WordPress Desteği Nasıl Düzgün Alınmalı ve Alınmalı

Düzinelerce kullanıcıya günlük olarak veya Twitter veya iletişim formumuz aracılığıyla ücretsiz WordPress destek yardımı sağlayarak yardımcı oluyoruz. Ücretsiz destek sağlayan bir gönüllü olarak, zaman zaman ve geçmiş bilgileri okumak veya aramak için zaman ayırmadan ve suçlayıcı tonda sorular soran yeni kullanıcılarla hayal kırıklığına uğramamak zordur. Aynı zamanda, bu kadar çok bilgi tarafından tamamen bunalmış olma hissini de anlıyoruz çünkü bir noktada da yeni başladık. Bu makalede, WordPress desteğini nasıl isteyeceğinizi ve nasıl alacağınızı göstereceğiz.


WordPress Desteği Nasıl Düzgün Alınmalı ve Alınmalı

Sormadan Önce, Bunu Anlayın:

Belirli bir eklenti veya temayla ilgili WordPress desteği veya yardımı istemeden önce, WordPress’in açık kaynaklı bir topluluk projesi olduğunu anlamanız gerekir. Herkes bir eklenti, tema oluşturabilir, çekirdeklere yama ekleyebilir, hataları önerebilir / düzeltebilir. WordPress ücretsizdir ve bu nedenle onunla birlikte kullandığınız temaların ve eklentilerin çoğu.

Bireysel eklenti geliştiricileri veya tema yazarları DEĞİL her zaman resmi WordPress çekirdek ekibinin bir parçasıdır. Çoğunlukla piyasaya sürdükleri eklentiler BEDAVA boş zamanlarında kendi kullanımları için yarattıkları veya bir müşteri için yarattıkları bir şeydir. Eklenti veya temayı satmadıkları sürece, ondan para kazanmadıklarını varsaymalısınız..

Bu geliştiricilerin çoğu gelirlerini serbest müşteri projeleri yaparak elde ediyor. Çoğu geliştirici birkaç küçük şeyle yardım etmeye uygun olsa da, her birinin ekstra destek için ödenmek isteyecekleri farklı bir nokta olacaktır. Daha fazla saygılı ve minnettar siz, çok az ücret karşılığında veya ücretsiz olarak size yardımcı olmak için daha eğimli olacaklar.

Sadece iyi ol

Eklentiyi kullanmak için NOTHING ödediğinizi unutmayın, bu nedenle geliştiriciye ödeyebileceğiniz en az şey biraz saygıdır :)

Video öğretici

WPBeginner’a abone olun

Yazılı talimatları tercih ediyorsanız okumaya devam edin.

Doğru Soru Nasıl Doğru Sorulur?

Ücretsiz eklentiler için destek istemek için en iyi yer destek forumlarındadır. Destek forumunu depodaki belirli eklentinin sayfasına gidip destek sekmesini tıklayarak bulabilirsiniz (bu, destek sorunuzun eklenti yazarı için etiketlenmesini sağlar)

WordPress Eklenti Destek Menüsü

Destek dizisini oluşturmadan önce SSS sayfasını geçtiğinizden emin olun. Sorunun başka birisinin daha önce yanıtlayıp yanıtlamadığını görmek için sorunu Google’a yöneltmek de en iyisidir.

Destek dizinizde saygılı, açık ve özlü olmak istersiniz. Yanlış bir örnek:

Hey ahbap, @ # 1 eklentinizle ilgili bir sorun var. Oluşturma *&Eğer çalışmazsa% ^. Bu aptalca şey için X saat harcadım. Yardım?

Böyle bir suçlayıcı tonda yazarsanız, A $$ olarak çıkacaksınız. Muhtemelen hiç yardım almamanızdır.

Bir uzmandan değerli zamanlarını almasını ve sorunuzu ücretsiz olarak yanıtlamasını istediğinizden emin olmalısınız. Saygıyı göstermenin en iyi yollarından biri, sorunu çözmek için o ana kadar yaptığınız her şeyi listelemektir. Bu, sadece başkalarının işlerini ücretsiz yapmasını isteyen bir trol olmadığınızı gösterir. Soruyu sormanın doğru yolu:

Harika XYZ eklentinizi oluşturduğunuz için teşekkür ederiz. Bazı nedenlerden dolayı, düzgün çalışmasını sağlayamıyorum ve bana bu konuda yardımcı olabilirseniz gerçekten minnettar olurum.

