin ve ünlü blogcuların e-posta listelerini aktif olarak oluşturduklarını göreceksiniz..

  Chris Brogan bülteni

  İşte nedeni:

  • Aksi takdirde bir daha asla web sitenize dönmeyecek kullanıcılara e-posta güncellemeleri gönderebilirsiniz.
  • Arama ve sosyal medya gibi üçüncü taraf platformlarına güvenmeden sadık okuyucu kitlesi oluşturuyorsunuz.
  • Arama motorlarını veya sosyal medyayı kontrol etmezsiniz. Arama sıralamalarınız düşebilir ve sosyal medya profilleriniz hiçbir nedenle askıya alınabilir. Öte yandan, e-posta listeniz size ait ve listeyi kullanma özgürlüğünüz var.

  5. Eğitim için E-posta Bültenleri

  Eğitim kurumları, meşgul bir öğrenci, öğretim üyesi, veliler ve yerel işletmeler topluluğunun desteğine ihtiyaç duyar. Para toplama, giriş, etkinlik veya diğer faaliyetler için olsun; E-posta, okulların ve kolejlerin ulaşabileceği en ucuz ve en doğrudan yoldur.

  California Üniversitesi haber bülteni kayıt formu

  Bunlar, e-posta bültenlerinin işletmelere, bireylere ve kar amacı gütmeyen kuruluşlara nasıl fayda sağlayabileceğine dair birkaç örnektir. Orada daha birçok örnek var, bu yüzden çoğu pazarlamacı e-posta pazarlama çevrimiçi başarılı olmak için çok önemli olduğuna inanıyor.

  Bununla birlikte, kendi işinizi ve markanızı büyütmek için bir e-posta bültenini nasıl kolayca başlatabileceğinize bir göz atalım.

  1. Adım. E-posta Bültenini Başlatma

  E-posta bülteninizi başlatmak için ihtiyacınız olan en önemli şey bir e-posta pazarlama servis sağlayıcısıdır. Bunlar, e-posta adreslerini toplamanızı ve toplu e-posta göndermenizi sağlayan şirketlerdir.

  Dünyada, sürekli iletişim, SendinBlue, AWeber, Drip, ConvertKit ve daha pek çok şey dahil yüzlerce e-posta pazarlama hizmeti var..

  Neredeyse tüm popüler e-posta pazarlama hizmetlerini denedikten sonra kullanıcılarımıza Sürekli İletişim kullanmalarını öneririz. Onlar dünyanın en popüler e-posta pazarlama servis sağlayıcılarından biridir ve destekleri insanların başlamasına yardımcı olmak için harika.

  Constant Contact, hızlı bir şekilde başlamanıza yardımcı olacak basit sürükle ve bırak araçlarıyla başlangıç ​​dostu bir e-posta pazarlama platformu sunar. Ayrıca gelişmiş e-posta listesi büyüme araçları, pazarlama otomasyonu, göz alıcı şablonlar ve daha fazlası var..

  İlk olarak, Constant Contact web sitesini ziyaret etmeniz ve kayıt düğmesini tıklamanız gerekir. 60 günlük ücretsiz deneme süreleri var (kredi kartı gerekmez).

  Sürekli İletişim Kaydı

  Düğmeyi tıkladığınızda, sizi hesabınızı oluşturmak için bilgi vermeniz gereken kayıt sayfasına götürür..

  Kayıt formunu doldurun

  Kaydı tamamladıktan sonra, Sabit Kontak kılavuzlu kuruluma yönlendirileceksiniz. Aşağıdaki makalede daha sonra nasıl ayarlayacağınızı göstereceğimiz için aşağıdaki “Bu adımı atla” yı tıklayın.

  Kurulum sihirbazını atla

  Artık Sürekli İletişim kontrol panelinize ulaşacaksınız. Burası, e-posta listelerinizi, abonelerinizi yöneteceğiniz ve e-posta bülteninizi göndereceğiniz yerdir..

  Sürekli İletişim gösterge tablosu

  Not: Sabit Kişi ücretsiz deneme hesabı yalnızca en fazla 100 e-posta göndermenize izin verir. Tüm güçlü özelliklere erişmek için ücretli planlarını satın almanız gerekecektir. WPBeginner kullanıcıları Constant Contact kupon kodumuzu kullanırken% 20 indirim kazanabilirler.

  Adım 2. E-posta Listesi Oluşturma

  E-posta listesi temel olarak abonelerinizin kişi listesidir. Bunu, e-posta bülteninizi almak için kaydolan tüm kullanıcıların e-posta adreslerini içeren bir iletişim defteri olarak düşünün.

  Kişilerinizi düzenli tutmak için bir e-posta listesi oluşturmanız gerekir.

  Üst menüden ‘Kişiler’ bağlantısını tıklayın ve ardından kenar çubuğundaki E-posta Listesi bağlantısını tıklayın.

  Yeni bir e-posta listesi oluşturma

  Bu sayfa tüm e-posta listelerinizi gösterecektir. Varsayılan olarak, Sabit Kişi sizin için “Genel İlgi” etiketli bir e-posta listesi oluşturur. Yeni bir e-posta listesi oluşturmak için a Yeni liste gir ’bağlantısını tıklamanız gerekir.

