Outlook ile Özel Markalı E-posta Adresi Nasıl Kurulur (Office365)

Outlook.com ile profesyonel markalı bir e-posta adresi mi kurmak istiyorsunuz? Microsoft’un Outlook primi, bir işletme e-posta adresi oluşturmak için kendi alan adınızı kullanmanıza olanak tanır. Bu makalede, Outlook.com ile özel markalı e-posta adresinizi nasıl ayarlayacağınızı göstereceğiz.


Outlook ile profesyonel markalı bir e-posta adresi oluşturma

Profesyonel Markalı E-posta Adresi nedir?

Profesyonel bir e-posta, işletme adınızın bulunduğu e-postadır. Örneğin, [email protected] profesyonel bir e-posta adresidir. [email protected] profesyonel bir e-posta adresi değil.

Profesyonel bir e-posta adresi oluşturmanın birçok yolu vardır. Çoğu WordPress barındırma şirketi ile birlikte gelen yerleşik posta sunucusunu kullanabilirsiniz. Beş dakika içinde ücretsiz bir işletme e-posta adresi oluşturma hakkındaki makalemize bakın.

Bu, bazı başlangıç ​​web sitelerinde parayla çalışan bir bütçeyle işe yarayacaktır. Ancak, daha iyi spam ve antivirüs koruması, gelişmiş güvenlik, kolay hesap yönetimi ve daha fazlası gibi çeşitli kritik özelliklerden yoksundur.

Yukarıda belirtilen güçlü özellikleri istiyorsanız, mevcut işletme adınızla (alan adı olarak da bilinir) çalışan profesyonel bir işletme e-posta hizmetine ihtiyacınız olacaktır..

Outlook.com nedir?

Outlook, Microsoft tarafından sunulan bir e-posta hizmetidir. Hizmeti kullanmak için ücretsiz bir [email protected] hesabı oluşturabilirsiniz. Ancak, Outlook.com ile profesyonel markalı bir e-posta adresi oluşturmak istiyorsanız, Office 365’e kaydolmanız gerekir.

Kullanıcı başına aylık 12,50 ABD dolarından başlayan ücretli bir hizmettir. PC’niz veya Mac’iniz için 1 TB OneDrive depolama alanı, en son Outlook, Word, Excel ve PowerPoint içerir.

WPBeginner’da, daha ekonomik olduğu için (ayda 5 ABD dolarından başlar) Google G Suite by Business e-posta adreslerini kullanır ve tavsiye ederiz. Ayrıca ekibimiz Gmail ve diğer Google Apps hakkında bilgi sahibi olduğundan Google Cloud’u tercih ediyoruz.

Daha fazla ayrıntı için, Outlook.com’a karşı nasıl yığıldığını öğrenmek için G Suite ile Office 365 karşılaştırmamızı görebilirsiniz..

Bununla birlikte, Outlook.com ile nasıl özel markalı bir e-posta adresi oluşturulacağına bakalım.

Office 365 ile Outlook Premium’a kaydolma

İlk olarak, Office 365 web sitesini ziyaret etmeniz ve Business Premium aboneliklerine kaydolmanız gerekir. Özel alan adları için destek içeren tek aboneliktir.

Office 365 İş primi için kaydolun

Kişisel bilgiler vermeniz istenecektir. Bundan sonra, devam etmek için sonraki düğmeyi tıklayın ve ödeme bilgilerinizi girin.

Office 365 kaydı

Kaydolduktan sonra Office 365 yönetim paneline ineceksiniz. Buradan ziyaret etmeniz gerekiyor Kurulum »Etki Alanları özel alan adınızı eklemek için bir sayfa.

Alan adı ayarla

Bu sizi alan ayarları sayfasına götürecektir. Devam edin ve devam etmek için “Alan ekle” düğmesini tıklayın.

Alan adı ekle

Bir sonraki ekranda, ayarlamak istediğiniz alan adını girmeniz istenecektir. Alan adını girdikten sonra, devam etmek için sonraki düğmeyi tıklayın.

Alan adını girin

Office 365 şimdi alan adınızı arayacak ve ardından alan adınızın DNS ayarlarına bilgi ekleyerek sahipliğinizi doğrulamanızı isteyecek.

Alan adının size ait olduğunu doğrulayın

Bunu yapmak için alan adınızın ayarlar sayfasına geri dönmeniz gerekir. Alan adı kayıt sitenize bağlı olarak, bu sayfa hesabınızın altında bulunur. DNS ayarları seçeneğini bulmanız gerekiyor.

Alan adınız WordPress barındırma şirketiniz tarafından kaydedildiyse, alan ayarını cPanel kontrol panelinizin altında ‘Bölge Düzenleyicisi’ veya Zone DNS Bölge Düzenleyicisi ’olarak etiketlenmiş olarak bulacaksınız..

DNS kaydı ekleme

Not: Yukarıdaki ekran görüntüsü Bluehost’tan alınmıştır. Hosting ekran görüntünüz biraz farklı görünebilir.