WordPress sürümünü kullanıyorum:
Eklenti Adı sürümü:

Bunu ben yaptım:

Eklentinin bunu yapmasını bekledim:

Bunun yerine bunu yaptı: (Hata mesajlarını buraya ekleyin)

Sitem şu sitelerde barındırılıyor:

Aşağıdaki çözümleri denedim:

Bu sorunu aşağıdaki tarayıcılarda denedim:

Yardım etmek için zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. gerçekten onu takdir ederim :)

Yukarıdaki gibi bir destek mesajında, bir geliştiricinin sorunuzu cevaplaması için gereken tüm şeyleri ele alıyorsunuz. Bazen sitenizin URL’sini ve / veya etkinleştirdiğiniz eklentilerin listesini görmek isteyebilirler.

Destek iş parçacığını oluşturduktan sonra, daha hızlı yanıt alma şansınıza yardımcı olabilecek twitter üzerinden geliştiriciye her zaman güzel bir şekilde ulaşabilirsiniz. Örnek bir tweet:

Hey @twitterhandle, Eklenti adıyla ilgili bir sorun yaşıyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim: Destek dizisine bağlantı.

Not: Yanıt almak için en az 24 saat bekleyin. Yazarın hangi saat diliminde olduğunu ve mevcut çalışma programlarının neye benzediğini bilmiyorsunuz.

Ne yaparsanız yapın, numaralarını web sitelerinde görüyor olsanız bile lütfen onları ARAMAYIN. Ayrıca tüm iletişim kanallarında SPAM yapmak istemezsiniz. Örneğin, bir destek dizisi + tweet yeterince iyi.

Destek dizisi + Tweet + Facebook Mesajı + E-posta + Telefon görüşmesi = CAN SIKICI

Ticari Eklenti + Temalar

Ticari bir eklenti veya tema kullanırken, her zaman uygun destek kanallarının kullanılması önerilir..

WPForms, Elegant Themes, MonsterInsights, All in One SEO, vb.Gibi çoğu ticari ürün destek alanlarını belirlemiştir. Belirlenen destek alanlarının dışında herhangi bir yere soru sormak size çok fazla yardımcı olmaz.

Örneğin: bir kullanıcı bize ticari tema desteği istemek için geldiğinde, sadece uygun kanallardan istemelerini isteriz.

Bunu kaba olmak için değil, doğru olanı yapmak için yapıyoruz. Ticari bir eklenti veya tema satın aldığınızda, destekle birlikte gelir.

Bir torrent sitesi aracılığıyla bir ticari eklenti / tema ödemeden indirdiyseniz, desteğimizi hak etmiyorsunuz.

Son olarak, yalnızca ürün için ödeme yaptığınız için iyi olmamanız gerektiği anlamına gelmez. Her zaman destek personeline iyi davranmalısınız.

Bu insanların çoğu başkalarına yardım etmekten gerçekten hoşlanırlar, ancak negatif sözcükleri kullanarak günlerini gerçekten mahvedebilirsiniz. Bu yüzden lütfen iyi ol.

Sorun giderme

Kimse kendine yardım etmek istemeyenlere yardım etmeyi sevmez. Her zaman sık karşılaşılan WordPress sorunlarını gidermeye çalışmalısınız. Eklenti çakışmalarını test etmenin en iyi yolu, tüm WordPress eklentilerini devre dışı bırakıp tek tek etkinleştirmektir. Ayrıca, aşağıdakiler gibi ortaya çıkabilecek diğer hataları da düzeltebilirsiniz:

 • 50+ en yaygın WordPress hatası ve nasıl düzeltilir?
 • WordPress Beyaz Ekran Ölüm
 • İç Sunucu Hatası
 • Veritabanı bağlantısı kurulurken hata oluştu
 • Bellek yetersiz hatası
 • Önbellek eklentisi kullanıyorsanız WordPress önbelleğinizi temizleyin
 • Tarayıcı önbelleğinizi temizlemek için Sert Yenileme (Ctrl + F5) yapın

Bonus ipucu: Eklenti yazarı / destek ekibine en yararlı bilgileri göndermek için ekran görüntülerinin nasıl alınacağına ilişkin kılavuzumuzu ve Destek Ally web sitesini kullanabilirsiniz, böylece size en iyi desteği sağlayabilirler.

Sonuç

WordPress desteği isterken her zaman iyi olmak istersiniz. Tatmin edici bir çözünürlük elde ettiğinizde, söz konusu geliştirici hakkındaki nazik kelimeleri yaymanızı önemle tavsiye ederiz. Ayrıca birkaç dolar bağışlayarak onlara bir bira veya kahve satın alabilirsiniz. Son olarak, herhangi bir WordPress sorunuz varsa, Twitter’ımızı veya iletişim formumuzu kullanarak bize sormaktan çekinmeyin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map