WordPress Blog Yazılarınız için Telif Haksız İmajlar Nasıl Bulunur?

Bir resim bin kelime değerinde bir olup. Bu yüzden tüm üst blogcular dikkat çekmek ve mesajlarını etkili bir şekilde iletmek için görüntüler kullanırlar. Sıkça sorulan soruyu soruyoruz, iyi telifsiz görüntüler nasıl bulunur? WordPress siteniz için telif ücretsiz resimler bulmak için en iyi yerlerden bazıları nelerdir? Bu makalede, WordPress blog yayınlarınız için telif ücretsiz resimler bulmak için en iyi kaynaklarımızdan bazılarını paylaşacağız, böylece içeriğinizi öne çıkarabilirsiniz.


WordPress blog gönderileri için telif ücretsiz resim bulma

1. stok.xchng

stock-xchng ücretsiz stok fotoğraf web sitesi

Düzgün bir şekilde kategorize edilmiş ve etiketlenmiş geniş fotoğraf koleksiyonu nedeniyle stock.xchng’i seviyoruz. Stock.xchng’de bir fotoğraf bulmak kolaydır. Görüntüye kategorilere göre göz atabilir veya arama özelliğini kullanabilirsiniz.

Buradaki resimlerin çoğu oldukça yüksek kalitededir, bu nedenle bunları web sitenizde ve sunumlarınızda kullanabilirsiniz. Yaygın olarak kullanılan ve kolayca tanınabilir görüntülerle karşılaşabilirsiniz.

Örneğin, iş arıyorsanız, diğer web sitelerinde gördüğünüz birçok resim gösterilir. Ancak, nişe özgü bir arama terimi ararsanız, aşırı kullanılmayan resimler görürsünüz.

2. Pixabay

Pixabay

Pixabay telif ücretsiz CC-0 lisanslı görüntüleri bulmak için popüler bir yer. Web sitesi, kategorilere ve etiketlere göre sıralanmış geniş bir resim koleksiyonu sunuyor.

Web sitesinde, aramanızı daraltmanıza izin veren gelişmiş bir arama özelliği vardır. Görüntülerde belirgin renklere göre arama yapabilirsiniz.

3. Sıçrama

Unsplash

Yüksek kaliteli telifsiz, CC-0 Lisanslı ve kamu malı fotoğraflar için iyi bilinen bir yer. Unsplash, 10 günde bir 10 fotoğraf yayınlar.

Unsplash, doğa, ofis, iş vb. Gibi belirli temalarla eşleşen resimleri bulmak için kullanılabilecek yeterince iyi bir arama özelliğine sahiptir..

Web sitesi, yeni bir sekme açtığınızda arka planda rastgele bir resim gösteren bir Google Chrome uzantısı da sunuyor. Daha sonra bu görüntüyü bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

4. Fotoğraf Pimi

Photopin, blogcuların yaratıcı ortak lisanslı fotoğrafları bulmalarına yardımcı olmak için flickr API'sini kullanır

Photo Pin blogcuların yayınlarında ve makalelerinde kullanacakları fotoğrafları bulmalarına yardımcı olur. Reklam müşterilerinin lisanslı fotoğraflarını aramak için Flickr API’sini kullanır. Tıpkı Creative Commons Search gibi, burada bulduğunuz çoğu fotoğraf ilişkilendirme vermenizi gerektirir.

5. Kamusal Alan Resimleri

Kamusal Alan Resimleri

Public Domain Pictures, geniş bir telif ücretsiz resim ve fotoğraf koleksiyonuna sahiptir. Arama özelliğini kullanarak görüntüleri bulabilir veya kategorilere göz atabilirsiniz.

6. Yeni Eski Stok

Yeni eski stok

Bu güzel seçilmiş web sitesinde, artık kamu malı olan eski fotoğraflar yer alıyor. Fotoğraflar geçmişe bir göz attığından benzersiz bir şekilde ilginç.

7. Alış Resmi

Alış Resmi

Pickup Image geniş bir telif ücretsiz fotoğraf, resim ve clipart koleksiyonu sunar. Site kullanımı kolay bir arama özelliği sunuyor. Görüntüler ayrıca daha kolay göz atmak için kategorilere ve etiketlere ayrılır.

8. Kamusal Alan Arşivi

Kamusal Alan Arşivi

Public Domain Archive yüksek kaliteli telif ücretsiz stok fotoğraf sunmaktadır. Site, hem modern hem de vintage fotoğrafların bir karışımını sunuyor. Kategorileri kullanarak görüntülere göz atabilir veya arama özelliğini kullanabilirsiniz.

9. SplitShire

SplitShire

SplitShire, Daniel Nanescu’nun CC0 lisansı altında yayınlanan bir fotoğraf koleksiyonudur. Etiketler filtresini kullanarak siteye göz atabilir veya görüntüleri mozaik görünümünde görüntüleyebilirsiniz. Siteye düzenli olarak yeni fotoğraflar yüklenir.

10. LibreShot

LibreShot

11. Skitterphoto

Skitterphoto

Skitterphoto yüksek çözünürlüklü görüntüler sunar. Web sitesindeki tüm resimler CC-0 kamu malı altında lisanslanmıştır. Site kendi fotoğrafçılarının eserlerine sahiptir, böylece daha az kullanılmış ve benzersiz fotoğraflar bulacaksınız.

12. Stocksnap.io

Stocksnap.io

Royalty free fotoğraflar ve CC0 Lisanslı görüntüler için güzel hazırlanmış ve kullanımı kolay bir web sitesi. Stocksnap.io, kategoriler ve etiketlerdeki resimlere göz atmanıza olanak tanır. Arama özelliğini de kullanabilirsiniz.

13. WikiMedia Commons

Wikimedia Foundation’ın bir projesi olan WikiMedia Commons, özgürce kullanılabilecek geniş bir görüntü, ses ve video dosyası kütüphanesidir. Kütüphane, görüntüler, fotoğraflar, çizimler, resimler gibi ortam türlerine veya ses, video, görüntü vb. Dosya türlerine göre taranabilir. Wikimedia Commons’ta çok sayıda resim kamu malıdır, bu da herhangi bir atıfta bulunmadan kullanmakta özgür olduğunuz anlamına gelir. Bazı resimler, ilişkilendirme gerektiren bir yaratıcı ortak lisansa sahip olabilir. Her resmin altındaki lisans bilgilerini kontrol ettiğinizden emin olun.

14. PDPics

PDPics

PDPics, binlerce kamu malı görüntüden oluşan geniş bir koleksiyon sunuyor. İlk bakışta site çok basit görünebilir, ancak kategorilere ve etiketlere özenle hazırlanmış resimler içerir..

15. Deklanşör

shutterstock

Shutterstock ücretsiz değil, ama burada kesinlikle bahsetmeye değer. Fotoğraf, vektör ve illüstrasyon kütüphaneleri olağanüstü.

Shutterstock’un ücretli bir müşterisiyiz ve görüntülerin kalitesini garanti edebiliriz.

Aradığınız görüntüyü bulduğunuzda, en sevdiğiniz görüntü düzenleme programını kullanarak bu görüntüleri kırpabilir ve düzenleyebilirsiniz. Sitenizi hızlandırmanıza yardımcı olacağı için web için optimize edilmiş görüntülerinizi kaydetmeyi unutmayın.

Bu makalenin WordPress blogunuz için telif ücretsiz resimler bulmanıza yardımcı olmasını umuyoruz. Ayrıca Envira ile WordPress’de duyarlı resim galerileri oluşturma makalemize göz atmak isteyebilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me