  E-posta listeniz için bir ad seçin

  Listeniz için bir ad girmeniz istenecektir. Buraya listeyi kolayca tanımlamanıza yardımcı olacak herhangi bir şey girebilirsiniz.

  Ardından, list Liste ekle ’düğmesini tıklayın, Sürekli İletişim sizin için listeyi oluşturacaktır.

  E-posta listesi oluşturuldu

  Bu e-posta listesini kullanmaya başlamak için listeye en az bir kişi eklemeniz gerekir. ‘Kişiler’ sayfasını ziyaret edip Contacts Kişi Ekle ’düğmesini tıklayarak listenize manuel olarak kişi ekleyebilirsiniz..

  E-posta listenize kişi ekleyin

  Bu, nasıl kişi eklemek istediğinizi soran bir açılır menü gösterecektir. Devam etmek için ‘Bir kişiye yaz’ seçeneğini seçmeniz gerekiyor.

  Bir sonraki ekranda iletişim bilgilerini girmeniz gerekiyor. Buraya kendi e-posta adreslerinizden birini ekleyebilirsiniz. Bu, e-posta kampanyalarınızı test etmenize olanak tanır.

  E-posta listenize bir kişi ekleme

  İletişim bilgilerinizi girdikten sonra, eklemek için kaydet düğmesine tıklayın. E-posta listeniz artık kullanıma hazır.

  Artık bir e-posta listesi oluşturduğunuza göre, bazı temel liste ayarlarını yapma zamanı.

  Adım 3. E-posta Listesi Ayarlarınızı Yapma

  Ayarlamak istediğiniz ilk şey bir hoş geldiniz e-postasıdır. Bu, kullanıcılarınıza e-posta bülteninize katıldıklarında gönderilen e-posta iletisidir..

  Başlayalım.

  İlk olarak, üst menüden ‘Kampanyalar’ bağlantısını ve ardından ‘Oluştur’ düğmesini tıklamanız gerekir.

  Hoş geldiniz e-posta kampanyası oluşturun

  Bu, bir e-posta kampanyası türü seçmenizin isteneceği bir açılır pencere görüntüler. Devam etmek için “E-posta Otomasyonu” nu tıklayın.

  E-posta otomasyon kampanyası

  Bundan sonra, e-posta otomasyon türünü seçmeniz gerekir. Devam etmek için ‘Hoş geldiniz e-postası’ seçeneğini tıklayın.

  Otomatik karşılama e-postasını seçin

  Ardından, e-postanız için bir şablon seçmeniz istenecektir. Oluşturucu size otomatik olarak başlangıç ​​noktası olarak kullanabileceğiniz ‘Hoş geldiniz e-postası’ şablonlarını gösterecektir.

  Hoş geldiniz e-posta şablonunu seçin

  Bir şablonu seçmek için tıklayın ve Sabit Kişinin sürükle ve bırak e-posta oluşturucusunda açın.

  Hoş geldiniz e-postası oluşturma

  Buradan hoş geldiniz e-posta bülten şablonunuzu tasarlayacaksınız.

  Kampanyanıza uygun bir başlık vererek başlayabilirsiniz, bu, ileride düzenlemeniz veya değiştirmeniz gerektiğinde kampanyayı tanımlamanıza yardımcı olur..

  Düzenlemek için sol üst köşedeki “Adsız…” bağlantısını tıklayın. Şimdi kampanyanız için bir ad girin, örneğin, hoş geldiniz e-postası, yeni kullanıcı kaydı, tanıtım vb..

  kampanya ismi

  Bundan sonra, e-posta şablonunu düzenlemeye başlayabilirsiniz. Sürükle ve bırak düzenleyicisidir, böylece öğeleri sol sütundan sürükleyip tuval üzerine bırakabilirsiniz. Ayrıca düzenlemek için e-postanın herhangi bir yerini gösterebilir ve tıklayabilirsiniz.

  Karşılama e-postanızı düzenlemek için işaretleyin ve tıklayın

  Logoyu kendinizle değiştirebilir, markanızla eşleştirmek için kendi başlık resminizi ekleyebilir, e-posta konusunu ve mesaj metnini ihtiyaçlarınıza göre özelleştirebilirsiniz.

  Tasarımdan memnun olduğunuzda, e-postanızı saklamak için ‘Kaydet’i ve ardından‘ Devam Et ’düğmesini tıklayın.

  E-posta oluşturucu şimdi sizden bir e-posta listesi seçmenizi isteyecektir. Devam edin ve önceki adımda oluşturduğunuz listeyi seçin. Bundan sonra, fiziksel adres formunu doldurun.

  Hoş geldiniz e-posta ayarları

  Birçok ülkede istenmeyen posta önleme yasaları nedeniyle, her bülten e-postasına fiziksel adres bilgileri eklemeniz gerekir. Bu, işletme adresiniz veya bir P.O. olabilir. Kutu.

  Son olarak, hoş geldiniz e-postanızı kaydetmek ve etkinleştirmek için ekranın sağ üst köşesindeki “Etkinleştir” düğmesini tıklayın.