DNS kaydı eklerken, girdiğiniz bilgilerin Office 365 tarafından görüntülenen bilgilerle eşleştiğinden emin olun.

DNS kaydını yapıştırdıktan sonra, değişikliklerinizi kaydetmek için “DNS kaydı ekle” düğmesini tıklayın.

Ardından, Microsoft Office 365 yönetici portalına geri dönmeniz ve doğrula düğmesini tıklamanız gerekir.

Alan adı sahipliğini doğrulayın

Office 365 şimdi etki alanı adının sahibi olduğunuzu doğrulamak için DNS kaydını kontrol edecektir. DNS doğrulaması 5-10 dakika sürebilir, çünkü bazen DNS’iniz hemen güncellenmez.

Doğrulamadan sonra, çevrimiçi hizmetlerinizi yönetmeniz istenir.

Burada iki seçenek elde edeceksiniz: birincisi, Office 365’in DNS ayarlarınızda gerekli değişiklikleri yapmasına otomatik olarak izin vermektir ve ikinci seçenek DNS kayıtlarınızı manuel olarak yönetmektir.

Etki alanınız GoDaddy’ye kayıtlıysa, ilk seçeneği belirleyebilirsiniz ve Office 365 geri kalanıyla ilgilenir.

Aksi takdirde, DNS kayıtlarınızı manuel olarak yönetmek için ikinci seçeneği belirleyin.

Çevrimiçi hizmetlerinizi kurun

Seçimi yaptıktan sonra, devam etmek için sonraki düğmeyi tıklayın.

Office 365 şimdi hangi hizmeti yapılandırmak istediğinizi soracaktır. Şu anda Exchange’i iş e-posta adresi hizmetini kullanacak şekilde kurmak istiyoruz.

Hizmetiniz olarak değişimi seçin

Devam etmek için sonraki düğmeyi tıklayın.

Exchange’in çalışması için üç DNS kaydına ihtiyacı vardır. Onları bir sonraki ekranda görebileceksiniz.

Daha fazla DNS kaydı ekleme

Bir kez daha alan adınızın DNS ayarları sayfasına gitmeniz ve bu kayıtları tek tek eklemeniz gerekecek.

MX kayıtları ekle

İşte bu DNS kayıtlarının her biri.

İlk olarak, e-posta mesajlarının nereye gönderileceği konusunda talimat veren bir MX kaydınız var. Bundan sonra, birisinin spam göndermek için e-postanızı aldatmasını önlemeye yardımcı olan bir TXT kaydınız var. Son olarak, Outlook gibi bir yazılımın bir e-posta hizmetini bulup bağlanmasına izin veren bir CNAME kaydınız var.

Web sitenizde zaten bir MX kaydı varsa, bunun yerine bu kayıtla değiştirilir. Bu, özel alan e-posta adresinizden e-posta göndermek ve almak için Outlook’un posta sunucularını kullanabilmenizi sağlar.

Tüm DNS kayıtlarını girdikten sonra, doğrulama düğmesine tıklayın. Office 365 şimdi etki alanı DNS ayarlarınızı kontrol edecektir. Her şey yolundaysa alan adları sayfasına yönlendirileceksiniz.

Alan adınızı Outlook ile çalışacak şekilde başarıyla ayarladınız.

Artık Outlook.com’u kullanarak özel alan adı e-posta adresinizi oluşturmaya hazırsınız.

Outlook.com’da Özel Markalı E-posta Adresi Ekleme

Office 365 kontrol panelinizden şu adrese gidin: Kullanıcılar »Aktif Kullanıcılar ve sonra Kullanıcı ekle düğmesine tıklayın.

Bir kullanıcı ekle

Bir sonraki ekranda, kullanıcının kişisel bilgilerini vermeniz ve ardından onlar için bir e-posta adresi seçmeniz gerekir.

Kullanıcı ve e-posta adresi ekle

Ardından, ayarlarınızı kaydetmek için ekle düğmesini tıklayın.

Artık yeni profesyonel markalı e-postanızı Outlook.com ile kullanmak için önceki adımda oluşturduğunuz e-posta adresini ve şifreyi kullanarak giriş yapabilirsiniz..

Office 365'te Outlook uygulamasını kullanma

Office 365 uygulamalarını Mac’inize ve Outlook’a Outlook dahil olmak üzere bilgisayarınıza da yükleyebilirsiniz. Bu, markalı işletme e-posta adresinizi Outlook uygulaması üzerinden çevrimdışı erişimle kullanmanızı sağlar.

Bu makalenin, Outlook ile profesyonel bir markalı e-posta adresi oluşturmayı öğrenmenize yardımcı olmasını umuyoruz. Ayrıca G Suite ve Gmail ile profesyonel bir e-posta adresinin nasıl ayarlanacağı ile ilgili makalemizi görmek isteyebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me