  Hoş geldiniz e-posta kampanyası oluşturuldu

  “Hoş geldiniz e-postası” kampanyasını başarıyla oluşturdunuz. Bundan sonra, bülteninize katılan tüm yeni kullanıcılar bu e-postayı kaydolduktan sonra alacaklar.

  Etkili bir karşılama e-postası yazmayla ilgili bazı ipuçları

  Hoş geldiniz e-postalarının ortalama% 50’lik bir açık oranı vardır ve bu da gönderdiğiniz diğer e-posta bültenlerinden daha yüksektir.

  Yeni abonelerin sizden duyacağı ilk şey olacak. Bu onları etkileme fırsatınız, bu yüzden bir sonraki e-posta bülteninizi bekliyorlar.

  • Teşekkürler ve kullanıcılarınıza iletişim bilgilerini sizinle paylaştıkları için teşekkür ettiğinizi bildirin.
  • Sonra, kendinizi, işinizi ve ne yaptığınızı tanıtmak istersiniz. Kısa ve basit tutun.
  • Kullanıcılarınıza ne sıklıkta e-posta göndereceğinizi ve ne tür içerik ve teklifler beklemeleri gerektiğini bilmesini sağlayın.
  • Kullanıcılara e-posta listenize katılmaya teşvik ederseniz söz konusu bilgileri hoş geldiniz e-postanıza ekleyin.
  • Kullanıcıları markanıza tanıtmanın en iyi yolu, onları web sitenizdeki en yararlı içeriğe göndermektir. İçerik keşfetmelerine yardımcı olur ve katılım sağlar.

  Daha fazla ipucu için yeni aboneler için mükemmel karşılama e-postasını nasıl yazacağınıza ilişkin bu kılavuza bakın.

  4. Adım. Daha Fazla Abone Almak için Bülten Kayıt Formlarını Ayarlama

  Artık bir e-posta pazarlama platformuna kaydoldunuz ve e-posta listenizi ayarladınız. Onu tanıtmaya başlama zamanı.

  Daha fazla abone almanın en kolay yolu, haber bülteni kayıt formlarını web sitenize eklemektir. Genellikle, e-posta pazarlama hizmetinizde web sitenize ekleyebileceğiniz hazır kayıt formları bulunur..

  Bununla birlikte, bu kayıt formları iyi görünmüyor ve bazen onları yerleştirmek istediğiniz kaba sığmıyor.

  Bülten kayıt formlarını WordPress sitenize nasıl kolayca ekleyeceğinize bir göz atalım. Size iki yöntem göstereceğiz ve bunlardan birini veya her ikisini birlikte seçebilirsiniz.

  1. WPForms Lite Kullanarak Bülten Kayıt Formu Ekleyin (Ücretsiz)

  WPForms en iyi sürükle & WordPress’i eklentiden çıkarın. WPForms lite adında ücretsiz bir sürüme sahipler ve bu sürüm Sabit Kişi hesabınıza bağlanmak için yerleşik destek içeriyor.

  Bu, bülten kayıt formunuzu oluşturmak için WPForms’un sürükle ve bırak form oluşturucusunu kullanmanızı sağlar.

  Yapmanız gereken ilk şey WPForms Lite eklentisini yüklemek ve etkinleştirmektir. Daha fazla ayrıntı için, bir WordPress eklentisinin nasıl kurulacağına ilişkin adım adım kılavuzumuza bakın.

  Etkinleştirildikten sonra ziyaret etmeniz gerekir WPForms »Ayarlar sayfasına gidin ve “Entegrasyonlar” sekmesini tıklayın.

  WPForms entegrasyonları

  Burada Sabit İletişim entegrasyonunun listelendiğini göreceksiniz. Genişletmek için ‘Hesap Ekle’ düğmesini tıklamanız gerekir.

  Bu, Sabit Kişi hesabınızı WPForms’a bağlamak için gereken bilgileri gösterecektir. “Sürekli İletişim’e kaydolmak için burayı tıklayın” bağlantısını tıklayın.

  Sabit Kontağı WPForms'a Bağlama

  Bu sizi Constant Contact web sitesine götürecek bir açılır pencere açacaktır. WPForms’a Sabit Kişi hesabınıza erişim vermek için ‘İzin Ver’ düğmesini tıklayın.

  Erişime izin vermek

  Ardından, kopyalamanız gereken bir yetkilendirme kodu göreceksiniz.

  Yetki Kodu

  WPForms ayarları sayfasına geri dönün ve daha önce kopyaladığınız yetkilendirme kodunu girin. Bu entegrasyon için bir ad da vermeniz gerekiyor.

  Yetkilendirme kodu ekle

  Son olarak, “Sabit Kişiye Bağlan” düğmesini tıklayın.

  WPForms artık Sabit Kişi hesabınıza bağlanacak. Entegrasyonun yanında bir ‘Bağlı’ etiketi göreceksiniz.

  Sabit Kontak bağlı

  Artık WPForms’u kullanarak bülten kayıt formunuzu oluşturmaya hazırsınız.

  Sadece üzerine gidin WPForms »Yeni Ekle oluşturucu arabirimini başlatmak için bir sayfa.

  Bülten kayıt formu oluşturma

  Formunuz için bir başlık girin ve ardından ‘Bülten kayıt formu’ şablonunu tıklayın.

  Bu, forma önceden eklenmiş gerekli alanların bulunduğu okunmuş bir kayıt formu yükleyecektir.

  Bülten kayıt formunu düzenleme

  Form alanlarını düzenlemek, alan etiketlerini değiştirmek ve gerekirse sol sütundan daha fazla alan eklemek için işaretleyebilir ve tıklayabilirsiniz..

  Formdan memnun kaldığınızda, sürekli iletişim ile entegre etmek için Pazarlama sekmesine tıklamanız gerekir..

  Yeni bağlantı ekle

  Sabit Kişi sekmesine tıklayın ve ardından Connection Bağlantı Ekle ’düğmesine tıklayın. Bu bağlantı için bir başlık girmeniz istenecektir. Buraya bir şey girebilir ve ardından Tamam düğmesini tıklayabilirsiniz..

  Bağlantınıza bir ad verin

  Ardından, bu bağlantı için ayarları göreceksiniz. Sabit Kişi hesabınızı otomatik olarak algılar ve Hesap Seç alanının altında gösterir.

  Bunun altında e-posta listesini seçmeniz gerekiyor. Daha önce oluşturduğunuz e-posta listesini seçmek için tıklayın.

  E-posta listesi ve harita form alanlarını seçin

  Bundan sonra, WPForms form alanlarınızı Sabit Kişi alanlarıyla eşlemeniz gerekir. İşiniz bittiğinde, kayıt formunuzu kaydetmek için üstteki “Kaydet” düğmesini tıklayabilirsiniz.

  WPForms, bülten kayıt formunuzu web sitenizin herhangi bir yerine eklemenizi de kolaylaştırır.

  Formu web sitenizin kenar çubuğuna eklemek istiyorsanız, adresini ziyaret edin. Görünüm »Widget’lar sayfasına gidin ve kenar çubuğuna WPForms widget’ı ekleyin.

  WPForms widget'ı

  Widget’ınız için bir başlık girin ve daha önce oluşturduğunuz kayıt formunu seçin. Ayarlarınızı kaydetmek için “Kaydet” düğmesini tıklamayı unutmayın.

  Artık haber bülteni kayıt formunuzu çalışırken görmek için web sitenizi ziyaret edebilirsiniz..

  Kenar çubuğunda görüntülenen bülten kayıt formu

  Blog yayınlarınıza veya sayfalarınıza da kayıt formu ekleyebilirsiniz. Gönderiyi düzenleyin ve içerik alanına WPForms bloğunu ekleyin.

  Blog gönderisine WPForms bloğu ekleme

  Bloğu ekledikten sonra, daha önce oluşturduğunuz bülten kayıt formunu seçin, WordPress bunu yayınınıza yükleyecektir. Artık yayınınızı kaydedebilir veya yayınlayabilir ve iş başında görmek için web sitenizi ziyaret edebilirsiniz..

  WordPress yayınındaki bülten kayıt formu

  2. OptinMonster (Pro) Kullanarak Bülten Kayıt Formu Ekleyin

  Bu yöntem için, daha fazla e-posta abonesi daha hızlı almanıza yardımcı olmak için piyasadaki en iyi araç olan OptinMonster’ı kullanacağız!

  Çıkış amacı teknolojisine sahip ışık kutusu pop-up’ları, 2 adımlı optinler, içeri kaydırılabilir formlar, kayan çubuk ve daha fazlası gibi düzinelerce yüksek dönüşüm sağlayan kayıt formu içerir. Bu, e-posta listenizi hızla büyütmek için ihtiyacınız olan güçlü araçları sağlar.

  Daha fazla ayrıntı için, e-posta abonelerimizi% 600 artırmak için nasıl kullandığımızı öğrenmek için eksiksiz OptinMonster örnek olay incelememize bakın..

  İlk olarak, bir OptinMonster hesabına kaydolmanız gerekir. Premium bir hizmettir ve planları aylık 9 ABD dolarından başlar..

  OptinMonster kupon kodumuzu kullanabilirsiniz: WPB10 satın alma işleminizde% 10 indirim.

  OptinMonster’a kaydolduktan sonra hesap kontrol panelinize ulaşacaksınız.

  İlk OptinMonster kampanyanızı oluşturalım. Başlamak için Camp Kampanya Oluştur ’düğmesini tıklayın.

  Kampanya oluştur

  Ardından, bir optin türü seçmeniz istenecektir. Bu kılavuz adına, bir lightbox pop-up kayıt formu oluşturacağız. Aşağıda kampanyanız için bir şablon seçmeniz gerekiyor.

  Optin türünü ve şablonu seçin

  Bundan sonra, kampanyanız için bir başlık sağlamanız ve web sitesi adresinizi girmeniz istenir.

  Kampanya ayarları

  Bu, OptinMonster oluşturucu arayüzünü başlatır. Optin formlarınızı tasarlayabileceğiniz güçlü bir sürükle ve bırak kampanya oluşturucusudur.

  OptinMonster oluşturucu

  Ekrandaki herhangi bir öğeyi işaret edebilir ve düzenlemek için tıklayabilirsiniz. Ayrıca, tercihinize farklı öğeler eklemek için yeni bloklar da ekleyebilirsiniz..

  Tasarımdan memnun olduğunuzda, OptinMonster kampanyasını Sabit Kişi hesabınıza bağlama zamanı.

  Üst menüden “Entegrasyonlar” sekmesine geçin ve “Yeni entegrasyon ekle” düğmesini tıklayın.

  OptinMonster'a yeni bir entegrasyon ekleme

  Ardından, “E-posta servis sağlayıcınız” olarak Sabit Kişi’yi seçmeniz ve ardından “Sabit Kişi ile Kayıt Ol” düğmesini tıklamanız gerekir.

  Bu, ‘İzin Ver’ düğmesini tıklamanız gereken bir açılır pencere görüntüler.

  OptinMonster'ın Sabit Kişi hesabınıza erişmesine izin verin

  OptinMonster’a geri dönün ve bu bağlantı için bir ad verin. Bundan sonra, ‘Sabit Kişiye Bağlan’ düğmesine tıklayın.

  Sabit Kontağı OptinMonster'a bağlayın

  OptinMonster artık Sabit Kişi hesap bilgilerinizi alacaktır. Bülteniniz için oluşturduğunuz e-posta listesini seçmeniz gerekiyor.

  E-posta listenizi seçin

  Şimdi, kampanyanızın görüntüleme kurallarına göz atacağız. Görüntüleme kuralları, kampanyanızın ne zaman ve nerede gösterileceğini seçmenize olanak tanır.

  Görüntüleme kuralları

  Varsayılan olarak, OptinMonster 5 saniye sonra açılır pencereyi herhangi bir kullanıcıya gösterecektir. Pop-up yalnızca ilk sayfa görüntülemelerinde görünür ve aynı oturumda kullanıcılarınızı bir daha rahatsız etmez.

  Ardından, Yayınla sekmesine geçmeniz ve kampanya durumunu Canlı olarak değiştirmeniz gerekir. Bundan sonra, tüm kampanya ayarlarınızı kaydetmek için ‘Kaydet’ düğmesini tıklamayı unutmayın.

  OptinMonster kampanyanızı yayınlayın

  OptinMonster kampanyanız artık hazır, hadi WordPress sitenize ekleyelim.

  İlk olarak, sitenize ücretsiz OptinMonster eklentisini yüklemeniz ve etkinleştirmeniz gerekecektir. Bu eklenti, WordPress siteniz ve OptinMonster arasında bir bağlayıcı görevi görür.

  Etkinleştirildikten sonra, WordPress yönetici kenar çubuğunuzdaki OptinMonster menü öğesini tıklamanız gerekir. Bir sonraki ekranda, devam etmek için Account Hesabınızı Bağlayın ’düğmesini tıklayın.

  OptinMonster'ı WordPress'e bağlayın

  Ardından, OptinMonster API anahtarınızı girmeniz istenecektir. Bu bilgileri hesabınızın altında OptinMonster web sitesinde bulabilirsiniz.

  OptinMonster'a bağlanın

  API anahtarını girdikten sonra “OptinMonster’a Bağlan” düğmesini tıklayın. Eklenti şimdi web sitenizi OptinMonster’a bağlayacak.

  Ardından, ‘Kampanyalar’ sekmesine geçmeniz gerekiyor. Burası tüm OptinMonster kampanyalarınızın görüneceği yerdir. Burada hiç kampanya görmüyorsanız, campaigns Kampanyaları yenile ’düğmesini tıklayın.

  Web sitenizdeki kampanyayı açın

  Şimdi, oluşturduğunuz kampanyanın altındaki “Canlı Yayına Geç” i tıklamanız gerekiyor. Bundan sonra, haber bülteni kayıt açılır pencerenizi görüntülemek için yeni bir Gizli tarayıcı sekmesinde web sitenizi ziyaret edebilirsiniz..

  Bülten kayıt formu

  OptinMonster, web siteniz için hızla daha fazla abone almak için inanılmaz derecede güçlü bir araçtır.

  Aşağıda, OptinMonster ile oluşturabileceğiniz birkaç kampanya türü daha bulunmaktadır.

  • Slayt kaydırma kutusu kayıt formu
  • Yapışkan yüzen altbilgi kayıt formu
  • Geri sayım sayacı kayıt formu ile FOMO’yu tetikleme

  5. Adım. İlk E-posta Bülteninizi Gönderme

  Web sitenize bülten kayıt formları ekledikten sonra, yavaş yavaş abone almaya başlayacaksınız. İlk hoş geldiniz e-postanızı aldıktan sonra, bu yeni aboneler daha sonra ne gönderdiğinizi görmek için bekliyor olacaklar.

  Artık bülten e-postaları göndermeye hazırsınız.

  İlk e-posta kampanyanızı oluşturalım.

  Constant Contact’ı kullanmanın en güzel yanı, tonlarca güzel şablonla kullanımı son derece kolay bir e-posta oluşturucu ile gelmesidir..

  Kampanyalarınızı oluşturmak ve bülten e-postaları göndermek oldukça kolaydır. Sabit Kişi hesabınıza giriş yapın ve üstten Kampanyalar menüsünü tıklayın.

  Yeni Sabit Kişi kampanyası oluşturun

  Kampanyalar sayfasında tüm mevcut, geçmiş ve otomatik e-posta kampanyalarınız listelenir. Yeni bir e-posta başlatmak için oluştur düğmesini tıklayın.

  Bir kampanya türü seçmeniz istenir. “E-posta” kampanya türünü seçmek için tıklayın ve devam edin.

  E-posta kampanyası türünü seçin

  Ardından, bülteniniz için bir e-posta şablonu seçmeniz gerekiyor. Sürekli İletişim, farklı sektörler, kampanyalar ve e-posta türleri için birkaç hazır şablonla birlikte gelir.

  Bir e-posta şablonu seçin

  Tüm bu e-posta şablonları tamamen özelleştirilebilir ve bunları özelleştirmek için kendi logonuzu ve resimlerinizi ekleyebilirsiniz. Bir şablonu düzenleyip kaydettikten sonra, gelecekteki kampanyalarınız için kullanabilirsiniz..

  Basit bir bülten şablonu ile başlamanızı ve kendi marka logonuzla özelleştirmenizi öneririz.

  E-posta bülteniniz için seçmek üzere bir şablonu tıklamanız yeterlidir. Sürekli İletişim daha sonra e-posta oluşturucuyu seçtiğiniz şablonla yükler.

  E-posta şablonunuzu düzenleme

  Bu, hoş geldiniz e-postanızı oluşturmak için kullandığınız e-posta oluşturucusuyla aynıdır. Marka logonuzu ekleyebilir, metin, bağlantı ve resimler eklemek için işaretleyebilir ve tıklayabilirsiniz..

  Blog yazılarınızı e-posta bültenine ekleme

  Ayrıca blog yayınlarınızı bültene getirebilir ve ekleyebilirsiniz. Sol sütundaki ‘Diğer’ düğmesini tıklayın ve ardından More Daha Fazla Oku ’bloğunu e-postanıza sürükleyip bırakın.

  Daha fazla bağlantı içeren blog yayınları ekleme

  Ardından, düzenlemek için “Daha fazla bilgi edinin” bloğunu tıklamanız gerekir. Bu, eklemek istediğiniz blog gönderisinin bağlantısını girmeniz gereken bir açılır pencere görüntüler.

  E-postanıza blog yayını ekleyin

  Öne çıkan bir resmi ve makale açıklamasını almak için önizleme düğmesine tıklayın ve ardından Ekle düğmesine tıklayın. Gerekirse daha fazla blog yayını eklemek için işlemi tekrarlayın.

  E-postanızın tasarımından ve içeriğinden memnun olduğunuzda, ilerlemek için “Devam” düğmesini tıklayın.

  E-posta ayarlarına devam et

  Bir sonraki ekranda, önce bu mesajı göndermek istediğiniz e-posta adresini seçmeniz gerekir. Bundan sonra, sayfadaki diğer e-posta ayarlarını inceleyin.

  E-posta ayarları ve zamanlama

  Son olarak, bu e-postayı hemen göndermek isteyip istemediğinizi seçmeniz veya daha sonra göndermek üzere planlamanız gerekir.

  E-postalarınızı sabit bir zamanlamaya göre göndermenizi öneririz. Bu, kullanıcılarınızın e-postanızın gelmesini öngörmesine yardımcı olur ve beklentileri belirler. Bu konu hakkında daha fazla bilgi için bülten e-postaları göndermek için en uygun zamanı seçme hakkındaki bu kılavuza bakın..

  E-postanızı kaydetmek için ekranın sağ üst köşesindeki Zamanla düğmesini tıklayın.

  Hepsi bu, ilk bülten e-postanızı başarıyla oluşturdunuz ve göndermek için planladınız.

  Etkili bülten e-postaları yazma konusunda yardıma mı ihtiyacınız var? Etkili e-posta bültenleri yazma ile ilgili bu ipuçlarına bakın.

  6. Adım. Daha Fazla E-posta Abonesi Alma İpuçları

  2018 yılında, küresel e-posta kullanıcılarının sayısı 3,8 milyar kullanıcılar.

  Başka bir çalışmada, katılımcıların% 48’i favori markalarından e-posta güncellemeleri almak istediklerini söyledi.

  Bu, kullanıcıların en sevdikleri işletmelerden e-posta almayı tercih ettikleri anlamına gelir. Şimdi geriye kalan tek soru, bülteninize abone olmalarını nasıl sağlayacağınızdır.?

  Neyse ki, e-posta pazarlaması çok uzun zamandır var. Uzmanlar düzenli olarak deneme yapıyor, paylaşıyor ve e-posta listelerini büyütmek için yeni yollar buluyor.

  Burada test edilmiş ve çalıştığı kanıtlanmış bazı ipuçlarımızı paylaşacağız.

  1. Birden fazla kayıt formu kullanın

  Birçok yeni başlayanlar, web sitelerine tek bir bülten kayıt formu ekleyip unutuyorlar. Çeşitli yerleşimler kullanarak web sitenize birden fazla kayıt formu ekleyin.

  Çoklu kayıt formları

  Ancak, kaydolmak için agresif istemlerle kullanıcı deneyimini mahvetmemeye dikkat etmelisiniz..

  Örneğin, yukarıdaki ekran görüntüsünde, ikinci istem yalnızca bir kullanıcı aşağı kaydırdığında ve ilk kayıt formu artık görünmediğinde görünür.

  Sosyal Medya İnceleyici, 250.000’den fazla e-posta abonesine ulaşmalarına yardımcı olan çoklu kayıt formları ve yaratıcı stratejiler kullanıyor (vaka çalışması).

  Size en iyi sonuçları veren şeyi bulmak için farklı formlar ve yerleşimlerle denemeler yapmaya devam edin.

  2. Daha fazla abone çekmek için kurşun mıknatısları kullanın

  Kurşun Mıknatıslar, e-posta bülteninize katılmak için teşvik olarak kullanılan özel tekliflerdir. Bu özel teklifler özel bir indirme, bir e-kitap, yararlı bir kaynak, indirim kuponu vb..

  Kurşun Mıknatıslar son derece iyi çalışır çünkü kullanıcılara bir eylem gerçekleştirmek için anında tatmin ve değer sunar.

  Bu makalenin hemen altındaki kurşun mıknatısların canlı bir örneğini görebilirsiniz; burada kullanıcılara nihai WordPress araç setimizi teşvik olarak ücretsiz olarak indirebilirsiniz..

  Kurşun mıknatıs örneği

  3. Teklif İçerik Yükseltmeleri

  Potansiyel satış mıknatıslarına benzer şekilde, içerik yükseltmeleri kullanıcılara bülteninize kaydolduktan sonra indirebilecekleri ek bir içerik veya bonus içerik sunar.

  Mevcut içeriğinize kolayca içerik yükseltmeleri ekleyebilirsiniz. Bu bir kontrol listesi, makalenin PDF olarak indirilmesi, örnek olay incelemesi, araştırma raporu ve daha fazlası olabilir..

  İçerik yükseltme örneği

  Daha fazla ayrıntı için WordPress’te içerik yükseltmeleri ekleme hakkındaki kılavuzumuza bakın.

  4. E-posta listenizi büyütmek için sosyal medyayı kullanın

  Bülteni sosyal medyada tanıtmak

  Web siteniz, haber bülteninizi tanıtmak ve yeni aboneler bulmak için tek yer değildir. Sosyal medya platformları, takipçileri e-posta abonelerine dönüştürmek için başka bir yer olabilir.

  Ayrıntılı ipuçları için e-posta listenizi büyütmek için sosyal medyayı nasıl kullanacağınıza ilişkin kılavuzumuza bakın

  Daha fazla ipucuna mı ihtiyacınız var? Aşağıdaki e-posta pazarlama kılavuzlarına göz atın:

  • E-posta listenizi büyütmek için kanıtlanmış 73 ipucu
  • WordPress’te olası satış yaratma
  • E-posta listenizi hızlı bir şekilde büyütmek için 12 ipucu

  7. Adım. E-posta Haber Bülteninden Para Kazanma

  Dijital pazarlamacılar arasındaki popüler sözlerden biri “Para listede”. E-posta pazarlamasına harcadığınız her doların ortalama 32 dolarlık getiri değeri vardır.

  Abone sayınız arttıkça, e-posta bülteninizden para kazanma fırsatlarını keşfetmek istersiniz.

  Aşağıda, e-posta bülteninizden para kazanmanın en kolay yollarından bazıları verilmiştir.

  1. ürün satmak

  Kendi ürünlerini sat

  İlk olarak, kendi ürünlerinizi satmak için e-posta listenizi kullanmak istersiniz. Abonelerinize özel teklifler ve indirimli fırsatlar göndermek için e-posta listenizi kullanabilirsiniz.

  Ayrıca harekete geçirici mesajlar ekleyerek, yalnızca üyelere yönelik içerik, demo ve ücretsiz örnekler sunarak bunları web sitenize geri getirebilirsiniz.

  Kendi ürünlerinizi satmaya çalışırken ‘Değer Değer Değer Aralığı’ formülünü aklınızda tutun.

  Temel olarak satış konuşmanızdan üç kat daha fazla değer sunmanızı önerir. Çoğu pazarlamacı, bu tür e-postaların düz bir satış konuşmasından başka bir şey olmayanlardan daha iyi çalıştığını kabul eder.

  2. Üst ürün ve hizmetler

  Yukarı satış, müşterileri yükseltme veya eklenti gibi ek bir şey satın almaya ikna etmek için bir satış tekniğidir. E-posta listeniz büyüdükçe mevcut müşterilere kişiselleştirilmiş teklifler gönderebilirsiniz.

  E-posta yoluyla satış yapma

  Yüksek düzeyde hedeflenen mesajlaşma ve kişiselleştirilmiş teklifler nedeniyle, satış e-postaları daha iyi performans gösterir. Bu, birçok işletmenin bu tür e-postalar göndermesine yol açabilir.

  E-postalarınızın önce değer sunması gerektiğini hatırlamanız gerekir, aksi takdirde bu e-postalar yakında can sıkıcı olur.

  3. Satış ortaklığı pazarlaması

  bağlı pazarlama

  Satış ortağı pazarlaması, kullanıcılar ürünlerini referans bağlantınızı kullanarak satın aldıklarında çevrimiçi bir perakendecinin (reklamveren) size bir komisyon ödediği bir tavsiye programıdır.

  Bülten e-postalarınıza kullanıcılarınızı ilgilendirebilecek ürünler ve hizmetler bulabilir ve satış ortağı bağlantıları, incelemeleri ve kuponları ekleyebilirsiniz..

  Başlamak için, bağlı kuruluş pazarlamasına ilişkin başlangıç ​​kılavuzumuza bakın.

  4. E-posta listenizi ilan etmek veya kiralamak

  E-posta listeniz hızlı bir şekilde büyürse, e-posta listenizi kiralayarak para kazanabilirsiniz.

  Görüyorsunuz, birçok kişi bir e-posta listesinden çok fazla fayda sağlayabileceklerini anlayana kadar e-posta pazarlamasının potansiyelini fark etmiyor.

  Şanslısınız, artık belirli ürünler, hizmetler veya sektörle ilgilenen kişilerin bir listesine sahip olabilecek birini arıyorlar.

  Bu tür reklamverenlere doğrudan yaklaşabilir veya Bilgi ABD, Dev Listesi veya Doğrudan Posta Listesi gibi e-posta listesi aracılarını bulabilirsiniz.

  Adım 8. Bülten E-postalarınızı Spam’den Uzak Tutun

  Spam sonuçlarından kaçınmak nasıl yapılır?

  2012 yılında, tüm e-postaların% 90’ı spam’dı. Bu sayı 2018 sonunda% 58’e düşürüldü.

  Bu düşüşün ana nedeni, e-posta pazarlama araçları tarafından kullanılan gelişmiş spam algılama ve önleme teknolojileridir.

  Bu, tüm kullanıcılar ve işletmeler için harika bir haber. Ancak, yapay zeka destekli spam algılama teknolojileri oldukça hassastır ve e-posta iletilerinizi yanlışlıkla spam olarak işaretleyebilir.

  Bülten e-postalarının spam ile sonuçlanmasının en yaygın nedenleri şunlardır:

  1. Çift kayıt kullanmadıysanız

  Temel olarak, Sürekli İrtibat dahil tüm e-posta pazarlama hizmetleri kullanıcıların e-posta göndermeleri için onay vermelerini gerektirir. Bu, kaydolduktan sonra kullanıcı e-posta adresini doğrulayan kullanıcı tarafından yapılır.

  Ancak, e-posta adreslerini manuel olarak eklemenize de izin verir. Bu özelliği kötüye kullanır ve rastgele kaynaklardan e-posta adresleri eklerseniz, iletileriniz spam ile sonuçlanır.

  2. Spam için gönderen e-posta adresi kullanıldı

  Gönderen e-posta adresiniz spam veya kötü amaçlı yazılım göndermek için kullanılmışsa, aynı gönderen adresine sahip e-posta kampanyalarınız spam ile sonuçlanır. Bu nedenle, bülten e-postalarınız için yüksek teslim edilebilirlik sağlamak için bir işletme e-posta adresi almanız gerekir.

  3. Yanıltıcı konu satırları

  Yanıltıcı e-posta konuları sinir bozucu ve bu tür e-postaları bildiren birçok kullanıcı nedeniyle spam algoritmaları artık bu tür satırları tanımlayıp spam olarak işaretleyebiliyor.

  Aşağıda, yaygın yanıltıcı konu satırlarına birkaç örnek verilmiştir..

  • Acil: Bilgilerinizi güncelleyin
  • Sipariş için teşekkürler!
  • Ödül kazandın

  Bazı iyi örneklere mi ihtiyacınız var? İlham almak için bu 160+ mükemmel e-posta konu satırına bakın.

  4. E-postanızda doğru bilgiler bulunmalıdır

  Birçok ülkede istenmeyen posta önleme yasaları, gönderenden adres (gönderenin e-posta adresi), tam fiziksel adres ve e-posta iletisindeki abonelikten çıkma bağlantısı sağlamasını gerektirir.

  Bunlardan herhangi biri bülten e-postanızda eksikse, büyük olasılıkla spam ile sonuçlanır.

  Temel olarak, e-posta pazarlama yazılımınız tarafından sağlanan kurallara ve yönergelere uymanız gerekir ve spam klasöründen kaçınabilirsiniz..

  Bu makalenin, kolayca bir e-posta bülteni oluşturmayı öğrenmenize yardımcı olacağını umuyoruz. Ayrıca, bülten e-postalarınızı göndermek için ücretsiz bir işletme e-posta adresi alma hakkındaki makalemizi görmek isteyebilirsiniz..

  Jeffrey Wilson Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me